haftanın her günü ayrı bölgeler mi yoksa hafta da 2 şer tekrar mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve DEVİL06angel tarafından 7 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. DEVİL06angel

DEVİL06angel Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle merhabalar ve konuyla ilgilenen herkese şimdiden teşekkürler ;
    Arkadaşlar ; haftanın 6 günü spor yapma şansım var bundan dolayı ;
    - haftanın her gününe ayrı bir bölgeyi mi çalışmak yoksa haftanın belli günlerinde 2 bölgeyi mi çalışmak mantıklı ?
    (Örneğin; pzt ; önkol+arka kol / salı ; göğüs / çarş; bacak / perşembe ; omuz / cmt ; kanat+sırt)
    (Örneğin ; pzt ; göğüs + ön kol / salı ; kanat+sırt+arka kol / çarşamba ; omuz + triceps+bacak / perşembe; göğüs+ön kol / cuma ; kanat+sırt+arka kol / cumartesi ;omuz + triceps+bacak)
    - Çalışma öncesi 15 dak.bisiklet ve 10 dakikalı bel ve kol açma vs gibi hareketler ve antereman sonrası 20 dkyi geçmiyecek şekilde koşu bandı mantıklı mıdır? (kilo vermek ve özellikle göğüslerimi küçültmek için kardiioya önem veriyorum- niyetim kesinlikle hacim kazanmak değil- (tabi biceps ve triceps için bunun dışında)

değerli yorumlarınızı beliyorum. Yukarıdaki bilgiler ışığında bir program hazırlayabilecek olan arkadaşlar da olursa tadından yenmez bu konunun:) şimdiden teşekkürler...

2. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    omu mantıklı bu mu mantıklı gibi bişi olamaz haftanın 8 günüde spor yapma imkanın olsa bu hergün yapacağın anlamına gelmez onun dısında kimsede program yazmaz ki zaten forum kurallarına aykırı nasıl çalıstığın nasıl çalısacağın ne yediğin ve ne zaman yediğinle alakalıdır yani tamamen yapacağın herşey kendi vucudunu tanımana yönelik ve tanımaya calısmakla alakalıdır

3. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Full body / upper-lower body // PPL
    BU üçünden birini uygulamanı öneririm..

DEVİL06angel, exsisman ve sthammer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş