Haftada 2 kez omuz calısılabilecek bir kombin ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fatiko15 tarafından 22 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Konuu uzatmıycam.Omuz bölgem omuz başları vucuduma oranla çok geride zamanında gerekli önemi vermedim.Haftada 2 kere omuz calısıcam nasıl kombin eebilirim ? Haftada 5 gun gidebilirim.Birde lutfen gogus gunu sırt gunu omuz zaten calısıyorlara girmeyelim.

Not : Yas 20, boy 180, kılo 79, kol 39 yag oranı 15-17.

Saygılar.

2. Jokeer

Jokeer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    son dediğin için konuşursam burada çok bilmişlik taslayan kişiler var o yüzden dediğin doğru. idolü olan adamlar ne diyorsa buraya onu yazıyolar ne bilimsel bi araştırma ne bişey. kafalarına göre konuşuyorlar. o yüzden squat yaparken calf zaten çalışıyor gibi laf söylerler. çalışıyor da ne kadar çalışıyor bu önemli :)

omuz başlarını çıkarmak istiyosan benim sana tavsiyem önce güçlendir. 5x5 yap sonra 3x5 yap. daha sonra 3x3 yapılıyor ama buna geçme bence. daha sonra bu güçle kas kütlesi kazanman çok daha kolaylaşacaktır

3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    omuz icinmi bu 5*5-5*3 ve 3*3?
    omuz icin cok tekrarli setlerin daha Uygun oldugunu ve daha iyi uyariliyor diye biliyorum,yanlismi biliyorum?eger yanlis biliyorsam bu verdigin sistemin bilimsel bir aciklamasini yaparmisin?Sayende bende yanlis bildigimi düzeltmis olurum.

4. Jokeer

Jokeer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    zaten bunlar hacim için değil güç için. eğer gücünün sınırlarını zorlarsan daha sonradan kas kazanman ÇOK kolaylaşacak. genelde kimse için şu tekrar set aralığı iyidir denmez. herkes farklı çünkü.
    mesela ben omuzlarımda yüksek yoğunlukla çalışmadan pek verim alamıyorum. benim aldığım verim 5-6 tekrarlı aralıklarında. hiç 3 tekrarı denemedim zaten 5x5 3x5 sonra 3x3 yapılıyor dedim ama 3x3 güce yönelik daha çok. 5x5 se hem güç hem hipertrofi.

5. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Ben size tekrar veya set sormadım kardeşlerim.Bana sadece hangi kaslarla kombine edebilirim anlamında sordum.Haftada 2 kere calısabilecek sekilde ?

Sayfayı Paylaş