Hacim için suplement kombinasyonu

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Devortis tarafından 10 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Devortis

Devortis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar hepinize iyi günler.Benim bu sporda ikinci yılım.ilk yılım daha çok öğrenme,araştırma aşaması kıvamında geçti.Bu yıl içinse 5 aylık iyi bir hacim programından sonra 3 aylık bir yağ yakım dönemine girmeyi iyi bir şekilde yaza girip geçen senemi de telafi etmek istiyorum.
    Şuan düzenli bir beslenme programım yok sadece beyaz ekmekten kaçınıyorum,geceleri yatmadan karnım çok acıksa bile en fazla 2 tane ortaboy haşlanmış patates yiyip yatıyorum.şekerli bişey ağzıma koymuyorum.yemeklerimi spordan tam iki saat önce yiyorum.
    Antrenman programım haftada 7 gün ve hergün 40 dakka cardiyo yapıp antrenmanıma öyle başlıyorum.
    Pazartesi günü omuz biceps triceps trapez çalışıyorum
    Salı günü göğüs sırt bacak çalışıyorum
    Çarşamba günü cardiyo zamanlarımı iki kat arttırıp sıkı bir bel çalışması yapıyorum
    Perşembe günü pazartesinin aynısı
    Cuma günü salının aynısı
    Cumartesi günü de çarşambanın aynısını yani bu sistemi haftada iki kere yapıyorum.Antrenmanlarımı 3 set 15li tekrarlar şeklinde yapıyorum.
    soğuk ölçülerim
    omuz 127
    kol 37.5
    göğüs 104
    bel 89
    yağ oranım 15
    Şuan bu aşırı tempodaym diye sadece amino asit kullanıyorum.markası ultimate nutrition amino 2002 whey formula.15i 20si gibi bu antrenmanla iyi bir hacim programına girmek için sizce ne kullanmam lazım? Araştırmalarım sonucunda bsn no explode,mp assoult,superpump,optimum gold protein tozu,nitro tech gibi markaların öne çıktığını gördüm.suplement satan dükkandaki arkadaş bana her marka kendisine göre ürettiği için en iyi olanın aynı ürünlerin kombinasyonunu kullanmak olduğunu söyledi,bsn no explode,cel mass,synta 6 kombinasyonunu yada gaspari superpump ve sizeon kombinasyonunu önerdi.Gasparinin ürünlerinin çok zengin ve hesaplı olduğunu ancak sağlık güvencesi bakımından pek iyi olmağınıda ekledi.Sizin yorumlarınıza göre bu programımla hacim dönemim için yapağım en iyi kombinasyon hangisi olur ve bunları gün içinde nasıl kullanabilirm ? yorumlarınız için şimdiden size çok teşekkür ederm.

2. brhmcr

brhmcr Guest

Oncelikle bir beslenme programi cikarilmali aksi takdirde basarisiz bir hacimlenme donemi olacak, beslenmeniz kotu yazdiklarinizdan anladigim kadariyla. Yeni basalayanlar beslenme teknigini ornek alarak hacim icin bir beslenme cikartin. Antreman programi entereasan ama size iyi geliyorsa birsey diyemem. Kardio zaten iyice azaltilmali hacimde . Bu sartlar halinde supplementler size yardimci olmayacaktir ne yazik ki.

3. Devortis

Devortis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Araştırarak kendime iyi bir beslenme programı hazırlamaya çalışacağım derhal o zaman.Cardiyo olarak 15 dakka koşu bandı 10 dakka bisiklet 10 dakka dağ bisiklerti yapıyorum bu cardiyo hacim için fazla mı sizce ?

4. forzalazio

forzalazio Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Boyle bir antreman programiyla hacim yapmak cok cok zor.gogus sirt bacak ayni gun ve haftada 2 kez..Ben sirt ve bacagin bile ayni gunde calisilmasina karsiyim.supplement konusuna girmiorm bile Ben hacim doneminde supplementlere degil dogal beslenmeye bel baglamaktan yanayim

5. Devortis

Devortis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bu programı bana salonu hocası önerdi, spora başladığımda banada çok saçma geldi gerçektende ama ilk ayımın sonunda daha önce almadığım bir atrma söz konusu oldu. göğüste 5 kolda 2 omuzda 1 cmlik artış ve belde 2 cmlik erime oldu.15inde ikinci ayım bitmiş olucak ikinci ayın ölçülerinide yazarım sizlere.

6. forzalazio

forzalazio Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Ben sporda 2. yilini doldurdugunu dusunerek cevapladim eger uzun aradan sonra bu ilk ay programinsa olcu alman normal ama bu kazanim bu programla devamli olmayacaktir

7. Devortis

Devortis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yok usta bu program zaten uzun vadeli bi program değil ilerde 3e bölünecek sonra 4e bölünecek başlangıç programı gibide diyebilirz.

8. brhmcr

brhmcr Guest

Hacim doneminde off gunlerde maks haftada 2 kere 30 dakikalik seanslar oneririm.

9. Devortis

Devortis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tamam o halde çarşamba ve cumartesi günlerimi sadece cardiyoya ayırmam gerekiyor artık.sizin beslenme programınız gerçekten çok güzel ama günün neredeyse tamamında okulda bulunduğum için yazdan önce onu uygulamam çok zor.daha basit bi beslenme programı hazırlayabilirm ancak şimdilik ama suplementler açısından pek bi bilgim yok bu programda bana önereceğiniz iyi bi suplement kombinasyonunuz ne olur?

10. brhmcr

brhmcr Guest

Supplement besin eksikligi halinde az olsa da doldurma yoluna gitmektir. Iyi bir beslenme programina eklenecek creatine, balik yagi (balik yeterli yenmiyorsa), multivitamin, gunluk tek porsiyon sabahlari almak uzere protein tozu (whey) mumkunse xtend, aminox tarzi bir urun is gorecektir.

Ancak bunlar yerine recon, halo, nitrotech gibi kombine urunlere de yonelinebilir.bence en guzeli kreatine mono baslanip tepikileri gormek ardindan kompleks urunlere yonelmek.

11. Devortis

Devortis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    balık yeterli yediğimi düşünüyorum.kreatini geçen sene kullanmıştım açıkcası bu sene daha üst nox türü ürünler kullanmayı düşünüyorum.bunun sebebi geçen gün arkadaşımın no explodesinden 1 ölçek denedim ve kilolarımda inanılmaz verim gördüm.ama bu ürünlerin nasıl ve kadar kullanıldığı hakkında bi fikrim yok.
    bsn no explode,optimum gold whey ve ultimate amino 2002 kombinasyonunu denesem ne aralıklarla ara vericeğimi yada sürekli kullanmam mı gerektiğini ne zamanları kullanacağımı,daha iyi bir üçlü kombinasyon yapıp yapamayacağımı ,sağlık açısından önemlerini bilmiyorum.bu konularda yardım istiyorum sizden.

12. brhmcr

brhmcr Guest

Creatine ve preworkoutlarin aslinda kullanim amaclari farkli.

No xplode gold whey, universal amino fena bir kombine degil ama recovey icin ne dusunuyorsun? Kombine bir urun mu yoksa BCAA iceren daha farkli bir urun mu?

Ben senin yerinde olsam bu durumda
    no xplode - preworkout
    recon - postworkout recovery vehayut/ve Xtend - intraworkout
    Optimum whey

yapardim.

13. Devortis

Devortis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bu recon ve xtend sanırım bcaa+glutamin takviyeleri.ben optimum wheyin içinde bcaa var nasıl olsa diye düşünmemiştim bcaayı.glutamindede vücuda belli bir glutamin takviyesinden sonra artık üretmemeye başladığını bu yüzden ayrıca glutamin almanın zararlı olduğunu okumuştum biyerden bu doğru mu sizce sağlık açısından bi eksisi var mı ?

14. brhmcr

brhmcr Guest

Glutamine in disardan aliminin yararli oldugu ile ilgili bir kanit henuz yok ama kullananlar memnun.

BCAA konusu ise optimum da var ancak miktar olarak dusuk zaten gunluk bir porsiyon almani tavsiye ediyorum.

Karaciger bobrek sikintin yoksa supplementler amino veya hormonal dengeni bozmazlar, bozsalar bile kalici hasar birakmazlar.

15. Devortis

Devortis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    o zaman ben optimum ve no explodeyi 15inden itibaren kullanmya başlayıp kalan whey formullu amino(2 haftası falan kaldı) bitene kadar devam etsem sonra recona geçsem sıkıntı olmaz heralde.Bunları nasıl kullanmalıyım ve 6 haftada bir 2 hafta ara falan vermeli miyim ? no explodenin de çok damar kalınlaştırdığı söyleniyor 3 4 ay kullansam sıkıntı yaşar mıyım o konuda ?

16. brhmcr

brhmcr Guest

Noxplode kullaniyorum sadece idman icinde pump etkisi ile bir miktar damarlarim genisler yoksa ole ahim sahim bir genisleme yok.

Ara verme konusuunda ben her zaman temkinliyim 5-6 haftada 1 hafta istirahat etmeyi uygun buluyorum.Geri donusum idmana ve supplemente cok daha efektif oluyor.

Ilk yazdigin konuda ise tabi ki sikinti olmaz.

Sayfayı Paylaş