Hacim Hakkında

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Rexiach tarafından 3 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. UNS

UNS Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba, ilk olarak yılın belli dönemleri vücut geliştirme sporu yapıyorum derken, demek istediğiniz tam olarak nedir, ne kadar ara veriyorsunuz. İkinci olarak başlangıç seviyesinde biriyseniz (sedanter olarak), sizin her bir antrenmanınızda yaşadığınız yıkım, bir sonraki antrenmana toparlanmış oluyor. Dolayısıyla sizin her antrenmanınızda yüklenme yapabiliyor olmanız gerekiyor. Bunun tam tersi, seviye yükseldikçe, elitleştikçe, yüklenmeden sonraki toparlanma süreci veya hafif şiddetteki antrenman sayısı da artar. Çünkü toparlanma süreciniz de uzamıştır.

Bunun dışında arkadaşların bahsettiği gibi bacak çalışmamak da testosteron seviyesi üzerinde önemli rol oynamaktadır. Fakat gelişmeme nedeninizin sebebi büyük olasılıkla ilk bahsettiğimdir. Plato evresine ulaşmış olabileceğinizi düşünmüyorum çünkü bu evre ara verilmeden yapılan bir antrenman programı sonucu sedanterden sporcuya geçiş evresi gibidir.

2. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Squatın vücuda etkisinin olması zaten tüm vücudu çalıştırdığı için kardeşim temel hareketlerden biridir. Squat bacak ağırlıklı olduğu için bacak bölgesi deniyor.
    Bak şimdi spora gelen herkes direkt ne diyor. Ben kol istiyroum, göğüs istiyorum veya omuz istyiyorum. Bacak isteyen gördün mü sen. Ben şahsen hiç görmedim. Buda bu cahilliği gidermek amacıyla ortaya atılmış bir şey ve bizim milletimizde herzaman ki gibi tak düşüyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Mayıs 2016 ---
    Squatın vücuda etkisinin olması zaten tüm vücudu çalıştırdığı için kardeşim temel hareketlerden biridir. Squat bacak ağırlıklı olduğu için bacak bölgesi deniyor.
    Bak şimdi spora gelen herkes direkt ne diyor. Ben kol istiyroum, göğüs istiyorum veya omuz istyiyorum. Bacak isteyen gördün mü sen. Ben şahsen hiç görmedim. Buda bu cahilliği gidermek amacıyla ortaya atılmış bir şey ve bizim milletimizde herzaman ki gibi tak düşüyor.

3. Dizzzy

Dizzzy Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Güzel kardeşim 6 senedir bu sporu yapıyorum bacak yapmadan belli sınırlara kadar gelişirsin gerisi gelmez bunu herkes iyi biliyor burda neyi iddia ediyorsun açıkladım yani yukarda bacak istemeyen bu sporu boş yapıyordur öylesine ortaya atılmış birşeyde değil bir daha düşün araştır derim

4. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    sen 25 yaşındasın bu soruyu sorduğuna göre benim kadar deneyimin yoktur. Normal cevap verseydin bende normal bi cevap verirdim burası tartışma yeri değil sporcuların bir nevi yardımlaşması için yapılmış bi site lütfen amacına göre kullanalım.

5. Dizzzy

Dizzzy Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Pardon özür dileyerek soruyorum beni mi kast ettiniz ?

6. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Yo yo sizinle alakası yok konunun

7. Dizzzy

Dizzzy Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Peki tekrar özür dilerim

8. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    bacak çalışması direk olarak üst vücudu geliştirmez ancak vücut geliştirme bir bütündür bacak kaslarıda vücuttaki kasların %60ını oluşturur
    yarısından bile daha fazla yani
    youtube ye girip squat yapan insanların genel vücutlarına bakabilirsiniz 100 110 kg squatı 8 10 tekrar yapan hiç bir insan yokturki üst vücudu hacimsiz olsun

9. Rexiach

Rexiach Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki karbonhidrat tozu hacim yaparken yağlanma yapar mı ? Şimdi benim bilgilerim biraz alt üst oldu karbonhidrat tozu ve protein tozu birlikte kullanmak bana ne kazandırır ?

Son düzenleme: 5 Mayıs 2016
  10. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    protein tozu öneririm kullanmanı çünkü evde ne zaman ne olacağı belli olmuyor protein ihtiyacını karşılayamayacağın durumlar söz konusu olabilir
    karbonhidrat tozunu tavsiye etmem içeriğine bakarsan zaten önemli miktarı şekerden falan oluşuyor
    doğal karbonhidratlar almanı öneririm hatta ekmek bile yiyebilirsin
    bu besinler sana direk olarak hacim kazandırmaz sağlam antremanlar çıkartman lazım hareketlerin negatiflerini yani nefes verdiğimiz değil nefes aldığımız kısımları normalde yaptığından çok daha yavaş yap bu hacim kazanmana yardımcı olur

Sayfayı Paylaş