Haftada Kaç Gün Barfiks Çekmeliyiz ??

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve brtysl tarafından 27 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. brtysl

brtysl Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar aradım ama bulamadım hiçbiryerde.ben 3 aydır flexor hocanın evde uygulanabilecek programını uyguluyorum.orda haftada bir günü barfikse ayırmış.ben odama barfiks demiri monte ettim.nizami olarak 3-4 barfiks çekebiliyorum.bu sayıyı artırmak için yine haftada sadece bir kez mi barfiks çekmeliyim yoksa istedigm sıklıkta çekebilir miyim ? tabiki gelişmeyi engellemeyecek ve barfiks performansımı artıracak sonuçları alacak şekilde bir program olsun istiyorum.
    Bilgili arkadaşların ve abilerimin cevaplarını bekliyorum.saygılar
    uyguladığım programın linki bu : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-sadece-2-adet-dumbell-t8554.html?

2. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Kendi yaptığım birşeyi söyleyebilirim. Her gün uyandığımda 15 tane barfiks çekmeden kendime gelemem ve herhangi bi zararını görmedim aksine yararı oldu.

3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Uyguladığın programa göre en uygun gün pazar gibi görünüyor. cumartesi de olabilir.

Zaten çok çekemediğini belirtmişsin. 10-15 dk barfiksle uğraşmak seni çok hırpalamaz. Yine de ertesi günkü antrenmana dinç girecebilecek kadar kendini ayarlamalısın.

AlmostDone bunu beğendi.
  4. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Valla ben kendime öyle bi gün ayarlamadım bugün barfiks çekicem diye kapıda asılı mutfağa giderken bile 4 5 tane çekerim :)

5. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Kaslara dinlenme süresini tanı.

6. brtysl

brtysl Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar hepinize teker teker teşekkür ederm ilginiz için ama yine bir çelişki oluştu.kesin birşey söyleyebilir miyiz bu konuda? fırsat buldukça herzman çekelim mi yoksa başka bir arkadaşımızın söylediği gibi programıma ek olarak bir de pazar günü mü çekmeliyim ? daha fazla arkadaş yorum yaparsa herkes için faydalı bir konu olur diye düşünüyorum

7. mystcal

mystcal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    barfiks çekici kasları calıstırır yani omzun bir kısmını sırt-kanat biceps-gogus e etki eder.Mesela sırtı fazla yorarsan yarınki sırt antrenmanından verim alamazsın.Bu nedenle 2. gün antrenmanında omuz-triceps 3. gün sırt antrenmanın var 3. gün sırt antrenmanına barfiksi ekleyebilirsin.

3. gün zaten barfiks varmıs programında büyük kasları en az 72 saat dinlendirdikten sonra calıstırman gerekiyor yani 2. bi barfiksi programına eklemen yanlıs olur zaten program 5 günü kapsıyor. eger carsamba günü sırt calısırsan pazar günü barfiks uygun olabilir

Son düzenleme: 29 Ağustos 2012
  8. Filipe

Filipe Yeni Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    [YOUTUBE]UBKMmi8vI74[/YOUTUBE]
    şöyle çekebilirsen hiç çekmesen de olur, askerde bu hareketi çok denedik arkadaşlarla, iyi yapanlar da vardı :D

9. PaleHorse

PaleHorse Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Her gün çekebilirsin. Yine de abartmamak lazım 5 gün yeterlidir. İstediğin makul bir miktara ulaştığında da birkaç hafta dinlenirsin, barfiks günlerini azaltarak. Örnek: Akşamları ağırlık çalışıyosan, sabah kahvaltıdan sonra 3-5 set 3-5 tekrar (tamamen senin kapasitene bağlı bu set ve tekrar sayısı, kendini çok zorlamadan yapıcan), akşam da normal antrenmanını yaparsın ama akşam antrenmanlarında ekstra barfiks çekme. Ya da yukarıda yiğit1357'nin dediği gibi barfiks demirinin yakınından geçerken de durup 3-5 tekrar barfiks çekebilirsin. Ama genel olarak fazla yüklenme, çünkü 5 gün falan sürekli bunu yapıcan, taze kalmalı kaslar. İngilizcen varsa eğer "The Armstrong Pullup Program" yaz google'a, onu incele, ben uygun zaman bulduğum takdirde 2 ay 3 ay uygularım o programı. Zaten oldukça esnek yapıya sabit, önemli olan barfiks ve normal antrenman arasında uzun saatler olması ve barfiks programına sonuna kadar sadık kalmak. 2 ay sonunda meyvesini yersin.

Son düzenleme: 5 Eylül 2012

Sayfayı Paylaş