Hacim isterken göbek eritilir mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve atakan özen tarafından 18 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. atakan özen

atakan özen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli üstadlar! 25 yaşındayım. 5 aydır bb yapıyorum. 1.70 boyunda ve 65 kiloyum. Vücudum zayıf olmasına rağmen, anlayamadığım bir şekilde göbeğe sahibim:(
    5 aydır protein ağarlıklı besleniyorum. Karbonhidratı ve yağı minumum seviyede tutuyorum. Akşam 7 den sonra hiç birşey yemiyorum. 5 aydır bunları yapmama rağmen göbek halen aynıduh
    Bira göbeği diye tabir edilen bir göbeğim var resmen. Üstelik alkolde kullanmıyorum. Hiç kullanmadımda. Bütün yağlar sanki orada toplanmış gibi.
    Hocam bu göbeği eritmem için cardio yapmamı söylüyor. Ama bunu yaparken de, hacmimden yani kaslarımdan da kaybediceğimi belirtiyor! Hacim istiyorsan cardio olmaz diyor!
    Kas yaparken göbeğimi eritmem mümkün mü? Mümkün ise nasıl yapabilirim? Bana yapacağınız her türlü öneriyi ve programı bekliyorum. Vereceğiniz cevaplar için çok teşekkürler. Saygılarımla...

2. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Bira göbeği daha çok genetik faktörlere bağlı. Hacim programı uygulayıp, karın kasını oturtmak elbet mümkün. Cardio yaparak kas kaybetmeniz diye birşey yok; sadece fazla kalori yakımı olur. Buda hacimi etkiler ve yorgunluk meydana getirir. Karın için en ideal çalışma özellikle hacime yönelik çalışanlarda şu yöntem faydalı oluyor. Haftanın 1 yada 2 günü hacim programı dışında bir cardio programı uygulamak. Yani o gün sadece cardio yapılacak ve çalışma sona erecek. Bunu yaparkende sabah aç karna (sadece 1-2 bardak su) cardio çalışmak. 15-20 dk'lık bir çalışma ilk etapta yeterli olacaktır. Diğer yandan ana programınızda karın hareketlerinin yeterli ve dengeli olması gerekiyor.

atakan özen bunu beğendi.
  3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  4. l30n66

l30n66 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    anabolik diyet diye bir başlik war onu bul we uygula bizzat basligin sahibi uygulayip basarilida olmystu saygilar..

atakan özen bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş