Hacim icin Beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve exsisman tarafından 1 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Merhaba Arkadaslar,

yag oranim 16,...% Kilom: 78 Boy: 182

Benim amacim artik yavas yavas yag yakip ve kas insa etmek

Asadaki Beslenme Listem icin degerlendirme alabilirmiyim

Uyandiktan Sonra
    - yaklasik 100 gram Yulaf ezmesi Süt ile
    - 300 ml Whey Protein (Süt ile)

Sabah
    - yaklasik 100 gram Yulaf ezmesi
    - 3 tam yumurta
    - tomates, salatalik, 4-5 zeytin

Ara Ögün
    - 250 gram Lor Peyniri
    - 1 elma veya 4-5 Kuruyemis

Ögle
    - yaklasik 100 gram Kepekli Makarna ve 3 dilim kepekli Ekmek
    - 150 gram Ton Baligi yada 250 gram Tavuk Gögüsü

Aksam
    - yaklasik 100 gram Kepekli Makarna
    - 250 gram Tavuk Gögüsü ve ton baligi

Yatmadan Önce
    - 300 ml Süt yada 250 gram Lor Peynir

Fikirlerinizi bekliyorum.

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Tavsiyelerimi kırmızı şekilde yanına yazıyorum daha kapsamlı ve faydalı olabilir ...

Uyandiktan Sonra
    - 300 ml Whey Protein , 250 ml su ile içine 1 kaşık pekmez

Sabah
    - yaklasik 100 gram Yulaf ezmesi + 10 adet badem /ceviz / fındık
    - 3 yumurta beyazı , 1 sarısı
    - tomates, salatalik, 4-5 zeytin

Ara Ögün
    - 250 gram Lor Peyniri
    - 1 elma veya 4-5 Kuruyemis

Ögle
    - yaklasik 100 gram Kepekli Makarna ( makarna yerine 150 gr bulgur veya esmer pirinç ) ve 3 dilim kepekli Ekmek ( ekmeği kaldırın )
    - 150 gram Ton Baligi yada 250 gram Tavuk Gögüsü ( 150 gr tavuk göğsü yetecektir abartmaya gerek yok )

Ara öğün

Yoğurtlu 75 gr yulaf üstüne 2-3 kuru yemis

Aksam
    - yaklasik 100 gram Kepekli Makarna ( 100 gr esmer pirinç veya 100 gr bulgur pilavı )
    - 250 gram Tavuk Gögüsü ve ton baligi ( 150 gr tavuk göğsü idealdir )

Yatmadan Önce
    - 250 gram Lor Peynir ( 100 gr lor yetecektir )

3. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    icimde hala bir korku var eger karboyu yükseltirsem yaglanma olur diye

4. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    genelde john ıle aynı fıkırde olurduk ancak burada bazı ayrısmalarım var ılk olarak yag yakmak ıstıyorsun sımdı sen haftada 3 gun kardıo 3 gunde agırlık antrenmanı yapıosun bıldıgım kadarı ıle o zaman kendıne 1 degıl ıkı ayrı beslenme programı cıkartacaksın 1 cısı karbosu dusuk yanı kılo basına 2.5 -3.5 gram cıvarı karbo ve kılo basına 1.2-1.5 gram proteın aldıgın ve sekerı hıc kullanmadıgın kardıyo gunu beslenmen ıkıncısı ıse karboyu 4-5 grama cıkarıp proteını ıstersen tabıkı2 grama kadar cıkarabılecegın ve sabah kalkınca ve ant sonrası cok az basıt seker tukettıgın beslenme seklın olmalı. seker tuketten kastım 1 butun pasta degıl tabıkı bır meyve suyu veya cok kucuk bır cıkolata gıbı :D ben aynı anda hem hacım hem yag yakımını cok denedım ınsulını dusurmeden yag yanmıyor yanı o yuzden 2 farklı gune 2 farklı beslenme daha faydalı olacaktır emın ol . senın lstede 200 gra yulaf 200 gram kepeklı makarna varkı gunde 280 gram cıvarı karbo alırsı hatta daha fazla yanı doga yulaf be ankara kepeklı yersen :D 300 gram alırsın karboyu :D dırek 4 e yakın oluyor domates felan fılandada war karbo az ama var yanı :D o yuzden bence ıkıye böl ve bastan ıyı bır lıste cıkart . sımdı bazıları ne gerek var felan dıcektır ama ben denedım bu sıstemın sonucunuda aldım. ayda 9 kg yag yakıp 200 gram kas almıstım.

5. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    hocam 3-4 gün agirlik 1 gün cardio düsünüyordum. Peki agirlik calisarak yag yakimi olmazmi. Söyle 3-4 ay agirlik caliscam sonra cardioyu yükseltsem.

Ben gecen ay 3 gün agirlik calisarak+1 cardio yaparak 20,9% den 17,1% düsürmüsdüm. Ama Karboyu az aliyordum ozaman Bilmiyorum belkide cihaz yalan söylüyor

6. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

Forumda bahsettiğiniz konuda bir makale var okumanızı tavsiye ederim .

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ins-lin-ayn-g-n-t41164.html

7. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    yok egerkı aynı cıhaz ıse sen bol kafeın alıp gıtmedıysen dogru olma sansı cok yuksek. sımdı kılo alıp vermedekı temel mantık su aldıgın kalorının harcadıgından dusuk olması lazımkı kılo veresın sen sımdı gunde kac kalorı alıosun kac yakıosun onları ıyıce bır hesapla. tabıkı agırlık calısırken yuksek karbolar almassan yag yakarsın vucut karbodan enerjı alır harcadının enerjı al gelınce depolardan kullanacak o yuzden karboyu azalttıkca kılo verme artar tabıkı genel kalorıde onemlı. ayrıca sunu söleyım defınısyon olurken ne kadar dıkkat edersen et bellıbır mıktar kas kaybı oluyor sımdı ayda 500 gram kas alacaksın 1.5 kg eder 3 ayda belkı 7 8 kılo verırken 500 gramınıda yakacaksın yanı . o yuzden hacım calısanlar ya aynı anda hem kas hemde yag yakımı dengesını koruyarak gıtmelı yada once fazla yaglar yakılıp öle hacıma baslanmalı cunkı defıne ye gırınce kas kaybı azda olsa oluyor yanı .

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:03 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:58 ----------

onu oku bak benım ımzada da war cok faydalı bır baslık forumda yanı herkes kesın okusun yanı o kadar degerlı bır makale bence .

8. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Kardeşim aynı anda yağ yakıp kas inşa etmek kolay bir iş değil.
    Hatta oldukça zor, hacimlenmek istiyorsan illaki yağlanacaksın sadece ne kadar yağlanacağını dengeleyebilirsin.
    Tabiki aynı anda ikisini yapmak imkansız değil, fakat tek işinin spor olması, hayatının buna endeksli olması ve uygun genetiğe sahip olman lazım

9. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    kafam karisdi cok karisik is, onun icin baska bir bahar erteledim bu isi. Protein agirlik diyetime devam edecem ve Karboyu da birazcik kisacam.

Aksam karboyu biraz eksiltmeyi düsünüyorum

10. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Hacımlenmek ıstıyorsan ılla yaglanacaksın mantıgını acıklarmısınız dayanagı neymıs ??? Bulk demek yaglanamak demek degıldır. Kas ekleyerek hacım almaktır. Hıc yaglanmadan 8 ayda vucut yapan bır örnek var gözumun onunde . Kaldıkı bende denglı karbo alıp troıd ılacımıda aksatmadan ( hastayım o yuzden ) kılo almadan hacım alıyorum hatta bu gun gunlugume yazdım 21 gunde 1.4 kg yag yakmısım 400 gram kas eklemısım gunluk kılo basıma karbo alımımda 5 gram :) proteın ıse 2.1 hıc bırsey zor degıl gerekenı yaptıktan sonra ...

Sayfayı Paylaş