hacim için 5x5 mi tüm vücut mu

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve mrthr35 tarafından 21 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    merhabalar antreman programımı işe başlayınca değiştireceğim bu hafta. haftada 3 gün giderim daha uygun olur. bugüne kadar çok değişik antreman teknikleri uyguladım split yapıyordum en son ondan önce tüm vücut tarzında kendime saçma bir program yazmıştım 2 günde bütün vücudu çalıştırıp 1 gün kardiyo yada off yapıyordum. şimdi yağ yakmaktan ziyade 4 5 ay boyunca kas kütlemi arttırmaya çalışacağım. günde 20 30 dk kardiyo yaparım maksimum.
    hacim kazanımı kas kütlesi artışı için ağırsağlamın 5x5 antreman programını mı önerirsiniz.
    yoksa ege fitnessın yaptığı tarzda tüm vücut şeklindemi çalışmamı önerirsiniz. o adamında bir çok videosunu izledim her bölgeye 2 hareket tarzında çalışıyor sanırım.
    5x5 derseniz ek olarak bir kaç bölgeyi daha çalıştırmak sıkıntı olurmu yada 5x5den önce veya sonra kardiyo yapmak. yada 3ay 5x5 yaptıktan sonra ne yapmak gerekiyor ve bana katkısı ne olur.
    ben 22 yaşında 178 boy 79 kilo ve ortalama yüzde 18 19 yağ oranına sahibimdir.
    4aydır çalışıyorum. 35 cm kol 101 cm göğüs 121 cm omuz 89 cm bel ölçüsüne sahibim.

2. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    5x5 ile başla. Gücünü ve enerjini hem yaptığın hem de yapacağın bir sonraki antrenmanda compound'lara sakla. lift'lerin arttığında upp. low ya da izoleli başka bir programa geçebilirsin. Ama önce main liftlerini arttır.

3. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    bir sürü 5x5 var hangisi en iyisi sizce?

4. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Bütün 5x5'ler benzer mantık ve temel üzerine inşa edilmiştir. Şahsi fikrim ise stronglifts ve icf 5x5 .

Pink Zeppelin bunu beğendi.
  5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    icf biraz daha üst seviyesi oluyor sanırım

6. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    İzole hareketler var. Stronglifts'te olduğu kadar main lift'lerini kolay arttıramazsın. Stronglifts yap kafan rahat olsun. ihtiyacına göre icf yi de denersin.

Sayfayı Paylaş