Haftada En Fazla Kaç Kere Kol Kasları Çalıştırılabilir?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve myldz tarafından 1 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. myldz

myldz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Ben haftada 2 kere çalıştırıyorum, bir zararı olur mu?Siz kaç kere çalıştırıyorsunuz?

2. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Bölgesel mi çalışıyorsun?

3. myldz

myldz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    evet hocam, split yapıyorum.

4. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Bölgesel çalışmalarda kası kaç kere çalıştırdığının bir önemi yok. Müdavimleri tarafından kabul edilmesede her tarafını aşırı antrenman sendromuna (overtraining)maruz bırakıyor. Yani kasların uzun bir süre toparlanamıyor. Programını değiştir ve tam vücut çalışması sistemine geç.

5. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Tam vucut sisteminde kaslar daha fazla calisiyor farkindasin dimi

6. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Evet tüm kas grupları çalışıyor. Aynı zamanda hayır, aynı kası defalarca kez gereksiz yere, düşene birdaha vur gibisinden zorlayarak çalıştırılmıyor.

7. myldz

myldz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Hocam inceliyorum fullbody sistemleri, ilk 2 acemilik ayında yaptığımız sisteme benziyor, adam akıllı sonuç alan birisini görmeden de başlayıp vakit kaybetmek istemem?

8. Raskolnikov1

Raskolnikov1 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    arnold schwarzenegger yeterli mi?

Ömer F. bunu beğendi.
  9. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Profesyoneller tam vücut çalışması yaparlar. Bölgesel çalışarak yarışma öncesi açıklarını kapatırlar.

10. myldz

myldz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Hocam onları da okudum, yarışmalardan sonra off seasonda başlangıç olarak o sistemi kullandıkları söyleniyor, ama profesyonellerden örnek verirsek onlar zaten ilaçlı öyle böyle kas geliştirecekler.Doğal olarak yapıp limitlerine ulaşmış olanlardan gördüklerimin hepsi split yapıyor.Yanlış anlamayın işe yaramaz demiyorum.Ama yeterli sonuca ulaşacağıma emin olamadığım şeyi uygulayıp vakit kaybetmekte istemiyorum:(; konumuza gelirsek mesela biceps çalıştıktan 2-3 gün sonra bir daha çalıştırsam zararı olur mu veya ek fayda görür müyüm?

11. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Bak sana sayfalar dolusu kanıt yazabilirim ama gerçekten yoruldum. Kimse denemiyor sadece he öyledir öyle deyip geçiyor. Sadece dene aldığın kütleye, kaldırdığın ağırlıklara inanamayacaksın. Bende zamanında her sakalı olana hoca deyip bölgesel çalıştım. 1 sene 40 kiloyla bench press yaptım. Kilo hafifti ama bana da çok tekrar tavsiye ettiler. 70 80 90 kaldırabiliyorken saçma bir şekilde 50 gibi komik kilolarla uğraştım. Ve evet SIFIR VERİM MAKSİMUM KAYIP kazandıklarım bunlar oldu. 50 kiloyu yüzlerce kez kaldırınca elde ettiğin hissi belki 100 kiloda hissetmezsin, çok tekrar çok kan pompalar. Ama şuanki gögüs kasımı öncekiyle kıyaslayınca daha çok insanı bölgeselden kurtarmam gerektiğini farkediyorum.

12. Mr.Shoulders

Mr.Shoulders Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Split Programlarını Uygulayabilirsin İlla Fullbody Uygulamak Zorunda Değilsin Kardeşim Kaslarına Dinlenecek Süreyi Vermen Yeterlidir, Mesela Gögüs+Biceps Sırt+Triceps Bacak+Omuz Gibi Girebilirsin Fakat Girdiğin Günkü Bölgeyi Tamamen Yorman Lazım Antrenmanın Hakkını Vermen Lazım..

13. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Ben ne diyorum adam burda ne anlatıyor. Kulaktan dolma bilgileri kimsenin söylemesine gerek yok bunlar zaten konuşulup bitirilmiş şeyler. Göğüs ön kol saçmalığından bahseden kimseyi muhattap alma. Bu programı zaten müşterisine emek harcamamayı görev bilmiş her kenar mahalle salonunda duyabilirsin. Zaten duymuşsundur da.

14. myldz

myldz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Hocam her salonda göğüs-biceps başta gelir bizde:)1 günde 5 hareket biceps yaptırdıkları oldu bana, kilo aldım ama kas alamadım, bol bol yağlandım, definasyonla uğraştım sonra.Youtube da ağırsağlam kanalı var, o arkadaşlarda fullbody yapın diyor ısrarla, ücretsiz programlar felan sunmuşlar anlattıklarını dinleyince başlamak istemiştim programlarına ama söylediklerine örnek göstericek doğal sporcu görmedim...Savaş cebeci var gene youtube da bizim işletmeci hocalara benzemiyor, sağlam vücudu da var.Ben acemi spliti olarak görüyorum fullbody yi diyor, kendi forum sitesinde :(Kendine has bir programı var 5-6 tekrarlı.Beni ikna etmek zorunda değilsiniz tabiki ama natural olarak fullbody yapan sağlam before-after fotoğrafı görmeden başlamaya cesaret edemem.

15. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Denemezsen asla bilemeyeceksin. Sonra onu al bunu al diyecekler ektomorfsun endomorfsun diyecekler. Genetiğin yok diyecekler. Sen en iyisi hocandan iyi ol o 80 kg bench yaparken sen 130 yap salondaki diğer kişileri de hem bölgesel çalışmadan hemde destek ürün batağından kurtar.

Sayfayı Paylaş