Hafif girmek mi Agir girmek mi ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve bodyfreak tarafından 29 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. bodyfreak

bodyfreak Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar sadece bir kisa sorum olacak bu sorunun cevabini forumda aradim fakat bulamadim daha cok "Agir mi kaldiriyorum yoksa hafif mi ?" gibi basliklar cikti.Neyse bircok kisinin belli bir kanaati var.Agir kaldirmak kas hacmini arttirir.Cok tekrar hafif agirlikta gücü ve direnci arttirir diyorlar fakat simdi anlamadigim birsey var.Diyelim ben omuzlarimin daha bir iri ve buyuk gozukmesini istiyorum fakat bir cok yazida omuz girilirken hafif agirlikta gerilim yuksek tutulmali diyorlar.Arada kaldim bir yardim ederseniz sevinirim.

2. umut94

umut94 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise 2 öğrenci
    Yer:
    Çekmeköy
    omuzda ağırlığı yüksek tutunca ister istemez hareket trapeze biniyor. mesala bende önceden lateral raise i 7 kg da yapıyordum hiçbir ağrı hissetmiyordum omuzda bi de shoulder pressi 17.5 kg da (makine). sonra https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ri-omuz-ba-lar-p-t9119.html okudum ve ağırlıkları indirdim 4 kg ya 10 kg oldu sırasıyla, sora omuzlarım oldu 96 dan 102cm (1 ayda)

3. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Birde yapılan şu hata var. Hafif ağırlıkla çalışıp hala verim alamayıp daha hafife inenler var.. Omuz gelişiminde doğru kiloyu belirlerken gene kaldırabildigin ağırlığa göre belirliyeceksin.. Ama ağırlığı salmadan. Umut94' lateral raise örneği vermiş mesela. 7kg ile onu yaparken muhtemelen ağırlığı savuruyordu. Bu seferde hareketi yanlış yapmış oluyor. Hareketin doğru yapımı kolu yavaş yavaş kaldırıp yavaş yavaş indirmek. Elindeki ağırlığa her zaman hakim olabilmek. belinden falan güç alıp savurmuycaksın.. Dengeni koruyup, ağırlığa hakim olabildigin sürece girebildigin kg ile girmelisin.

4. bodyfreak

bodyfreak Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    evet demek ki dogru yolda gidiyorum:D

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    omuzda yana açmanın son ahreketını yaparken govdemı kaldırıyorum elım kalkmıyor :D

6. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz

Ağırlık Azalt Derim. Allah Korusun Beliniden Sakatlanmam Demek En iyi ihtimalle 1 ay spordan uzak ağrılı bir süreç demek .. TEcrübeyle Sabittir :p

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    valla 4 kg cok agır degıl ama 3x20 olunca cok zorluyor sımdı 3x 15 yapıyorum ama duzgun yapmaya calısıyorum

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bu birçok kasta farklılık gösterir..hangi kasta nasıl yöntemler izlenmesi gerektiği ile ilgili o kas adı ile arama yaparsanız net sonuca ulaşırsınız..forumda çok konuşuldu bunlar..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş