Hacim-kütle kazanma konusunda yardım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kaanberk23 tarafından 10 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kaanberk23

kaanberk23 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese iyi geceler ve iyi bayramlar şimdiden. Benim boy 1.78 kilom 68 civarı yağ oranım da %12-12.5 civarı. Arkadaşlar ben kilo almak istiyorum ama ölçülerimden de görüldüğü gibi amacım çok zayıf olduğumdan değil.(Örneğin kollarım 36 cm) Kas kütlemi-hacmimi arttırmak istiyorum ve bunun içinde bulk yapıp daha sonra definasyon yapmayı planlıyorum. Bulk için de kilo alırken kas kazandıracak bir gainer arıyorum. https://www.supplementler.com/urun/muscletech-premium-mass-gainer-5440-gr-478 Amacım doğrultusunda bu ürünü almam mantıklı mı sizce? Siz de farklı ürünler tavsiye edebilirsiniz. Ürünün sayfasında da yorumda soru sormuştum fakat cevaplanmayınca ben de üye olup konu açmak istedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam bence kilon gayet ideal ama 4-5 kilo daha alabilirsin. Tabi amacın cok asırı Şismekse bilemem.

Ayda 4-5 kilo nasıl alabilirsin ? Dymatize super mass gainer aldım ben herkes onu cok övüyor. Hergun Antremandan once ve sonra birer olcek sut ile karıştırıp iciyorum. Tabikide duzenli bir yemek Yemende gerekli.

Bu gainerlar genelde kilo alamayan iştahsız kisiler kullaniyor mesela ben gibi. Ama sen mesela bi oturuşda 2 tabak bulgur pilavı yiyorsan bence onu 3 tabağa cikar ve normal sekilde kilo almaya çalış. Sonuc olarak bu içtiğimiz ne olursa olsun kimyasal bir urun :) ben istedigim kiloya geldikten sonra asla kullanmam

kaanberk23 bunu beğendi.
  3. kaanberk23

kaanberk23 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Cevabın için teşekkür ederim öncelikler. Şöyle söyleyeyim şu an ki kalıbımdan memnunum aslında. Zaten gören 68 demiyor fit 70 72 falan diyor kilom için fakat ben karın kası istiyorum. Şu an hala oturunca çıkan ayaktayken de sarkmasada genel olarak yumuşak olan bir karın bölgem var. E ben direkt yağ yaksam bu sefer çelimsiz dururum ve çok itici olur. Ben de kalıbımı kaybetmeden yağ oranımı %8-10 civarına çekmek istiyorum. Bunun içinde böyle bir yöntem izlemeyi düşündüm ama aldığım kilonun bana yağdan çok kas hacmi kazandırmasını istiyorum. Bunu önce kendim yiyerek denedim ama olmadı ki bu beni şaşırttı çünkü eskiden çok rahat kilo alırdım(zararlı olarak) öğün başına 300 gr et-tavuk yiyordum hep makarna falan ama yine de o kalori gereğini tutturamadım sanırım. Bir de dediğiniz gibi benim iştahım o kadar yemeye müsait değil çoğu zaman mecburiyetten görev olarak yedim. Ürünü sorma sebebimde dediğim gibi bazı insanlar çok zayıf oluyor ve kiloları atıyorum 1.85 e 55 oluyor ben öyle biri olmadığım zaten hacimli durduğum için doğru ürünü kullanmak istiyorum. Çünkü boş yere kilo alıp sonra onu yaktığımda aynı yere dönmek paramı çöpe atmak istemiyorum. Bu konuda yardımcı olabilirsen çok sevinirim. :)

4. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Ozaman gainer Almana gerek yok ki yag yakıcı ve protein tozu al

Gainerlarin icinde yuksek kalori ve yag seker falan var bunu icersen kilo alırsın karın kaslarının çıkması dahada zorlasir

5. kaanberk23

kaanberk23 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Hocam zaten devamında yağ yakıcam şimdi kas büyütmeden yağ yakarsam kilom iyice düşücek 65lere falan bu sefer de çelimsiz durucam. Benim planım şu yönde gainerla kas kütlemi arttırıp daha sonra yağ yakıcıyla o kasların görüntüsünü parçalamayı düşünüyorum. Yanlış mı sizce?

Ayrıca attığım üründe yağ şeker oranı çok düşük.

Sayfayı Paylaş