Haftada 5 gün antrenman günde 1 bölge

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve voli56 tarafından 1 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. voli56

voli56 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    8 aydır bu sporun içindeyim yaşım 17. yaklaşık 1-1.5 aydır hafta içi hergün günde tek bölge çalışıyorum. Daha önce göğüs-biceps,omuz-arka kol ,sırt-bacak şeklinde giriyordum hocam değiştirmemi söyledi . Bana her hafta hergün farklı hareketlerle çalıştırıyor ama merak ettiğim birkaç şey var. Bunu ona sordum pek sıkıntı olmaz vs gelişirsin dedi. Hacim için çalışıyorum ama neredeyse her hareket ya 3x10 yada 12-10-8 şeklinde girmemi söylüyor dolayısıyla fazlada ağır basamıyorum.

Mesela göğüse bench press 4 set , dumbell press 3 set , dumbell fly 3x10 , incline bench press , pull over 3x10 , bi yerde okumuştum göğüse 2 pressten fazla press hareketi girmeyin deniyordu ama salonumuzda diğer makine türü vb aletlerden olmadığı için bunları çalışıyorum. Omuza 5-6 hareket giriyorum 3 harekette trapez , kollara 5 hareket girdiriyor genelde 12-10-8 diye giriyorum , çok değilmi hocam diye sordum hayır dedi haftada 1 kez gireceksin sağlam gireceksin dedi bilemiyorum artık. Kola 3 hareket girsem son seti 6.tekrarda zorla bassam daha iyi değilmi?
    Sizce doğrumu yapıyorum kollara vs bu kadar çalışmayla ?

Sayfayı Paylaş