hacim var ama şekil yok

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve charnich tarafından 6 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. charnich

charnich Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar..

başlıktan da anlayacagınız gibi kolumda yeterince hacim var ancak şekile sahip değil.

2 yıldır bb yapıyorum 1 yılını ev programıyla 1 yılını da ara ara spor salonuna giderek ve evde geçirdim. boyum 1.88 kilom 96 civarı. kolum soguk 40 calıstıktan sonra 42 cm geliyor. ancak kolumda yeterli şişkinliği gördügüm halde bir şekil, bir estetik göremiyorum.. önerebilceginiz parçalama antrenmanları varsa cok sevinirim..

2. MKurtulus

MKurtulus Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    cardio calışman lazım kg den dolayı 96 kg biraz fazla 80 felan düşersen ozaman şekil alıcak tır die düşünüorum

3. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    1.88 e 96 çok yüksek bir kilo
    bence yazın da gelmeye başladığını düşünürsek definasyona girmelisiniz, kilonuzu 80 e indirin en azından, şekil yavaş yavaş çıkar
    (not: eğer düşük yağ, yüksek kas olsaydınız ki 2 yılda bu oranlara çok zor, mutlaka bir şekil çıkardı diğe düşünerek yazdım)
    acaba vücut yağınızı ölçtürme imkanınız varmıdır? yada en azından bir resim koyarsanız iyi olabilir

4. lionking35

lionking35 Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Satış Müdürü
    Yer:
    İZMİR
    Fotoğrafın olsa daha sağlıklı yorum yapabilirim sanıyorum. Yaklaşık olarak boy ve kilo olarak benim ölçülerime yakınsın benim yağ oranım %12 kol soğuk 44 cm. yani anlatmak istediğim öncelikle vücut yağ oranın ne? kollar olsun yani bütün vücut için ayrıntılı kas görünümü yağ oranınla orantılı bir durum. Yani kilon 85 olsa Yağ oranın %10 kol ölçün soğuk 36 gibi tabi bunlar tahmini değerler, aynada kendini daha ayrıntılı kas ve harita gibi damarlı, fit bir vücut göreceğin kanaatindeyim. Yabi bunun için güzel bir diet programı ve ağırlıkları maximum 12 veya 15 tekrar kaldırabileceğin tarzda uygularsan yaza kadar istediğin görüntüye ulaşabilirsin sanıyorum.

5. lionking35

lionking35 Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Satış Müdürü
    Yer:
    İZMİR
    senden kopya çektiğimi düşünmemen için yazıyorum. Bu arkadaşa mesajı yazıp tamama bastığımda senin yorumunu okudum ve sanki senden kopya çekmiş gibi yazdığımı fark ettim. aynı düşünceleri paylaşıyoruz. Sağlıcakla kal.

6. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.565
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    definasyona gir diyerek arkadaşlar diyetten bahsetmiş sanırım.yarışma hedefin yoksa definasyona zorlayıp kendini yıpratmaya değmez.diyet,antrenman sisteminde ufak değişiklikler ve izole egzersizlere vereceğin ağırlık ile kısa sürede şekilde değişikliği görebilirsin.

7. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    bence 1.88 boya 96 kilo az. ama yağlı olduğun için şekilsiz duruyordur. yoksa 188 boya bence 45 den aşağı olmamalı kol

8. charnich

charnich Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yorum yazan herkese çok teşekkür ederim. bir kaç resim eklemeye çalışacagım. sanırım daha saglıklı yorum yapabiliriz.hemen eklyecegim resimleri

9. charnich

charnich Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım ışıklarda güzel bi açı yakalamışım :) ilk 2 resimde.. 3.sünü ve 4.sünü az once çektim. yorumlar için şimdiden teşekkürler..

Ekli Dosyalar:

10. charnich

charnich Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    nasıl indirecegimi bir bilsem :) yağ oranımı ölçtürmek imkanım var ancak sınavlarım dolayısıyla pek evden çıkamıyorum ev okul dersane arasında mekik dokuyoruz.. definasyon nasıl yapacagim hakkında bilgilendirirseniz cok sevinirim.. :)

11. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.565
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    antrenmanlarını daha sıkı yap.yediklerinede dikkat et.ara dinlenmelerini 45 saniye ile 1 dakika arasında tut.ayrıca biceps hareketlerinde yarım curl yapma.bar veya dumbell çalışmalarında kası boşaltmadan yeterli gerilimi ver.yolun yarısından curl yapma.

12. charnich

charnich Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam teknik terimlere pek girmeden anlatsanız ? :) dinlenmeleri anladım yemek olayını da anladım tabiki :) yalnız curl olayı kafamı karıstırdı :)

13. efe2356

efe2356 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Düzenli cardio idmanlarıyla yağ düzeyinizi aşağıya çekmeniz lazım.

charnich bunu beğendi.
  14. charnich

charnich Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cardio idman programını nereden edinebilirim ? kişiye göre mi yazılır yoksa genel bir idman türü var mıdır ? cevap için teşekkür ederim:)

Sayfayı Paylaş