Haftada 7 gün Antreman ?

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve EjderiyaAli tarafından 1 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. EjderiyaAli

EjderiyaAli Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak , haftada 4 gün ağırlık antremanım var geri kalan 3 gün dinleniyorum acaba bu 3 gündede vücut ağırlığımla (mekik,şınav,barfiks vs) yarım saat bir saat arası antremanlar yapsam nasıl olabilir?

2. HuzursuzRuh

HuzursuzRuh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Danışman
    Yer:
    İzmir
    Hedefinizi,spor da seviyenizi,geçmişinizi yazarsanız daha net yorum yapabiliriz

3. EjderiyaAli

EjderiyaAli Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Aradan 3 ay geçti ondan önce 5 aylık salon geçmişim var şimdi tekrar başlıyorum çalışmaya.Boyum 1.82 kilo 75 yağ oranı %15-20 arasıdır heralde.Hedefim sadece kas kütlesini arttırırken aynı zamanda yağ yakma.

4. justdevelop

justdevelop Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Programın doğrultusunda zaten 4 günlük bir ağırlık antrenmanı uyguluyorsun, bunun üstüne off günlerinde yapacağın artı bir ağırlık çalışması bilinçsizce yapıldığı takdirde gelişimini yavaşlatması yüksek ihtimaldir.
    Off günlerini değerlendirmek istiyorsan yapabileceğin en iyi şeylerden biri esnetmedir. Çoğu kişi pek yapmak istemese de gayet önemli bir detaydır, ayrıca bilinenin aksine sadece antrenmandan sonra değil off günlerde de yapmak gerekir.
    Bunun dışında off günlerde kardiyo da yapabilirsin, amacında yağ yakmak olduğuna göre faydasını görmen yüksek ihtimal olacaktır.
    4 gün ağırlık, 2 gün kardiyo+esnetme,yoga vb , kalan son gün de off yada yine esnetme. Bu tarz bir çalışma stilini göz önünde bulundurabilirsin. İyi çalışmalar

freeletics, wreckage ve zenginuyak bunu beğendi.
  5. EjderiyaAli

EjderiyaAli Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Koşmayı esnetme hareketlerini yapmayı deniyorumda benim için 100 şınav çekmek 100 metre koşmaktan daha kolay.Şöyle açıklasam daha iyi olcak ağırlık sporları dışında çok verimsiz kalıyor vucudum belki daha önce hiç çalışmadığım için olabilir bilemiyorum.Spor dışında günlük hayat aktivitelerini çıkarısan yatmaktan başka birşey yapmıyorum.Ve son olarak bilinçsiz derken tam olarak neden bahsediyorsun.

6. justdevelop

justdevelop Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Eğer düzgün hazırlanmış 4 günlük bir ağırlık antrenmanın varsa zaten bunun üstüne ekleme yada çıkarma yapmaman gerekir, çünkü program gerekliliklerini yerine getiriyor olmalı.
    Diğer sporlarda da daha verimsiz kalıyorsan off günlerin de bunlardan ilgilendiğin bir tanesini geliştirmeye yönelik çalışabilirsin, genellikle başlanılan her sporda ilk başlarda verimsiz olunur çalıştırılarak geliştirilebilen şeyler bunlar, olaya bu açıdan bakabilirsin. Esnetmede her türlü sportif kapasiteni geliştirmeye yarayan bir çalışmadır. Esnetme çalışmalarını da mobiliteni geliştirmeyi yönelik yapabilirsin. Hiç esnek olmayan biri bile uzun süreler içerisinde birçok hareketi yapabilir hale geliyor.

7. EjderiyaAli

EjderiyaAli Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yorumların için teşekür ederim , esnetme hareketlerinide spordan önce veya sonrada yapmıyordum şimdi biraz araştraym iki üç hafta programa koymayı denicem .

justdevelop bunu beğendi.
  8. justdevelop

justdevelop Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Spordan önce corrective stretch (hareketin formunu düzeltmeye yönelik) denilen esnetmeler dışında sabit esnetme yapmanı tavsiye etmem, spor öncesinde dinamik ısınma yapman daha faydalı olacaktır.
    Antrenman sonrası ve off günlerde şu egzersizleri yapabilirsin:

Off günlerdeki esnetmeler için aşağıdaki videolara yine bir göz atabilirsin:

https://www.youtube.com/watch?v=YHTg3HQkabY&t=85s&index=17&list=WL

EjderiyaAli bunu beğendi.
  9. EjderiyaAli

EjderiyaAli Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Peki bu off günlerde gün içerisinde 1 keremi yapmalı yoksa sabah kalkınca, gün içinde boşken , yatmadan önce gibi çeşitli parçalaramı bölmeliyim.Veya gün içinde birden fazlamı yapmalıyım.

10. justdevelop

justdevelop Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Gün içerisinde istediğin zaman yapabilirsin belli bir zamanı yok karnın dolu olmasın yeter.

Sayfayı Paylaş