Hacimli bacaklar için daha ne yapılması gerekiyor?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve VENGEANCE tarafından 10 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. VENGEANCE

VENGEANCE Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba forum üyeleri benim sorunum şu şekilde, sizlerde bilirsiniz ki uzun boylu insanlarda ince bacaklar estetik açıdan ktü bir görünüm sağlıyor. Ben 1.91 boyundayım 2 yıldır bu sporu yapmaktayım ama ne yaparsam yapayım bacaklarım istediğim hacime ulaşmıyor bulk döneminde 101 kilograma çıkmama rağmen, benle aynı boyuttaki vg yapmayan bir arkadaşın bacakları dahi benim bacaklarımdan daha hacimliydi. Forumda bacak hacimlenmesi ile ilgili hemen hemen herşeyi okudum ve bütün antrenmanları denedim. Ama ne yaparsam yapayım vücudumun üst kısmıyla orantılayamadım. Tecrübelerinize dayanarak, sizin böyle durumlarda püf noktalarınız nelerdir. değerli yorumlarınızı bekliyorum.

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Vallahi benimde aksine kollarım ve bacaklarım kalf ve kalça bölümü göğüs ve karna göre çok daha gelişmiş durumda ne yaptın dersen sürekli ağırlıkları arttırdım 50 kaldırabiliyorsam 60 ı denedim yani bacaklara çok yüklendim ve şuan kalflar deriden dışarı fırlayacakmış gibi şişiyor :D

rockybalboa7 ve VENGEANCE bunu beğendi.
  3. LIWEX

LIWEX Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Almanya
    selam,

uzun boylular icin en iyi bacak hareketi lunge varyasyonlaridir. bunlari önce 8, bir iki antreman sonunda da 6 tekrar ile 3'er setten nizami olarak yapar ve sonrasinda quad ile harmlari pressle iyice yorarsan orta vadede emin ol cok yol katedersin.

VENGEANCE bunu beğendi.
  4. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    Arnoldunda bacakları zayıftı kalfları özellikle ağırlığı arttırarak bu sorundan kurtulmuştur

VENGEANCE ve John399 bunu beğendi.
  5. VENGEANCE

VENGEANCE Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Ne kadar ağır çalışırsam çalışayım olmuyor. 1 ay içerisinde 3 kiloya yakın kilo almama rağmen sadece bacaklarımda hiç bir ölçü alamadım. Ayaklarımda taban çökmesi var içe basmaktan dolayı basınç kaslarıma tam etki etmiyor gibi yada bacaklarım bayağı kıllı artık sebebi bunlara bağlamaya başladım sizce olabilir mi bunların etkisi?

6. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Problemin aynısını bende yaşıyorum boyum 1.90 kilom 95. Ben ağırlık antremanlarını evde yapıyorum 4 set omzumda barla squat ve yine ayakta omzumda barla kalf hareketi yapıyorum sadece bu 2 hareketle bile son 5 ayda bacaklarımda birazda olsa kalınlaşma oldu beslenmeni sağlam yap haftada 1 gün bacak çalışıyorum birde bizim gibi uzun boylu insanların genelinde bu sorun var bünyeyle alakalı diye yorumluyorum ben birde besin takviyesi dene faydası olabilir ben şuan bacaklarımdan memnunum diyebilirim

VENGEANCE bunu beğendi.
  7. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Selam,

Benim bacaklarim, ozellikle quadlarim ust vucuduma gore daha iyi. Hem hacmi kotu sayilmaz, hem de define. Herkeste ise yaramayabilir elbette ama ben izledigim yoldan soz edeyim,

Ozellikle guclu quadlarin epey erkeksi oldugunu dusunurum. Bunun icin nasil bir yol izlenmesi gerektigini arastirirken 20 rep squat for monster quads baslikli bir yaziya denk gelmistim bundan bir yil once herhalde. Salonda rack bulunmayisi kaynakli oolarak da kolayima geldigi icin 20 rep squat seklinde calismaya basladim ve cidden ise yaradi. Genellikle 20 rep squat 2-3 set, lunge ve sumo leg press disinda pek bir sey yapmadim.

Simdi ise haftanin uc gunu antrenmanlarima tek set 20 rep squat ile basliyorum ve bacaklarim hacimlenmeye devam ediyor. Bunun disinda bir sey yapmiyorum.

Belki bende yarayanlar baskalarinda da yarayabilir.

VENGEANCE bunu beğendi.
  8. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    her antremanda bacak çalışmak agır gelmiyormu ?

VENGEANCE bunu beğendi.
  9. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Her antrenmanda bacak degil, sadece 20 rep squat ile basliyorum. Bacak icin ayrica yaptigim bir sey yok. Yalnizca tek set squat 20 rep, her antrenmanin baslangicinda. Nitekim 20 rep squat rutini de 3 gunden olusturulur. Yani haftada 3 gun, 3 set 20 rep squat aslinda. Tam tersi bicimde kagit uzerinde oldukca hafif gibi gorunuyor. :)

Orjinal oldschool 20 rep squat'i uygulamiyorum bu arada, kendi yarattigim Rippetoe ve 20 rep squat/squat n milk etkilesimli daha farkli bir varyasyonunu uyguluyorum.

VENGEANCE bunu beğendi.
  10. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    benim bacaklarım hem kalın hemde güçlüdür, fakat bende de pek gelişme olmadığını farkettim. en başta kalındı, şekillendi ama hep aynı kalınlıkta kaldı hemen hemen.

ben şöyle bir değişiklik yapınca hacim almaya başladım.
    leg press, leg concentration gibi hareketlerde üst bölgeyi çalıştığım gibi hissederek nizami çalışmak yerine, iyice ağır takıp yamula yumula kaldırmaya başladım. bu şekilde sonuç almaya başladım. işin özeti ne çalışıyorsanız biraz daha ağırına takıp iyice kastırara kçözdüm ben sorunu

VENGEANCE bunu beğendi.
  11. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Peki bacaklar 24 saat dinlenme ile kendine gelebiliyor mu
    3 gün çalışıyorsan aralarda 1 er gün olmalı
    Yöntem ilgimi çekti

12. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Aralarinda birer gun oluyor elbette.

Pazartesi/carsamba/cuma antrenman gunlerim. Detaylara goz atmak icin gunlugume goz atabilirsin. (push pull legs degil, su an 20 rep squat uyguluyorum, basligimin son sayfalari ilgini cekebilir)

VENGEANCE bunu beğendi.
  13. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Bir bisiklet al ve her yere onunla git.Bir yokuş çıkmak, squattan çok daha etkilidir.

Sayfayı Paylaş