Haftada 4 gün, 2 Bölge program sizce nasıl ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve SlyVanaS tarafından 5 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. SlyVanaS

SlyVanaS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    İç Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaslar herkese merhaba. Boyum 1.85 81 kiloyum. Haftada yaklasik dort gun yani iki gunde bir mutlaka gidiyorum. Kemiklerim ince; gelisim sagladim ama daha cok istiyorum cunku dedigim gibi kemikler ince olunca cok siritiyor. Sizce programim nasil ? Neler yapmaliyim ? Tam olarak nasil beslenmeliyim ?

Ornek olarak;
    Pzt; Gogus - Biceps (triceps calistiriyor)
    Sali : off
    Cars; Sirt - Triceps (biceps calistiriyor)
    Pers; off
    Cuma; Omuz - Bacak
    Cumar; off
    Paz: tekrar gogus biceps

2. alpwer

alpwer Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    bence programını bu kadar genıs tutmana gerek yok. ıhtıyacın olan sey ılk olarak vucudu ortaya cıakracak olan hatları belırgınlestırmen .. mesela
    Pazartesi:
    arka kol ve gögüs
    salı:
    ön kol ve omuz
    Çarşamba
    sırt ve bacak ve hafif koşu
    Perşembe
    arka kol ve gögüs
    cuma:
    ön kol ve omuz
    cumartesi:
    off

bu şeklilde devam etmenı onerırım. ornek verıyorum arka kol çalıştıgında bır sonrakı arka kol ıdamının 48 saat sonra olmalı . Çünkü ölen kas liflerinin yenısı 48 saat ıcınde onarılır.
    bu sekılde yapmanı tavsıye ederım. Pazartesi gögüs çalışıyorsun , diğer pazartesiye kadar 6 gun boyunca gogus calısmıyorsun o zaman her gogus ıdmanında gogusun hıc calısmamıs gıbı bastan baslar..6 gun cok uzun

3. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    benim programımda seninkiyle aynı herhangi bi sorun yasamıyorum. p.tesi göğüs + önkol , salı omuz + arka kol + alt mıde , carsmba kanat + bacak + alt mıde vs... Aslında boyuna göre kilon iyi kemiklerin nasıl zayıf görünüyor onu anlamadım. Ve eğer başlayalı kısa bi süre olduysa bişey bekleme body sabır isteyen bi spor. İrileşmek için karbonhidrat agırlıklı beslenebilirsin protein alımını da yeterli miktarda tutarsan gelişebilirsin

4. alpwer

alpwer Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    1 bolgeyı hafta 1 kez calısıtırmak normal degıl bence

5. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Zaten arkadaş ne zaman basladıgını yazmamıs o yuzden bende net bişey söyleyemiyorum. Eğer yeniyse parçalı program verilmesi hata yani. Ayrıca pazar gogus , pazartesi tekrar göğüs saçma

6. BeqirJordan

BeqirJordan Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Bence yeni başlıyorsan Compound hareketler içeren fullbody, push pull legs/ upper lower tarzı programlara yönelmelisin

7. alpwer

alpwer Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8

pazatesi gögüs oldugunu kim soyluyor?? bu program bu sekılde devam edecek pazar arka kol gögüs ise pazzartesi ön kol ve omuz olacak dıkkatlı okuyalım?

8. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    anlayarak okursan sevinirim.

--- Mesaj birleştirildi, 5 Aralık 2015 ---
    @BeqirJordan 'ın da dediği gibi yapman gerek. Yeniysen full body tarzı calısmalısın bölge atlamadan hergun. Forumda bir adminimiz yaklaşık 6 ay fullbody çalışılmalı , sonra parçalı programa geçilmeli demiştir. Kısaca anlatmak istedigim buydu sağol (Y)

9. SlyVanaS

SlyVanaS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    İç Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Başlayalı 7 ay oldu. Bench press te 40 kilo kadar felan girebiliyorum kolda 25 bu şekilde bu programla iyi bir beslenmeyle iyi bi gelişim katettim sanırım. Bu programı yapıp şuan üçgen olan arkadaşım var kendisinin vücudu şuan iri ve parça parça sadece hareketleri değiştirerek yaptı fakat düzen aynı haftada 3 gün. Ben sınav ve işten dolayıda 2 günde bir yapıyorum böyle benim için daha rahat oluyor ama artık bende gelişim istiyorum......

10. SlyVanaS

SlyVanaS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    İç Mimar
    Yer:
    İstanbul

Az onceki yorumda barsiz agirlik yazdim yani 40 kilo bench, demirsiz sadece plaka agirligi. Aslen 8-9 aydir yapiyorum 3-4 ay full body calistim bisey olmadi, bolgesel calistim yine yok. Anladim ki beslenmede sikinti var, beslenmeyi duzelttim, bu program sayesinde biraz daha iyi bi sonuc aldim her 2-3 haftada bir agirlik arttirabiliyorum demek ki gelisim gosteriyor

11. omur1987

omur1987 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Senin dediğin gibi olsa yormazmiyiz kas grubunu.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. omur1987

omur1987 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Beslenme durumunu ve hangi suplement aldığınıda yazarmisin dostum.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle diyeceğim şey başkalarının sonuçlarıyla kendini kıyaslama, kendi gelişimine bak. Çünkü hepimizin genetik yapısı farklıdır. Kimisinde biceps yumurta şeklini alır , kimisinde düzdür mesela yumurta olur ama kolun geneli kalındır ,2 kişinin ölçüleri aynıdır görüntü farklıdır bu duruma çok takılma. 7 ay olmuş ama , bu sporda insan bişeyleri zamanla öğreniyo. ilk aylar düzgün beslenmemiş olabilirsin yani günlük alacağın protein miktarı şuan ki kilonun iki katı olmalı. 81x2 = ''162 gr protein günlük ihtyacın'' başladıgından beri bunu hep karşılandın mı mesela? Veya hareketleri düzgün yapmamış yeni yeni yapmaya başlıyor olabilirsin. Eğer programını başladıgından beri değiştirmediysen gelişememiş olabilirsin çünkü arada kasları şoklamak gerekir. Yada uykuya önem vermiyor olabilrsin. Şuanlık aklıma gelenler bu kadar. Bu dediklerimi gözden geçir mutlaka bir yerde yanlış vardır. Ve gelişmek istiyorum demişsin , eğer bu gelişme isteğin atıyorum Lazar Angelov gibi baklavalara sahip olmak anlamını taşıyorsa bilki onların hepsi steroid o yüzden onları bir kenara bırak. Fotograf at mesela buraya başladığın ilk ayı ve şuanki durumunu. Yada sen kendin aynadan bak. Şuan en iyisi miyim diye düşünme , 7 ay öncesine göre daha iyi miyim diye sor kendine. Hergün , dünden daha iyi olmak için çalış bu spor sabır ister minimum 1 yıl içinde ideal vücudunun görüntülerini almaya başlayabilirsin
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Aralık 2015 ---

Az önceki sorumun cevabını vermişssin aslında. 3-4 ay full body yapıp beslenmemek zaten otomatikmen seni -4 ay geriye düşürür. Yani şuan başlayalı 8 ay olduysa 4 ayı sil geriye kalan 4 ayda doğru düzgün yapmaya baslamıssın. Beslenmeni bozmadan devam edersen en yakın zamanda pozitif sonucları alıcaksın

14. SlyVanaS

SlyVanaS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    İç Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Arkadasin dedigi haftada bes gun program aslinda bana mantikli geldi ama merak ettigim sey, bacak ve sirt haftada bir gun ve iki buyuk kas grubu ayni anda calistirilmaz diye biliyorum. Bu arkadasin yazdigi gibi haftada 2 kere mi calistirayim

15. SlyVanaS

SlyVanaS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    İç Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Sabahlari 2 yumurta, yulaf ezmesi yaklasik 20-25 gram protein ordan aliyorum, spor oncesi ve sonrasi protein tozuyla 48 gram, ogleden sonra bi basliyorum 2 ser saat araliklarla tavuk gosu, et felan allah ne verdiyse yaklasik 6 ogun yiyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Aralık 2015 ---
    Sabahlari 2 yumurta, yulaf ezmesi yaklasik 20-25 gram protein ordan aliyorum, spor oncesi ve sonrasi protein tozuyla 48 gram, ogleden sonra bi basliyorum 2 ser saat araliklarla tavuk gosu, et felan allah ne verdiyse yaklasik 6 ogun yiyorum

Sayfayı Paylaş