Hacim Hakkında

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Rexiach tarafından 3 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Rexiach

Rexiach Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar yılın belli dönemleri vücut geliştirme sporu yapıyorum. Bıraktığım zamanlarda bile ara ara form tutmaya çalışıyorum. Lakin gel görki WHEY kullanmış biri olarak hiçbir zaman hacim elde edemedim. Yaş 25, Kilo 75. Göğüs ve göbek bölgem hafif yağlı. Lakin kol, göğüs, omuz vb. hiç bir yerimde hacim yok. Kollar max 35 cm gördü(!)..... Göğüs 100, Omuz 120. Yazık günah ben nerde yanlış yapıyorum dostlar ?
    -Ağırlık çalışmalarımı nizami yapıyorum. Haftada 2 x göğüs-Triceps idmanı, 1 x Omuz-Biceps idmanı yapıyorum.
    -Ağırlık seçimim son 1-2 hareketi zorlanacak şekilde ayarlı.
    -Spor sonrası Optimum gold whey alıyorum 1 ölçek. sabah yarım, yatmadan yarım toplam 2 ölçek whey ortalama.
    -Beslenmem iyi spordan 2 saat önce hafif karbonhidrat, gün içinde tavuk, balık vb. protein içeren ürünleri yiyorum.
    -Uykum güzeldir çoğu kez yağsız süt içip yatıyorum. Kahvaltım sağlam en az 2-3 yumurta.
    Yani herşeyi tıkırında yapıyorum eksik nerde ??? Neden hacim yok şişme yok

2. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    belli bir yere geldiysen vücut yavaş ilerlemeye başlar bunu ilk etapta doğru supplement kombinasyonuyla ilerletebilirsin ama bıraktıktan sonra gene bir miktar düşüş yaşarsın

3. erenmrt

erenmrt Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    günlük karbonhidrat tüketimin kg başına 4-5gr mı buluyor mu?

4. michpuLver

michpuLver Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Valla bendede aynı sıkıntı var şahsen ben arkadaş gibi arada vermiyorum günlük karbonhidrat alımı 380 gr civarı kilo 65.5 ki sadece bulgurdan pilavdan gelen 380 tam tahıllı ekmek felanda tüketiyorum onları saymıyorum protein alımı 133-135 gr civarı alıyorum ama bendede aynı sorun var büyüme yok

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Rexiach

Rexiach Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tam hesaplamadim lakin hacim için tek gerekli şey karbonhidrat mi whey hacim yapmaz mi

6. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    whey proteinin ne olduğu biliyormusun sen ?

7. Rexiach

Rexiach Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

8. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Hatalar basit gibi:
    1-Bacak ve sırt çalışması yok.Bacağa önem vermezsen üst vücudunun gelişmesini bekleme.
    2-Makrolarını ve kalori ihtiyacını bilmiyorsun.

9. Rexiach

Rexiach Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bacak ve sırt dediğin gibi çok fazla yüklenmiyorum. Makrolar nedir ?

10. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    İlk olarak antrenman programınızı gözden geçirin tekrar.Makrolar yani karbonhidrat, protein ve yağlar.Kilonun 4-5gr kadar karbonhidrat,yağsız vücut ağırlığınında en fazla 1.6 katı kadar protein,ve kilonun 1-1.5 katı kadarda yağ almalısın aşşağı yukarı.Kısaca kalori ihtiyacını hesaplayıp kalori ihtiyacının 100-200 kalori üstünde beslenmen gerek.

11. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    En fazla 1.6 kati diye bir kural yok açıkçası. Yeterli miktarda yag alindigi sürece karb ve protein miktari kişinin tercihine göre ayarlanabilir tabi protein cok aşağı dusmemek kaydiyla

12. Rexiach

Rexiach Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hacimde en etkili şey karbonhidrat mıdır o zaman protein tozu bu işin neresinde ?

13. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Tabi öyle bir kural yok ben örnek amacıyla gösterdim.Ama kilonun 2-2.5 katı kadarda protein almaya gerek yok illa.
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Mayıs 2016 ---
    Karbonhidrat tabiki.Protein tozu, gün içerisinde yeterli protein alamıyorsan kolay protein kaynağı olarak kullanabilirsin.

14. Rexiach

Rexiach Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tozu geçelim. Proteini tamı tamına aldığımı düşünelim hacim olarak herhangi bir etkisi yok mu yani ?

15. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    Broscience'ler gelmiş gene saçma sapan bilgiler uydurmayın üst vucudun gelişmesiyle bacağın ne alakası var eğer var diyorsan bilimsel olarak kanıtla.
    Sen nereyi çalışırsan orası gelişir .
    Hacim için karb. tozu aldatmacasına da inanmayın ben kullanıp memnun kalanı görmedim kilo aldım diyende yağ olarak alıyor.
    Bu işin tek gerçeği besleneceksin+dinleceksin+çalışacaksın eğer gelişmiyorsan bahane üretmeye gerek yok bunlardan birinde sorun vardır.

Constance bunu beğendi.
  16. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Tekrardan başladığım zaman senin yerine de bacak ve sırt çalışırım kardeşim yoksa senin bölgen eksik olacak.
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Mayıs 2016 ---
    Bunun bir şehir efsanesi olduğunu bilmeyen arkadaşlar var. Bide şu kıl olayı var kılı almalı mıyım diye soranlar.

17. Dizzzy

Dizzzy Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Şimdi bacak çalışınca üst vücuda etki etmeyeceğini idda eden birisi var sanırım bir alakası yok öyle mi :)

Alfonso_ bunu beğendi.
  18. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Evet. Şimdi hattırladım kimin yazdığını da Tolga Murat Balıkçı böyle bir şeyin olmadığını söylüyor. Mantık çerçevesi içerisinde bakınca da gayet haklı. Adam kendinden örnek veriyor. Eğer böyle birşey yoksa ben nasıl bu hale geldim diye. Bunun vücut orantısızlığının giderilmesi amacıyla ortaya atılmış birşey olduğunu söylüyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Mayıs 2016 ---
    Evet. Şimdi hattırladım kimin yazdığını da Tolga Murat Balıkçı böyle bir şeyin olmadığını söylüyor. Mantık çerçevesi içerisinde bakınca da gayet haklı. Adam kendinden örnek veriyor. Eğer böyle birşey yoksa ben nasıl bu hale geldim diye. Bunun vücut orantısızlığının giderilmesi amacıyla ortaya atılmış birşey olduğunu söylüyor.

19. Dizzzy

Dizzzy Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Vücut , kaslar stres altındayken büyür vücudun da en çok kas(adele) çalışttıran hareketlerinden birisidir yani squat gibi hareketler bacak bölümüne girdiği için bacak deniliyor squatın etkisi vücut aleminde o kadar büyüktür ki hatta bench press le aynı şey gibi diyebilirim çok önemli bir harekettir bacak antrenmanları kasları strese sokar ve büyüme hormonu salgılanmasını sağlar en büyük kaslar bacaklardadır bacak çalışmadan da olmaz büyük adele büyümeden küçük adele zor gelişir büyümez demiyorum zor büyür geç büyür bacak bu süreci oldukça hızlandırır

20. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam

Sayfayı Paylaş