Hacim hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve wTurner tarafından 8 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. hammercurl

hammercurl Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    dediğim gibi bazı bilgiler ve fotolar olmadan çok sağlıklı olmıcaktır tavsiyelerim.. yine de yardımcı olmaya çalışırım:)
    karın bölgenden hiç sıkıntın yoksa gainerı da tercih edebilirsin tabi..
    creatin olabilir bunun yanında.. maddiyat da önemli tabi bir çok kombinasyon yapılabilir ama bütçe izin verir mi..

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ileride 8 hareketlı gogus programı yap demıyorum

örnegın hangı bolgelerın eksık ise oralara çalış mesala alt gogusun ıyı durumdaysa o ay üst ve orta gogus calıs gibi programımızı zaten her ay degısıyoruz nereler eksıkse oraya yonelık yapıyoruz

suplamentler bolumne gırersen orda faydalı bılgıler bulabılırısn proteın hakkında

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/proteinler-f36.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/supplementler-f26.html

Son düzenleme: 10 Ocak 2012
  3. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Biz teşekkür ederiz, elimizden geldiğince sürekli araştırıp sürekli kendimizi yenileyerek hep kendimize bir şeyler katmaya çalışıyoruz :)

Elbette bizimde eksiğimiz çok imzam da da yazdığım gibi :)

Yeni olmadığınıza göre ben amino asit tavsiye ederim!
    Protein tozlarının biraz yağlanma ya sebep olduğu ile ilgili şimdiye kadar konuştuğum antrenörlerde ortak bir tecrübe var...
    Bunun bilimsel bir çalışması yok sadece tecrübe üzerine genel bir birleşme...

Bu sporda biraz ileri olan kişilerin amino kullanması daha mantıklı gibi geliyor ;)

4. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe

Kol ile bacak gününü ayır 2 zıt bölge aynı gün olmaz.Ha olur dıyorsan ki kol ve bacaklarım vucudumun onunde diğer bölgeleri aşmış ona eywallah.

Pztsi Göğüs antremanı giriyorsan ki 7 8 hareketten bahsediliyor Salı gunu omuz hareketlerinde zorlanırsın.Göğüs calısırken özellikle üst göğüs preslerde ön omuzlar cok etkilenir kısaca arada 1 gün olsun en az.

Benım onerım hacıme yonelık calısıyorsan 5 e böl bölgeleri.Her bolgeyı haftada 1 güzel şiddetli calıstır 45 dk yı geçmesin antreman. Yani seri seri yap antremanı haydi eyw deyip bitir. Ama genede saygıdğer hocanın yazmış oldugu programı 1 2 ay uygula baktın sıkıldın burdan devam et.

örn: pztsi-Göğüs / Salı - Kol / Çarş- Bacak / Perş- Omuz / Cum - Sırt / Hafta sonu bol bol yatış :)

5. slipknot

slipknot Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Tartışmaya dahil olma niyetim yok ama 8 göğüs hareketi özellikle yeni başlamış biri için çok faza. İnternette fazlaca kurcalarım programları 8 tane göğüs hareketi olan program şimdiye kadar pek görmedim. Yani ileri seviye bir sporcunun bile bir günde 8 farklı göğüs hareketi yapacağını sanmıyorum. Ayrıca böyle bir şeyin pratikte nasıl bir fayda sağlayacağını da merak ediyorum.

Kaldı ki yeni başlamış biri 4 tane temel hareket öğrenip onları hatasızca yaparsa onun için daha faydalı olur. Spora yeni başlandığında bench presin bile nizami yapılması için yani hareketin düzgün öğrenilmesi için bir süre geçiyor. Böyle bir durum varken yeni başlayan birini sadece göğüs icin 8 harekete sokmak ne kadar mantıkldır orası da tartısılır. Bu konuda verilen videoda da zaten 3 tane göğüs hareketi var ve o videoda söylenenlere kimse itiraz etmemiş.

Ayrıca başka bir arkadaş söylemiş ben de söyleyim bence omuz ile göğüs ü aralıksız çalışma hemen. Araya gün koy yani. Performansını baya etkiler.

Cidade de Deus bunu beğendi.
  6. hammercurl

hammercurl Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    8 rakamına takılanların sayısı artıyor..

7. neverzz

neverzz Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38

Bombanın pimini çektin elinde tutuyosun hummercurl :D

8. wTurner

wTurner Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Kaç kere yeni başlamadım demem gerekiyor hatta yazdığım konuda bile altta yeni başlamadım demişim ama yinede teşekkürler :D

9. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Anlaşılan benim dışında kimse seni eski kabul etmiyor :D

10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    eski olsanda fark eden birşey olmıycak 8 hareket gereksız sankı 1 sene aynı programı yapıcaksınız

her 1-2 aydan bır tum programı degıstırmemız gerek 8 hareket olan bır programda hangı hareketı degısıceksınız

profesyonel degılsınızkı 66 kıloya sahıp yenı başlamıs bır sporcusunuz yılalrdır body yapıyormus gıbı gosterıyorsunuz

8 hareket bu forumda 1 tane yapan üye yok forumun en tecrubelı uyelerı dahi

bu konu hakkında bu son mesajım olmasını ıstıyorum bunca şey yazdık hala çok çalışıp gelişicegini sanıyorsan bu spordan hcıbırsey ogrenmemışsın demektır.

bu sporun en önemlisi beslenme ve dınlenmedır hıcbır zaman çalışma bunların önunde olmamıştır.

Son düzenleme: 14 Ocak 2012
  11. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Yok artık daha neler...
    Başarı yada tecrübenin ölçütü kilo mudur? Yada profosyenellik midir?

Zane de 90 kg altıydı ama inşaa ettiği vücut ortada ve Arnolddan faklı olarak hala yakın bir vücuda sahip!

Benim şahsi tercihim definasyonu becerebilmektir, vücudu define tutabilip define bir vücut üzerine yağlanma olmadan kas inşaa edebilmektir!
    Ve bu dediğimi yapabiliyorsa 60kg bile olsa ben tecrübeli de kabul ederim başarılı da kabul ederim :)

Benim şahsi kriterim dir, kişiye göre değişir saygı duyarım ;)

12. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Şurda tartışma 3-4 kişi arasında geçtiğinden bir sonuca varılmamış ama,tüm forum toplanıp tartışsa,genel görüş 8 hareketin fazla olacağıdır.Gidip üst üste cable girmek butterfly girmek dumbell açış girmek niye.Bir press bir açış bile yapsak -alt göğüsüde varsayarak- 6 hareket oluyor.Fazlasına gidilirsede egonun kurbanı olmaktan başka bir işe yaramaz.Bu benim şahsi görüşüm.

Cidade de Deus bunu beğendi.
  13. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut kaç tekrar yada kaç hareket yaptığınıza bakmaz, stresi ne derece verebildiğinize bakar!!!

Şunu şu başlıkta anlatamadım ya...
    Neyse; en azından soruyu soran arkadaş anladı önemli olan o...

Zaten sevgili draftın geçende makalesini paylaştığı bir çalışma sistemin de de aynı cümle kullanılıyor aynı olay anlatılıyordu!!!
    Anlayana ;)

14. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    şahsi fikirlerinizin arkasındayım zeuzs ne demek istediğimizi çok iyi anladı

ama rezil olmamak ıcın kabullenmıyor bunada saygı duyarım

nede olsa forumun aktıf uyelerınden bırısı

bebım anlatmak ıstedıgımı anlayan anladı son kez tekrar edıyorum konunun uzamasından yana degılım ama sureklı mesajlarıma karşılık gelıyor onun yerıne konuyu açan uyeye cevap yazalım.

8 hareket demıssınız goguse

body yapanlar bir kaç aydan bır veya benım gıbı her ay duzenlı kas ölçüsü alıp yenı program çıkartıyoruz.

göğüsün üst bolgesı o ay gerı kalmışsa dıger kısımlarına göre

o aykı program daha fazla ust goguse yonelık yapılır bu bir örnek

siz 8 tane hareket yazmışsınız ve bunu 1-2 aydan sonra degısmeye kalkarsa hangı hareketı degıstırıcek bu kişi?

yada degıstırmıycek aylarca aynı hareketlerı yapıcak vucutta buna tepkı vermıycek gene gelıp konu açıcak

kısısel sorunlarınızla uyelerı yanıtmayalım

bu forumda modlar bıle tecrubelı uyeler bile 8 hareket uygulamaz goguse

linkte koydum zaten favorı gogus programları olan

dahada yazmamız gereken bırsey kalmadı

lütfen alıntı yapıp konuyu uzatmayalım varsa gorusunuz bılımsel olarak!

konu açan uyeye soyleyın.

15. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Verdiğin programlarda üst üste 3 press giripte stres veremiyorsan kaslarına,girdiğin ağırlıkları gözden geçir derim.Benim 2 pressten sonra göğüslerim patlıycak gibi oluyor.He o kadarda bilgilerinin arkasındaysan,1-2 pressle yedire yedirede vücudunu doyurabilecek bilgiye sahip olman gerekir.

16. wTurner

wTurner Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    8 harekete fazla diyorsunuz da kaldırabilecek kişiler yapabiliyor mesela benim gibi ve birşey eklemek istiyorum bu program 7 günlük bişeymiş sonra değiştirdik zaten ama 8 hareket herkeze fazla diye bir tabire inanmıyorum :)

17. wTurner

wTurner Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Evet arkadaslar yazdigim programi uyguladim ve yaninda supplement olarak gainer ve animal pump kullandim bu programin bana etkisi cok iyi oldu agirliklarda ciddi bir yukselme ve cok iyi bir sekilde hacim aldim hedefimdeki yagsiz kutle artisini sagladim herkese tesekkurler :)

Sayfayı Paylaş