Hacimlenme sorunu.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve newbies tarafından 28 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. newbies

newbies Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba arkadaşlar biraz uzun ama anlaşılır yazmaya çalışacağım.

body ile gecmisim, geçen senenin mart aylarında başladı. mart - agustos arası aralıksız sporla ugrastım. kısacası 6 ay.

bu 6 aylık sürecte 5kg aldım ve güzel ilerliyordum açıkcası. ilk 3 ay sadece gainer kullandım birde hafif amino asitler. son 1 ayımda agustos ayında animal serisi ile tanıstım pak nitro stak pump ve netrition protein kullandım. pump bitince 2 hafta ara verip no xplode kullandm ama bitiremeden sporu bıraktıgımdan dolayı kullanmayıda kestim.

6 aylık spor hayatımda 1.5-2 ayı böyle harici besin ögeleri aldım. ama her ay düzenli karaciger testine gittim, asla bir degerimde yükselis yoktu. şeytan kulağına vucud saglam sanırım.

boyum 1.81 su andaki kilom 59kg. sporu bıraktıgım andaki kilom ise 65.

yani 6 kg kaybım var. ama güc kaybım halen yok. dün idmana indigimde halen benchte 60 basabiliyordum zorlanmadan. bu arada kaslarım parcalı arkadaslar omuz bası kollar gögüs vs. belki bu zayıflıktan bilmiyorum. bunu neden söyledim cünkü kütle artısı elde etmem gerek. bunu nasıl saglayabilecem.

kendim hakkımda kaba taslak bilgiler verdim arkadaslar.

şu anda tekrar spora baslıcam ilk ay hap vs animal uzak kalıp 2. ay baslıcam tekrar. :)

hacim kazanmam lazım yani azıcık sismem, bunun icin nasıl bir idman yapmalıyım. daha cok hangi hareketlere yönelmem gerekli.

2. desk

desk Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    San Francisco
    daha çok şu harekete yönel diyemez kimse tüm vücudu eşit çalışmalısın ama hacim konusunda

şöle bi durum var ne kadar çok kas grubu çalıştırırsan o kadar çok büyüme hormonu sağlanır

bu yüzden antremanınıa tüm vucudu çalıştıran kombine hareketler koymanı tavsiye ederim

ayrıca hacim kazanmanın yolu kasları şaşırtmaktan geçer sürekli farklı şeyler yapıp kaslarını

şaşırtmaman lazım örneğin bir gün normal bench sonra eğimli bench yapıyorsan başka göğüs

antremanında önce eğimli olandan başla veya bir antremanında piramit çalışıyorsan diğer

antremanda ters piramit yani iyi ısındıktan sonra önce yüksek ağırlık sonra hafif ağırlık olarak

setlerini yap kısacası sürekli farklı şeyler ekle ve sürekli değişim içinde ol böylece hem kasların

daha çok şaşırır hemde maxumum hacim gelişimi sağlarsın...

Sayfayı Paylaş