HACIMLI BACAK SORUNU !!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve spermtacus tarafından 17 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. spermtacus

spermtacus Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    üniv ögrenci
    Yer:
    Antalya /Aydın
    Arkadaslar ben forumu arastirdim ama bacak antrenman sistemi ayrintisi veya ordan gorerek fikir edinebilecegimiz yazi bulamadim bu sporu aralikli 3 yildir yapiyorum en zayif bolgem bacaklarim squatta 40 kg giriyorum 5 set o derece benim amacım hacimlenmesi yavasta olsa simdiden tesekkurler

2. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Merhaba kardeşim bu konuda kendi deneyimlerimi paylaşayım seninle.Bacak kasları çok büyük bir kas grubu,buna bağlı olarak farklı açılardan çalıştırılması gerek.Sana büyüme döneminde kendiminde uyguladığı programı vereyim fakat önemli olan programdan ziyade tekniklerinin doğruluğu,teknikleri youtube aracılığıyla öğrenirsin.
    5 dakika bisiklet ısınma için
    1.hareket çok hafif kilo ile 15-20 tekrar 2 set leg extensions (Sadece bacaklara kanı doldurmak için ısınma amaçlı)
    2.hareket leg press piramit set 6 set ,(hafif kilodan başla ufak ufak arttır ağırlıkları ve ağırlıklar arttıkca tekrar sayını dusur en az 6-7 tekrara kadar düş)
    3. hareket front squat ben maksimum 60 kilo yapıyorum squatı fakat kesinlikle en aşağıya kadar iniyorum,squatta ağırlık çok mühim değil,tam teknik yap,ve squatı çok tekrar yap.
    4. hareket barbell lunge 3 set ve 12şer adım
    5. son hareket leg extensions bu gerçek çalışma setın olacak pıramıt set yap yanı agırlıkları hafıften agıra dogru gıt,agırlıklar arttıkca tekrar sayıların azalsın ve en ust noktada kendını sık.
    Dedıgım gıbı leg press,leg extensıon,squat,lunge bu hareketler cok zor hareketlerdır,teknıklerını kesınlıkle ogrenmeden uygulama.Eger yanlıs teknık uygularsan hem sakatlanırsın hemde bacakların asla ama asla buyumez kolay gelsın.

Ekli Dosyalar:

Nanza, İshak01, spermtacus ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. spermtacus

spermtacus Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    üniv ögrenci
    Yer:
    Antalya /Aydın
    3 yil aralikli fitness gecmisim var saglam bacak programi bulamamistim cok iyi oldu deniyecem ilk antrenmanda :)

4. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Denemeni öneririm,kolay gelsin dediğim gibi teknik çok önemli.

İshak01 bunu beğendi.
  5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bosa gecirmissin 3 yilini.

İshak01 bunu beğendi.
  6. spermtacus

spermtacus Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    üniv ögrenci
    Yer:
    Antalya /Aydın
    Neye gore bosa gecirmisim bilgi olarak tecrube olarak eskiye gore 10 kat daha artti bilgi seviyemm tecrubem artti ve dahada arttitmak için calisiyorum

7. FK27

FK27 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    TCDD
    Bekçi abi aralıklı 3 yıl yapmış :) , ondan dolayı eksikleri var ve bacak kası kolay gelişen bir kas değildir.Çok zaman ister , ama çok önemli bir kastır. Steve Austin'in yaptığı programı uygula.

spermtacus bunu beğendi.
  8. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Boşa geçirmişssin gibi bir ikileme hoş olmamış,belki yanlış yönlendirilmiştir arkadaş,malum bacak ülkemizde büyük sporcular tarafından bile önemsenmeyen bir bölge,umarım bundan sonrası için iyi olur kardeşimiz,saygılar.

Nanza, İshak01, spermtacus ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. spermtacus

spermtacus Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    üniv ögrenci
    Yer:
    Antalya /Aydın
    Eve ilk fitness a basladigim yil acemilik olarak niteliyorum dersler cikardim kendime ustune koyarak ilerliyorum. kendime kucuk hedefler belirledim yavas yavas buyuk hedefe dogru insallah

Steve Austin bunu beğendi.
  10. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yanlış anlaşılmışım özür dilerim,amacım arkadaşın hevesini kırmaktan çok bu süre zarfında ""sağlam bir bacak programı bulamadım "" demesine takılmış olmamdı.

11. spermtacus

spermtacus Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    üniv ögrenci
    Yer:
    Antalya /Aydın
    Aslında yapıcı tesvik edici olmaliyiz mesela 3 yil icinde bendeki degisimi goren arkadaslarim spora basladi ve onlarda kilo vererek fit bir vucuda sahip oldu biraz destek sadece anlayisiniz icin tekrardan tesekkur ediyorum

12. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Program güzel ama eksik değilmi? Leg curl eklese bence tam olur.
    Steve Austin in programında arka bacak biraz zayıf kalmış. Arka bacak iyi çalıştırılırsa çabuk gelişir ve hacime katkısı olur.

13. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Eğer squatı tam teknık ve deep olarak yaparsa,arka bacakta cok guzel calısır,6 setten bı romanıan deadlıftle arka bacak kasları da calısır,arka bacak kasları bıceps gıbıdır 2 parcadır ve kucuktur,ustune fazla gıdılmesı ıyı degıldır.

İshak01 bunu beğendi.
  14. spermtacus

spermtacus Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    üniv ögrenci
    Yer:
    Antalya /Aydın
    Steve austin kardes senin programini uyguluyorum bu programa calf ta ekledim onu omuz günü yapiyorum yukardaki bacak programinada leg curl 3 set ekledim cunku arka bacak zayifti benim squatta nerdeyse oturacak gibi asagiya iniyorum arka bacaga vuruyor ama bacak cok titriyor leg curlle kuvvet olsun diye koyuyorum :)

15. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Ben kalflarımı ayrı bır gun calıstırıyıorum genelde ama farketmez sen aynı gunde calısabılırsın,nasıl pekı hıssedebıldın mı bacaklarını ?

16. spermtacus

spermtacus Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    üniv ögrenci
    Yer:
    Antalya /Aydın
    Guclendigini hissediyorum zaten antrenman sirasinda yuruyemiyorum o derece bench sehpasina yigiliyorum ve pantolon boxer giydigimde biraz daha bacaklarin doldugunu anliyorum tesekkurler dostum

17. Arnold_Civardagezer

Arnold_Civardagezer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    bende böyle bir program uyguluyorum haftada 2 gün bacak çalışıyorum. tekrar sayısını her sette azaltıp ağırlığıda artırıp son setlerdede yanma hissi olana kadar zorluyorum. Bacak çok önemlidir, geçmişte üstü çalıştırıp altı unutunca çok sıkıntısını çekmiştim, dersimizi aldık :)

Sayfayı Paylaş