Hacimlenmek için antrenman programım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Alfred Borden tarafından 21 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Alfred Borden

Alfred Borden Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar umarım konu açmamda bi sakınca yoktur.. Hocam olmadığı için programımı araştırarak kendim yaptım. Zahmet olmazsa inceleyip eksik-fazla hareketleri söylerseniz sevinirim.. Şimdiden teşekkürler.
    Hacimlenmeye çalışıyorum boy 175cm kg 71 ..Bu programla birlikte vg.de 3.ayıma başlaydım.Protein,karb. vs kullanmıyorum (programımı incelerken bunu da dikkate alırsanız sevirinirim) , yemeklerimde yeterince protein alıyorum.
    Salona haftada 4 gün gidiyorum.. Her bölgeyi 2şer kere çalıştırıyorum ..

PZT. göğüs-biceps-sırt // SALI omuz-triceps-bacak // ÇARŞ. off // PERŞ.göğüs-biceps-sırt // CUMA omuz-triceps-bacak// CTS-PAZAR OFF
    Her kas grubu 4-5 hareket ile haftada 2 gün çalışıyor ,kaslar yaklaşık 48sat gibi bi süre dinleniyor.

Programım: (Her hareket 3X10 şeklindedir)
    GÖĞÜS --------------------------BICEPS ------------------------------SIRT
    Dumbbell press-----------------Barbell curl --------------------------------Geniş ğöğse çekiş
    Dumbbell fly -------------------Dumbbell hammer curll ------------------Enseye çekiş
    Incline dumbbell press--------Scott Curl ----------------------------------Dar tutarak öne çekiş
    Butterfly -----------------------Concentrantion curl -----------------------Dummbell row
    Dumbbell pullover -----------------------------------------------------------Rowing machine

OMUZ----------------------------------TRICEPS ------------------------------BACAK
    Bent over lateral ---------------------Z bar ile Alna press -----------------Leg extension
    Side lateral raise --------------------Triceps pushdown ------------------Leg press
    Dumbbell front raise------------------Dumbbell french---------------------Leg curl
    Dumbbell shoulder press ------------Dips
    Barbell military press --------------- Dumbbell kickback
    Shrug

Hacimlenmek için programım , set ve tekrar sayılarım , hareket sıralanışları ideal midir ?
    Doğru-yanlış ne varsa bilgilendirirseniz sevinirim..

Son düzenleme: 21 Mayıs 2015
  2. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    İzole hareketler çok fazla, compound hareketlere yönelmeni tavsiye ederim.
    Bacak çok yetersiz.
    Omuz'da aynı bölgeyi çalıştıran hareketler mevcut,gereksiz.Eğer çalışma sıran böyle ise omuza bent over ile değil en azından shoulder press ile başlamanı öneririm.
    Biceps-triceps'te de hareket sayılarını azaltmanı öneririm.
    Edit: Görmemişim, kas gruplarına ayırdığın günler ile birlikte çalışacağın kas grupları da başarılı değil. Bir antrenman gününde 3 bölge ve 4-5 hareket, gelişme sağlaman çok zor. Forumda bir çok hazır program mevcut, bence onları denemelisin.

Alfred Borden bunu beğendi.
  3. Alfred Borden

Alfred Borden Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap için teşekkürler.. Anladığım kadarıyla her kas grubu programım yetersiz .Programımı değiştirme kararı aldım.Dediğiniz gibi siteden hacim için program aradım ve Berkay Türkkan adlı arkadaşın hacim programını buldum, onu uygulayacağım.
    Bu arada "izole" ve "compound" hareketlerinin ne olduğunu bilmiyorum .Bir hareketin bu ikisinden biri olduğunu nasıl ayırt edebilirim ? Aydınlatırsanız sevinirim.
    Edit kısmında yazdığınız antrenman günü nasıl olabilir ? Her kas grubum için bir gün mü ayırmalıyım ? Daha çabuk gelişeceğimi umarak kas gruplarını haftada 2şer gün çalıştırıyodum bu düşüncem yanlış mı acaba?

4. Alfred Borden

Alfred Borden Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Biraz araştırdım;
    Tek bölge, çift bölge (üç günlük) ve fullbody olmak üzere 3 antrenman programı var .. Vg.de 3. ayıma başlayacağımı göz önüne alarak hangi programı yapmamı önerirsiniz?
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Mayıs 2015 ---
    :(:oops:

Son düzenleme: 22 Mayıs 2015
  5. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Her kas grubunu şu aşamada haftada 2 kere çalışmanız gereksiz. İzole ve compound hareketleri araştırarak öğrenmenizi tavsiye ederim zira bu sporda devam etmek istiyorsanız devamlı araştırmalı ve yeni şeyler öğrenmelisiniz.

6. Alfred Borden

Alfred Borden Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler araştıracağım.. Sizin profilinize attığım mesajdaki programda her kas grubu haftada 1 kere çalışmış oluyor başka bi program mı aramalıyım ?
    Yoksa bu 3 günlük programı 2 güne indirip (yani 3.gün programını ilk 2 güne dagıtıp) haftada 2şer kere mi çalışmalıyım ?
    Kusura bakmayın herşeyi kusursuz yapmak için bu kadar çok soru soruyorum :)

Son düzenleme: 22 Mayıs 2015
  7. Alfred Borden

Alfred Borden Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Veya şey nasıl olur ;
    3 günlük programı bozmayıp bi gün fazladan gidebilirim.
    Yani 1.gün programı //2.gün prog.// dinlenme// 3.gün prog.// 1.gün prog. (tekrar) <<< ilk hafta böyle olur
    2.gün.//3.gün// dinlenme //1.gün //2.gün <<<2.hafta ....böyle böyle devir ederek mi gitsem ??
    Anlatabildim mi bilmiyorum :D ... Üst mesajımdaki ve bu mesajımdaki programdan hangisi daha mantıklı sizce??
    Sizin önerebilceğiniz bi program varsa onu da öğrenmek isterim.

8. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    http://bbgarmy.com/uc-gunluk-antrenman-programi.html bu programı uygulayabilirsin.

9. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    şimdi sormak istediği şey şu. örnek 1 antremanda göğüs+bicep+sırt yapıyosunuz yani orda 14 hareket var ve 3*10 çalışıyorsunuz. 14*3 eşittir 42 set ve 10RM lik bir ağırlık yani 10 defa kaldırıp 11. hareketin mümkün olamadığı bir ağırlık. her set 1 dakikadan 42dakika set süresi 1 dakika set arası desek 1.5 saat çalışma süresi. çok çok aşırı geliyor bana. bu programa squat ile deadlift te ekleyin 3 senede Arnold olursunuz. haksızmıyım.

10. Alfred Borden

Alfred Borden Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    :) Yeni başladığım için çok çalışma ve fazla hareketin daha çabuk vucudumu şekle sokacağını zannetmiştim :( :) ...
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Mayıs 2015 ---
    3 günlük çalışma yetecek mi peki ? :(

alpaslanözden bunu beğendi.
  11. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Yeter kardeşim neden yetmesin. Bu sporda antrenman programlarından ya da supplementlerden mucize beklemeyin. Güzel bir vücut inşası için gerekli bir çok etmen var ve antrenman da bunlardan sadece biri. Senin durumunda (steroid kullanmadığını farz ediyorum) amacın önce hareketleri nizamı yapmak, beslenme ve uykunu oturtmak olmalı.
    Ha ben illa 4 gün gideceğim salona diyorsan bacakla omuzu ayır bir gün bacak bir gün omuz yap al sana 4 günlük çalışma.

Alfred Borden ve alpaslanözden bunu beğendi.
  12. Alfred Borden

Alfred Borden Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Doğru söylüyosun...Uyku düzenim biraz sıkıntılı gece uykusu yok bende onu düzeltmeye çalışıyorum bu aralar.. Teşekkürler yardımların için
    Bi sorum daha var yakında protein tozu kullanmayı düşünüyorum. Önerebilceğin marka var mı acaba ?

13. Alfred Borden

Alfred Borden Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ek olarak bir soru daha aklıma geldi , cevaplarsan sevinirim :)
    Kilo almaya çalışıyorum da; cardio ve diyet yapmadığımdan dolayı sadece karın çalışmanın bi yararı olmaz sanırım değil mi ? Cevaba göre karın kasını ideal kiloyu yakalayınca çalışmaya başlamayı düşünüyorum.
    Umarım bu kadar çok soru sorduğum için kızmıyosundur :)

Son düzenleme: 24 Mayıs 2015
  14. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    karın kası istiyorsan çalış niye çalışmayasın :) Optimum ya da Ultimate alabilirsin whey olarak.

15. Alfred Borden

Alfred Borden Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tamamdır ,teşekkürler :)
    https://www.supplementler.com/urun/optimum-gold-standard-whey-2273-gr-608
    Fiyat 205 TL...günde 1 ölçek (30gr)
    4antrenman günü tüketsem ; haftada 120 gr
    ayda 480 gr ..
    yani 5aya yakın bi süre kullanabilirim değil mi ??Yoksa belli bi süreden sonra günde 2 ölçeğe çıkarmam gerekicek mi ? ..Bütçemi biraz aşıyorda ne kadar uzun süre kullansam o kadar iyi :p:D

16. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    İhtiyacına göre ölçek sayısını arttırabilirsin. Antrenman sonrası bir ölçek ve ihtiyaç duyuyorsan eğer atladığın bir ara öğün yerine kullanabilirsin. Ultimate'yi de tavsiye ederim porsiyon sayısı Optimum'dan daha fazla.

17. Alfred Borden

Alfred Borden Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tamamdır , çok teşekkürler yardımların için .. Umarım 5 ay sonra kayda değer bi vücudum olur ve resmimi ilk seninle paylaşırım :p:D

18. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Rica ederim, başarılar.

Sayfayı Paylaş