Haftada bir kaçamak uygun mudur ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve EdgeVII tarafından 10 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Selam, dietim günde 5-6 orta boş haşlama patates 400-500gram tavuk 150gram peynir 3 tane yumurta 300gram yoğurttan oluşuyor tabi ürünlerin hepsi light ürün.67 kiloyum. 75 ten 40 günde düştüm ama biraz sıkıntı vermeye basladi diyet haftada bir gün kaçamak olarak pizzadır-fast fooddur yemek ne kadar etkiler dieti? Ayrıca dietimde yağ tuz şeker baharat un hamur vs. hepsi yasak haftada 1 porsiyon sütlü tatlım var.
    Haftada 1 gün 1 öğün ne kadar etkiler dieti ?

2. Sfaction

Sfaction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bence bu kaçamak olayı diyetin istikrarını sağlayan bi durum. bir hafta boyunca canımızın her istediğini yiyemiyoruz diyet programına sadık kalıyoruz ve bunun bir ödülü olmalı. mesala ben hafta sonu birgün sabah kahvaltısı yapmadan (normalde 1-2 gibi kalkıyorum) direk akşam yemeğini mc'de yiyerek günü kapatıyorum aldığım kaloride 1000-1200 arası. halbuki günlük almam gereken kalori 2000 küsür. he ama bunu sürekli yaparsam yağlanma olasılığım yükselir. bence kesinlikle kendini ödüllendirmelisin aşırıya kaçmadan.

selim4141, Azi ve halterman bunu beğendi.
  3. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
  4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    konu "hipotalamus "ile ilgili...

bu kafir bilgisayar gibi çalışan mekanizma , belli zaman diliminde yenilenleri " topllayıp durur"...

ne zaman toplam 7-8.000 kcal oldu, sinyal verip " 1 kgs al "diyor...(((((

5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    evet bende haftada bir gün önüme geleni deviriyorum :) şaşırtmak lazım vücudu

Azi ve conicon bunu beğendi.
  6. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Evet dietime harfi harfine uyuyorum, 1 tek cips tanesi bile koymadım ağzıma 45 gündür, 1 tatlı hakkım vardı haftada onu 1 öğün yemeğe çevirdim antrenörümlede görüştüm,kebabla falan abartmadan 1 öğün ye dedi, sanırım en yakın esnaf lokantası beni bekliyor :)

7. Kambala

Kambala Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yabancı bir sitede okumuştum bu meseleyi; eğer diyete 4-5 gün boyunca tamamen sadık kalmışsanız bir kaçamak yapmayı önermiyorlar, direk yap diyorlar. Maksat beynin diyet yapıyorum mantığından uzaklaşmasını sağlamak. Kesinlikle gerekir bir kaçamak yani.

Fakat şöyle bir nokta daha var ki kaçamak demek makaleye göre bir gün boyunca ne istersen onu ye ya da bir öğünde ne dilersen onu götür demek değil. 1 öğünden ibaret olmak zorunda ve o öğünde de gayet mebzul miktarda protein olması lazım. Dürüm, Hamburger, Döner vs... Sadece karbonhidrat ve yağdan olmuşmuş bir yemek (patates kızartması, pizza, kola) kesinkes yasak.

Mesela ben bir çavdar ekmeği alıp içini et döner-marul-domatesle doldurup bir ayranla götürüyorum (ekmeğin iç hamuru alınmış olacak), tavsiye ederim.

Yapmak lazım yani. Ama kendinizi tutamayıp da 1 gün boyuca ne istersek yersek vücudun eski haline, yani eski yağ oranına dönmesi 5 günü buluyormuş makaeleye göre, dikkatli olmak lazım.

8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    doğru nokta...) kaçamağa dikkat...izra, bu "hipotlalamus " öyle kfir bir kompüter ki, şaşırtılsa dahi ,kısa zamanda toplanıp ,toplamayı yapıp ,cezasını kesiiyor...

kaçamak dozu önemli.))

9. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Hafta içi full uyuyorum diyete ama h.sonu özellikle ctesi bozuyorum. Allah tan öyle çok tatlı, şeker vs sevmiyorum, genelde diyeti mangal vs ile bozup gene de protein alıyorum :)

10. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Mesela bir köfteciye gidip bol acılı tam porsiyon bir köfte off :D

11. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    sürekli diyet yapmak kilo kaybındaki verimi azaltır, en sonunda da durdur. sağlıklı bir diyet için 9 gün diyete full bağlılık, 1 gün de çok fazla dağıtmadan canın ne istiyorsa onu yemek şekli en ideali. 9-1 mantığıyla gidilince diyetler %11 daha verimli oluyor denmişti m&f dergisinde.

12. rb53

rb53 Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    en iyisi bigün canın ne istiyorsa yicen ikinci gün diyet :D

13. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    haftada 3 kere istenilenin yenilmesi hem diyetin süresini uzatır belki diğer türlü daha hızlı kilo verilir fakat eğer bu şekilde 7 günde 3 öğün (bir tanesi yemek 2 tanesi ara öğün (cips,kola, yağlı mısır vs.) ) kaçamak yapılırsa vücut eski dengesini aramaz ''şu diyet bitsede kurtulsak'' demez çünkü zaten katı diyette değiliz hatta bu diyete ömür boyu sadık bile kalabiliriz. 1 kg verip diyeti bırakıcağımıza yarım kilo verip diyeti sonuna kadar uygularız diye düşünüyorum bende eskiden diyetlerde katıydım ama bugün bu görüşüm değişti bi kere şöyle bakarsak sporunu yapan,yemeğine de dikkat eden birisi zaten kilo verir ve kas inşası yapar o zaman neden boş yere acele edip vücuda bir anda yüklenelim ki?

iyi forumlar

14. brhmcr

brhmcr Guest

Hafta da bir cumartesi aksam gelsin pizza, kebap :) dort gozle bekliyoruz :)

15. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Bende diyet yaptığım zamanlar hafta sonu cumartesi veya pazar ödül günü yapıyordum ama işin ucu biraz kaçıyodu ona rağmen kilo vermem hızla gerçekleşmişti 1 gün istediğini yiye bilirsin metebolizman yavaşlamaz en azından ama tabi diğer günlerde kendini kaybedersen sıkıntı olur dikkat et :D

16. dıkat

dıkat Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    pazar günleri evde ne pişerse yiyorum ayırt etmeden + dışardanda yiyebiliyorum

17. cems150

cems150 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    İçim ferahladı yahu :) Nedenine gelirsek diyetime 7 gün tam uydum 2.5 kg de gitti :) ama 8 ci gün karnıyarık, tavuk göğsü +bitter çikolata yiyince moralim bozulmuştu.

18. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Hiç bozulmasın benim Ödül günü neler yediğimi bilsen. Ağzın açık kalır az bile yemişsin. En azından 6 gün diyetine sağdık kalırsın hafta sonu ödül vericem kendime diye motive edici olur öbürtürlü hiç ödül vermezsen kendine insanız sonuçta. Sabrın taşar ve bırakırsın ödül vermek bu yüzen mantklı.

cems150 bunu beğendi.
  19. brhmcr

brhmcr Guest

Bunlar ufak seyler, olur o kadar. Kucuk tavsiye cheating menu olan gununde idman yapmaya calis :) gunahlarindan arinmis gibi hissediyorsun :)

20. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0

ayrıca yağlı et,hamburger gibi yiyecekleri yedikten sonrası ertesi günü idman yaparsanız gücünüzdeki artışın gözle görülür düzeyde olduğunu göreceksiniz :)

Sayfayı Paylaş