Hacim kazanmak icin ne tuketmeliyim ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve dogi123 tarafından 28 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dogi123

dogi123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar hepinize merhaba
    Oncelikle yas 18 boy 178 kilo 66
    Vucut gelistirmeyi 6 aydir bir spor salonunda duzenli bir sekilde yapiyorum ( haftada 4 gun ) fakat suana kadar hicbir supplementerden tuketmedim , dogal yollarla beslenmeye calistim fakat iclerindeki yag oranlari da beni dusundurdu dogrusu,ote yandan protein tozlari hakkinda duyduklarimda bu tip supplementerleri kullanmamam sonucuna ulastirdi , internetten bolca arastirma yaptim ve cogu kisinin supplementerleden memnun kaldigini gordum ve bende ortada kaldim acikcasi size danismak istedim , lutfen beni bu konu hakkinda bilgilendirin.Ayrica eger dogal yollarla beslenmeyi tercih edersem nasil hacim kazanabilirim ? Protein tozlariyla da hacim kazanmak mumkun mu ve eger kullanipta birakirsak kazandigimiz bu hacim kaybolur mu ? Simdiden hepinize tesekkurler ..

2. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    halk arasında hep dönüyor muhabbeti protein tozu zararlı , kısır yapar , karaciğeri bozar , kalp krizi yapar vs ...
    geçen okudum içinde arginin maddesi var diye damar genişletir tarzı bi yorum yapılmış ...
    yani ben anlamıyorum yediğin içtiğin besinlerde sanki arginin hiç almıyorsun da protein tozu yapacak o genişlemeyi ...

ben doktora da gittim diyetisyene de gittim eczacıyla da konuştum hepsinin dedikleri aynıydı : miktarında ve düzgün tüketildiği sürece zararı yok ...

hacim kaybolması bırakınca olmaz ; sadece 1 - 2 hafta ara verdikten sonra vücutta hafif bir sönüklük hissetmiştim o da psikolojik olabilir tabi...

ayrıca protein tozlarından imkansızı veya mucizeyi bekleme ; iyi bir beslenmeyle sana katkısı %10 - %15 civarı olur bunlar sadece TAKVİYE ürünlerdir...

3. dogi123

dogi123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Verdigin bilgiler icin sagol , sonukluk derken kaslarin yumusamasi falan mi oluyor ve bu sonukluk duzeltilebilir mi ?

4. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    sonukluk demekle spor yapmayınca vücuttan atılan fazla su hafif bir sönüklük yaratmıştı bende bu spora tekrar başladığında su alınca geçen bir durum yani önemsiz ...

5. dogi123

dogi123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hmm tamam peki dogal yollardan nasil hacim kazanabilirim ? Bildigin bir icecek karisimi varsa soyler misin ?

6. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    dediğim gibi hiç bir şey mucize yaratmaz , öyle bi içecek karışımı olsa 2 aya mr. olympia olurduk ; bu tamamen emek işi...

yemeğini çok düzgün yiyeceksin basit karbonhidratı azaltacaksın gerekirse takviye ürünler (protein tozları vs) kullanacaksın ve emin ol karşılığını alırsın...

7. dogi123

dogi123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Haklisin haftada 4 gun spora gidiyorum artik hacimlenmek icinde karbonhidrata agirlik vermeye basladim gunde 1 litre sut iciyorum tavuk balik falan 1 kilo almisim simdiden.Peki antremandan kac saat once ve sonra ne almak gerekli ?

8. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    ben antremandan 1.5 saat önce yemek yerim 45 dk önce 2/3 ölçek gainer tüketirim(+bcaa bulunan yarı komplike) , antremandan hemen sonra 1 ölçek whey protein tüketirim ve antremandan 45dk sonra ana öğünümü tüketirim...

9. dogi123

dogi123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam verdigin bilgiler icin cok tesekkurler , simdilik dogal yollarla hacimlenmeye calisicam bundan sonrasinda da whey proteine baslarim diye dusunuyorum

Phil_Heath bunu beğendi.
  10. HUN

HUN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki antrenman günleri dışında da whey tüketiyor musunuz?

11. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    tercih etmiyorum ben...

Sayfayı Paylaş