Hacimleşme Kilo Alma Gelişme ve Beslenme Hakkında Sorular

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve critus tarafından 23 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. critus

critus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba body forum tr yaklaşık 3 aydır body ile uğraşıyorum. Spora başladığımda 55 kiloydum ve Hardline Pro Gainer supplement eşliğinde 3 ayda 4 kilo aldım.Kilo almakta zorluk çekiyorum çünkü metabolizmam inanılmaz hızlı bir günde hiçbir şey yapmadan 1560 kalori harcıyorum. Buda bana büyük bir dezavantaj oluyor.

Benim size sorum şu antremandan sonra neler yemeliyim? Hatta bir gün içinde sabah öğle akşam ne yemeliyim? 3 saat aralıklarla mı yemek yemeliyim? Genelde sabahları yulaf ezmesi yumurta haşlaması spordan sonra tavuk göğsü gibi şeyler yiyorum.

Antreman Programım şöyle;

1.gün - Göğüs - sırt
    2.gün - Omuz - bacak
    3.gün - Biceps - triceps
    4.gün - Karın - yüzme

Programda bir yanlışlık varmı? ve bench presste normalde 15 kg 12 tekrar girerken artık 22.5kg 7 - 8 tekrar giriyorum sizce bu doğrumu? ağırlık yükseltip tekrar azaltıyorum bir yanlışlık varmı?

Son olaraktan Kilo ve Kas kütlesi için Hangi supplementleri almalıyım? Creatin etkili olurmu? BCAA veya amino asitler veyahutta Glutamine Arginin bir etkisi olurmu? Cevaplarınızı bekliyorum

İyi forumlar.

2. dbd14

dbd14 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Kardeşim merhabalar

Bende çok zor kilo alıyordum. Hala zor kilo almaktayım ama 3 ayda 3 kilo bana az geldi ben 11 kilo almıştım. Hardline 5000 kullanarak. Hemde kahvaltı yapmadan 3 öğün yemek ile. Kahvaltına yulaf ve ve yumurta eklemeni tavsiye ederim. Öğlen çorbanı eksik etmeden pilav veya makarna yanlarında bi gün et bi gün sulu yemek yiyebilirsin. İdmandan bir saat önce yine öğle yemeğine benzer bi yemek 5 ölçek gainer (suyla içersen tadı kötü geliyor bi zaman sonra ben biraz kahve ekliyordum) idmandan sonra da hemen yemek yeme imkanın varsa yemek ye yoksa gainerini içip yemek yemeni tavsiye ederim. Yemeklerden sonra tatlı ve idmandan önce kahve içmeni de tavsiye ederim daha verimli çalışırsın. Başka sorun olursa tabi ki benden iyi bilen hocalarımız var ancak çok çok zor kilo alan bi tipe sahip olduğum ve tecrübeli olduğum için bilgilerimi aktarabilirim. Allah yardımcın olsun

3. fibo

fibo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    22.5kg barla birlikte mi ?

4. critus

critus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkürler tavsiyelerinizi göz önünde bulunduracağım.

İki adet 10 kg ve iki adet 1.25 kg lik ağırlıklar ile? ve arkadaşım o kadar soru arasından kafa takılan tek şey bu mu oldu :)

5. critus

critus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Güncel upupup

Sayfayı Paylaş