"Hacimlenme, Supplement kombinasyonu" yardıma ihtiyacım var

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve stuttgarter tarafından 17 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. stuttgarter

stuttgarter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba, 6 7 yıldır düzenli basketbol oynuyorum ve dönem dönem fitness yaptım. Şuanda uzun bir zaman boşluğu yakaladım ve 1 aydan fazla süredir fitness yapıyorum tekrardan ayriyetten baskete de hala devam ediyorum. Bu zaman aralığını en iyi şekilde değerlendirip yağlanmadan hacimlenerek vücut geliştirmek istiyorum. Hızlı bir metabolizmam var, yağ oranım orta seviyenin biraz altında diyebilirim ve çok iştahlı biri olduğum söylenemez.

Boy: 1.81
    Kilo : 62

İnternette araştırınca binbir türlü farklı yorum ve bilgi çıkıyor o yüzden kafam gerçekten çok karışıyor. Sizden ricam nasıl bir supplement kombinasyonu yapmalıyım ve beslenme düzeni uygulamalıyım.
    Araştırdığım kadarıyla vs. şuan da Optimum Serious Mass, Optimum Creatine Powder ve Optimum BCAA supplement takviyesi olarak ve protein ağırlıklı bir beslenme düzeni düşünüyorum.

Çok saçma da bulabilirsiniz güzel de bulabilirsiniz ama lütfen yorumlarınızı esirgemeyin ve bana yol göstermeye çalışın elinizden geldiğince şimdiden teşekkür ederim...

2. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Hayırlısı olsun öncelikle. Supplementler neden? Bulgur nohut mercimek yulaflar neyine yetmiyor dostum :)
    Eğer vaktin yoksa yemek yeme problemin yoksa supplementler boşa. Supplementler sadece pratik ve hayatı kolaylaştırdığı için. Kendi fikrim.

3. ffurkayakca

ffurkayakca Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Eğer beslenme olarak herşeyi karşılayabilirim diyosan Zizxy'nin dediği gibi gerek yok.İlla da kullanıcam diyosan sadece kreatin öneririm.

4. stuttgarter

stuttgarter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkür ederim, maalesef yaklaşık 1 senedir yurtdışında yaşıyorum ve öğrenci yurdunda kalıyorum. Çoğu şeyi bulması zahmetli oluyorum bazen ayrıca mutfaktan vs çok memnun olmadığım için bir de herşeyi kendim hazırlamam çok vakit aldığı için açıkcası çok uğraşamıyorum. O yüzden direk takviyelerle başlamak istedim. Karbonhidrat ile vücüduma göre iyi bir miktar kalori alıcağım için yemek zahmetini de azaltmış olurum böylece diye düşündüm.
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Ocak 2017 ---
    Peki vucüdum için yeterli kaloriyi takviyesiz sağlayamayacağım kesin o yüzden karbonhidrat takviyesi faydalı olmaz mı?

5. ffurkayakca

ffurkayakca Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Gainer güzel sonuç veriyor..yalnız beslenme programını düzeltmediğin sürece gainer kullanmayı bıraktığında aldığın kiloları geri vericeksin.bunu göz önüne bulundurarak kullan derim.

6. RALTUNDA

RALTUNDA Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Bugün salonda hoca baya canımı sıktı. Sabahtan beri onu düşünüyorum. Dedi ki biraz boşuna çalışıyorsun. Suplement içmessen boşa çalışırsın. O kadar kilo verdin. Suplementsiz olmaz. Yoksa toplayamazsın. Boşa çalışmanın anlamı yok dedi. Bende dedim ki benim beslenmem çok iyi. Yani bak şimdi çıkıcam salondan (o anda üstümü giyinip çıkıyordum)
    250 gram tavuk fırınlanmış çeşitli sebzeler ile
    125 gram bulgur havuç ile haşlanmış
    Ve salata yeşillikli. Oda dedi ki. Oooo senin vücut onu alacakfa sentezleyecek de falan fişman. Benimse canım baya sıkıldı. Sanki boşa çalışıyormuşum gibi oldum. Sinir alt üst bende şimdi

7. ffurkayakca

ffurkayakca Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Benim şahsi fikrim hocan doğru demiş.Sonuçta yemeğin sindirilip kana karışma süresiyle, protein tozunun kana karışma süreci bir değil.Arada fark tabikii var.Ancak bu ayrıntı sadece profesyonel sporcuları bağlar diye düşünüyorum.Boşa çalışma gibi bir durum olduğunu zannetmiyorum, supplementsiz doğru beslenmeyle çok iyi yere gelenler gördüm.

8. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    image.jpeg
    Daha önceki mesajlarını görmüştüm. Kilo verdiğini ve motivasyonunun yüksek olduğunu, forumdaki arkadaşları motive etmeye çalıştığını da görmüştüm. Artık forumda bilgi paylaşımında bulunmuyorum(istisnalar dışında), ancak motivasyonuna ivme kazandırmak adına yazmak istedim.
    2015 yılında yayınlanan akademik bir sporcu beslenmesi kitabından görsel atıyorum. Görselde performans üzerinde çeşitli müdahale/etkenlerin tahmini olarak ne kadar etkili oldukları belirtiliyor. Anabolik steroidler %20, karbonhidratlar %20, kreatin %1-2, diğer suplemanlar ise %0 olarak belirtiliyor. 3-4 yıl önce yayınlanan bir çok sporcu beslenmesi kitabında en güvenli ve etkili suplementin kreatin olduğu ancak kreatinin besinlerle alınabileceği ve dışarıdan ek olarak alınmasına gerek olmadığı belirtiliyordu.
    Sporcuların kullandığı suplemanlar ile ilgili bazı akademik rehber kitaplar var. Yaklaşık 150 ye yakın supleman kullanılıyor. Ancak çok büyük bir kısmı vaadedilen iddiaları doğrulamıyor. Mesela vücutgeliştiriciler arasında popüler olan Tribulus Terrestris'in testosteron düzeylerini yükselteceği iddia ediliyor. Çalışmalar sınırlı olsa da yapılan çift kör çalışmalarda Tribulus'un testosterone düzeylerini etkilemediği bildirilmiştir.
    Örnekleri artırmak mümkün. Ancak gerekli değil kanısındayım.
    Umarım bunlar motivasyonuna ivme kazandırıp, söylenenlerin doğru olmadığını anlamanı sağlar. Sağlıcakla kal, sağlıklı sporlar ;)

Ackres bunu beğendi.
  9. Ackres

Ackres Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Hiç takma abi sen günlük makrolarına uyuyorsan her türlü gelişim gösterirsin.
    Senin hocanın amacı sana supplement satıp cüzdanı doldurmak belli ki.
    Forumda bir çok bilgili hocamız supplementlerin etkisini %5 olarak nitelendiriyor.
    Günümüzde normal yediğimiz gıdalarda bile her türlü katkı var hepsinin genetiği değiştirilmiş sağlıklı beslenmek zaten zor.
    Üstüne birde spor yapıyorum diye ilaç kullanırmışçasına protein tozu,amino asit vs kullanmak bana gereksiz geliyor bunlar ne kadar zararı yok dense de illaki karaciğer ve böbreklere ekstra yük bindiriyor.
    Ka(s)ş yapalım derken göz çıkarmak istemiyorum ben açıkçası :D

respect2us.23 bunu beğendi.
  10. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Haklısın hocam. Protein tozuna özellikle hiç ama hiç gerek yok. Kreatin ile ilgili yapılan araştırmalar hep olumlu sonuç verdiğini okudum hatta supplementlerde en iyisi kreatin gösteriliyor. Tabiki kırmızı etten alınan Kreatin ile supplement hiç ama hiç bir olamaz..
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Şubat 2017 ---
    Senin bu yazın şuna geliyor. EĞER STREOİD KULLANMAZSAN GEÇ GELİŞİRİZ.
    Hocam supplementler tavuk, et , sebze meyve bunları yiyemiyorsan takviye bu kadar yani :D 1 ölçek proteinden 25 gr alacağına 100 gr tavuk gögsü ye daha sağlam protein al. yada 150 gr lor peyniri kafa kafaya :) Şimdi sen düşün supplement mi yoksa yiyecekmi?

Son düzenleme: 26 Şubat 2017
  11. RALTUNDA

RALTUNDA Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar hepinize tek tek teşekkür ediyorum. O günden beri alsam almasam. Eğer alırsan günlük aldığım protein karbonhidrat ne kadar kesmem lazım. Hep kafamda soru işaretiydi. Bundan sonra kafamdaki soru işaretini çözdüm. Dükkanımla spor salonu arası 3 dakika mesafede. Hani herşey ALLAH a şükür. Elimin ayağımın altında. Yemeğim herşeyim hazır. Sebze den tut proteinine kadar. Herşeyimi haftalık temin ediyorum. Buna istinaden acaba toz almamın anlamı varmı diyede soru oluşuyordu haliyle. Şimdi tamam dır.

Yeniden hepinize tek tek teşekkür ediyorum!!!

Sayfayı Paylaş