Hacimlenmek?Kafam karıştı yardım!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve HughJackman tarafından 20 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle herkese merhabalar.1.65 boyunda 55 kiloda 16 yaşındayım.Zayıf olduğumu düşünüyorum hacimlenmek istiyorum ve yaklaşık hedef 60-65 kilo civarı buraya kadar herşey tamam.Şimdi bb ye başlayı 12 gün falan oldu (tam anlamıyla) şimdi ben hiç yağ oranını falan kafaya takmadan beslenme programına uyarak hedeflediğim kiloya çıkıp ondan sonramı kaslarımı belirginleştirmeye çalışacam yoksa kilo alırken onlar zaten çalıştıkca gelişecekmi?İnanın kafam karıştı ee doğru olan 2. seçenekse fazla göbeğim olmamasına karşın kalın bi deriye sahibim o yüzden karın kası zorlucak gibi ee kilo almaya devam ettikce bu tabakada artcagı için boşamı kürek çekcem ne yapcam anlamadım...Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

2. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    önümüz kış zaten kilo alman normal ve karın kaslarının gözükmemeside aynı şekilde..2 seçenek sunmuşsun ama bence 3. seçenek olarak kasların geliştikçe ve sende hayvan gibi yemeye başlayınca vucudun otomatik olarak hacim kazanacaktır..midende büyüyebilir ona aldırma sonuçta kilo alıyorsun yaz sezonu verebilirsin o kiloları..eğer kış için iyi bir hacmim olsun diyorsan habire makarna ye ben geçen sene kışın günde 6 ana öğün yiyordum kahvaltı,akşam yemeği ve geri kalan 4 öğün paso makarna ve karb. 4 kalori yağ 9 kalori olduğundan antremandan önce 15 20 dk lık kısa bi koşu bandı fantezisi spor antreman sırasında ağırlıkları yardıra yardıra kaldırmanı sağlıyor(yanında universal amino 3001 de kullanıyordum tabi 6-6)..sporda eğer vucudunun istediklerini veriyorsan boşa kürek çekmek genelde çok zordur mutlaka bir kazanım vardır vucut için..

weightlifter

3. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yorum için teşekkür ederim kışın bukadar hacimden sonra yazın o baklavaları çıkartmak zor olcak heralde... xS

4. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    zor değilde uzun sürebilir o yüzden normalde nisan-mayısta mı başlıyorsun definisyona martta başla hafif hafif yaza kadar forma girersin olmadı bir animal cutu çaktın mı bişeycik kalmaz xD zaten kışında öyle yağ küpü olarak dolaşmıyorsun ortalıkta baya iri takılıyorsun yani pek belli olmuyor yağ olduğu yani bende öyle en azından ben iri kemikli bir insanım 1.85 boy 85 kilom var kışın 92-95 oluyorum bakanlar en fazla 75 gibi duruyorsun diyolar boy genetik falan kapatıyor o farkı tabi herkesin yapısı farklıdır sonuçta insan kendi istediklerini seçerek çıkmıyor o delikten değil mi xD

5. ByMerdo

ByMerdo Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Hacker/Öğrenci/Spor/Parapsikoloji
    Yer:
    Balıkesir/Edremit
    Beslenme zamanına dikkat et ve bazı antrenman günlerinden kardiyo yap.Kardiyodan sonra karbonhidrat,protein ve su al

6. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Kardiyo için koşu bandı değilde bisiklet nasıl olur?

7. ByMerdo

ByMerdo Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Balıkesir/Edremit
    Bisiklet daha sağlıklı.Koşu bandında koşmak yerine,açık havada koş daha iyi

8. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    bisiklet daha mı sağlıklı ?
    sen sağlık kavramını neye göre yapıyorsun enterasan açıkçası...

9. ByMerdo

ByMerdo Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Balıkesir/Edremit
    Deniyomki ben hepsini.

10. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    bana da vucudu bile görmeden bir kutu animal cut önermen ve bir kutu ile birşeyi kalmayacağına dair yaptığın yorum çok enteresan geldi ?
    yorum yaptığın kişi daha 16 yaşında v.g ye başlayalı 12 gün olmuş...

animal serisi öyle nitrofull v.b ürünler gibi değildir.her birinin içinde vucudu ciddi anlamda etkileyecek maddeler var ve profesyonel v.g yapanlar için üretilmiş özel bir seridir.

11. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    senin denemenle karara varılacak birşey değil bu iş senin yorumun öznel sonuçta deniyorsun diye daha sağlıklı olduğuna kanaat getiremezsin ki zaten koşu bandı ve bisikleti zaten her sporcu kullanmıştır şu ana kadar senin kullandığın özel bir alet değil bunlar sonuçta dimi xD

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:11 ----------

evet haklısın en başta arkadaşın anatomik yapısını bilmiyorum fakat çoğu kişide 1-2 kutu animal cuts işe yarıyor..
    evet bu arkadaş spora başlayalı 12 gün olmuş ama nisan-mayısa kadar yapacağını düşünürsek 6-7 ay spor yapmış oluyor ve bunları kullanabilecek kıvama gelmiş oluyor bana göre..
    profesyonel derken yarışmalara katılan vg cilerden bahsediyorsan ben bu yorumuna katılmıyorum çünki o zaman body yapanların ~%75 i o zaman animal cuts kullanamaz evet yan etkileri biraz fazla olabilir onun yerine l-carnitine+cla felan kullanabilir ama bence bu kadar abartmaya gerek yok..

12. ByMerdo

ByMerdo Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Balıkesir/Edremit
    Evet haklısın

13. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Hocam 16 yaş BB için çok erken. Hele cut vb ağır supplementler için.

Bence sen BB yapacağına, yüzme, basketbol, futbol vb sporlara yönel. İlla ağırlık da çalışayım diyorsan barfiks, dips, şınav ve dumbell ile biceps çalış bunların dışındakiler bence sana zarar.

Gelelim diğer konuya, kilo almak için besinlere dikkat etmeden yiyip BB yaparsan o bahsettiğin kasları görünür şekilde çıkaramazsın. Evet şişer ve hacimli olursun ama kaslanamazsın. Sonra kaslarım belli olsun diye deli gibi zayıflama diyetleri ve definasyon prog uğraşırsın.

Bahsettiğim sporları düzenli olarak yaparsan zaten vücudun belli bir forma ve güce ulaşacaktır ve inan bana BB yapmış 16yaşındaki birinden daha sağlıklı ve fit bir görünüme kavuşursun. Bu tür vücuda da ileride (18 yaş ve sonrası) ağırlık çalışması eklersen çok iyi sonuçlar alırsın

14. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    16 yaş B.B için çok erken değil en uygun yaştır. tam vucudun gelişim dönemi , hormonlarının en üst seviyede olduğu dönem . vucudun bu yaşta şekil almaya başlayacak ve sen onu nasıl yönlendirirsen bundan sonrası da o şekilde gelişecek . suplementleri falan bir kenara bırak ama bence en iyi spor dallarından biri olan BB yi sakın bırakma hatta sıkı sıkı tutun.hem fiziksel olarak hem ruhsal olarak gelişimine çok büyük katkısı olacaktır bu sporun.

16 yaş çok erken derler ama yurt dışında 16 yaşında olan birini görünce amma gelişmiş , sulak yerde büyümüş , adamların genetiğinde var , v.b saçma laflar edenlere sakın kulak verme. BB boy uzamasını engellermiş , bırakınca kaslar sarkarmış , bırakınca kaslar yağ olurmuş gibi saçma ve hiçbir mantığa dayanmayan şeylere de kafanı takma. ben 34 yaşındayım ve en büyük pişmanlığım bu spora neden daha önce başlamamaış olmam konusundadır.

kardeşim , hacimlenmek , kilo vermek , ve suplementlerin hepsini bir kenara bırak ( ki basit suplementlerin her biri doğal gıda takviyesidir ve hiçbir zararı yoktur aksine faydası vardır ) ama eğer gerçekten bu sporu yapmak niyetindeysen çalış çalış çalış.... 2 ay içerisinde kendinde oluşmaya başlayacak değişimi göreceksin.

biraz uzun bir yazı oldu ama 16 yaş çok erken sana zarar veriri gibi bir yazı görünce donakaldım.

15. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    16 yaş tabii ki erken, yabancılardan örnek vermişsin. Onlar zaten sporla içi içe. Beden dersleri vs boş geçmiyor ki bizim ki gibi. Ve yurtdışında çocukluktan beri insanlar bahsettiğim yüzme vb sporlarla uğraşıyor, yoksa kimse gidip BB ye başlamıyor. Ha ileriki yaşlarda başlıyorlar o ayrı.

Senin de dediğin gibi 16 yaş gelişim için en idela yaş, vücut gelişimini kemik büymesini vs yaparken BB nedeniyle bozulan yırtılan kasların onarımıyla uğraşırsa geri kalır. Ben ourup spor yapmasın demiyorum ama tüm vücudunu gelişirecek sporlar yapsın diyorum ki bu da kesinlikle BB değil. İlla BB yapılacaksa da verdiğim dips-şınav-mekik-barfiks ve dambell ile biceps çalışması zaten yeteri kadar gelişme sağlayacaktır.

BB yaparken tutarda Press lere squat lara girerese o zaman olmaz işte

16. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle şu konuya bi açıklık getireyim 16 yaşındayım evet gelişim çağında olduğumuda biliyorum ve bu yüzden titizlikle yapıyorum bu sporu.Şunu belirtmek isterimki omurgaya baskı edecek hareketlerden squat ayakta military ve ayakta calf veya kemik arası boşluklara baskı yapacak olan leg press gibi aletlerden ve hareketlerden olabildiğince uzak duruyorum.Geri kalan programımda zaten gelişimime olumsuz yönde etki edebilcek bir program değil.2 ayıma gireli 1hafta oluyor ve ben vücudumdaki hafif değişimleri gördükçe bile bu spora sıkıca bağlanıyorum biliyorum 2 ay çok kısa bir süre ilerde çok daha fazlası olacak! OLMALI :)

Sayfayı Paylaş