Hacim için hangi takviyeler alınmalı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve kayahanonur tarafından 4 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kayahanonur

kayahanonur Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Pazartesi hardline progainera baslıyorum hacim ve kılo almak için, yanında aminoasit olarak weider mega forte yada unıversal 3001 düşünüyorum, hacim için etkili olur mu? yada hacim döneminde hangi ürünler kullanılmalı gainerin yanında?

2. Ondersim

Ondersim Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Gainer'ın yanında creatine,bcaa gibi destekler kullanabilirsin bence antremandan 2 saat önce yemeğini yersin 1 saat sonra gainer alırsın (fakat gainerların ölçekleri genelde deterjan ölçeği gibi olduğundan yarım ölçek kullanmanı tavsiye ederim tabi karbonhidrat ihtiyacın çok ise 1 ölçek kullan o senin insiyatifinde) antremana yarım saat kala da 5gr creatine ve 5 gr bcaa alabilirsin. Antreman sonrası da tekrar 5gr creatine, protein tozu veya aminoasit artık hangisine karar verirsen ama mega forte bana göre antreman öncesi kullanılırsa daha iyi bir ürün pump etkisi sağlıyor.(bu antreman sonrası kullanılmaz demek değil sadece kendi görüşüm)

3. kayahanonur

kayahanonur Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkür ederim, megaforteun içinde yeterlı mıktarda bcaa oldugunu ekstra gerekmediğii söylüyorlar. kullandıgım gainerin içinde kreatinde mevcut.bu konuda ne dusunuyorsun? hardline progainer ve megaforte ile iyi etki görürmüyüm

4. Ondersim

Ondersim Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    açık konuşmak gerekirse ben megaforte un içerisinde yeterli miktarda bcaa olduğunu düşünmüyorum.arjinin ve ornithin konusunda çok yeterli miktarlar barındırıyor ama bcaa konusunda öyle değil şöyle ki sıradan bir toz bcaa alırsan ortalama 3000mg leucine,1500mg isoleucin,1500mg valin alabilirsin. megaforte un içinde 1 tüpte bcaa açısından bu değerlerin yarısı bile yok evet ben çok beğeniyorum megaforte u çok başarılı bir ürün ama ben senin yerinde olsam dediğim gibi megaforte u antremandan önce kullanırım çünkü 3000mg arjinin pump etkisini arttırmana yardımcı olur ayrıca bir de gece yatmadan yarım tüp içersen arjinin ve ornithin gece büyüme hormonu salğılanmasını arttırıyor.

Kullandığın gainerın içerisinde 2,5gr creatine var bu şimdilik yeterli olabilir senin için belki bu ganier bittikten sonra ekstra bir creatine alabilirsin.

5. kayahanonur

kayahanonur Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkür ederim hardline progainerin yanına universal 3001 sıparişi verdim umarım faydasını görürüm universalın.

6. Ondersim

Ondersim Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Universal 3001 kullanmıştım bir ara ben çok faydasını görmüştüm gerçekten piyasadaki en iyi aminolardan bitanesi haplar biraz büyük ama kırarak kullanabilirsiniz. iyi çalışmalar

7. kayahanonur

kayahanonur Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    haplar buyuk bugun basladım ama yutmakta pek zorluk cekmedım ıınsallah faydasını gorurum cok teşekkurler sizede iyi calısmalar

Sayfayı Paylaş