hacim hakkında ufka bir soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve fbirfn tarafından 29 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar internette biryerde şey okudum. mesela kol kasında yüksek kilo ile çalışırsan kolun kalınlaşır kötü görüntü olur bunun iyi durması kaslı görünmesi için düşük kiloda çok tekrar da yapmalısın 2 side olmalı diyor

sorum ise şu kaslı görünmek neye bağlıdır şişip kötü duracaksa kötü birşey. yağ oranıyla ilgili olabilirmi

yeniyim cahilliğimi mazur görün

2. mehmet güneş

mehmet güneş Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Yağ oranıyla alakalı .eger az tekrar yuksek tekrar yaparsan kolun hacimlenir yaglanır ama sekilli durmaz. Cok tekrar az agirlik yaparsan kolun sekilli ve sıkı durur.

3. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Dediginden bir sey anlamadim yuksek kilo olunca kol kalinlasip kotu duruyo demissin,komple yag mi birikiyo kolda?kalindan kastın kas ise o zaman niye kotu dursun ki? Şişmek derken jay cutleri falan kastediyosan adamin yag orani %5-6 falandir hic yag yok ama devasa duruyor.

Yaver27 bunu beğendi.
  4. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    [​IMG] mesela böyle bir vücut istiyorum. burda kollar kas olduğu çok belli. heralde define vücut diyorlar buna. ben şişmek istemiyorum şişmel kolayda değil onuda biliyorum. hedefim resimdeki gibi biliyorum böyle vücut için yağ oranımın baya düşük olması lazım.

böyle bir vücut için nasıl bir antreman yapmalıyım? hoca herkese aynı programı veriyor amaco farklı olanlara bile. bir yardım etseniz yolun başındayken doğru ilerleyeyim buda programım

5. mehmet güneş

mehmet güneş Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Oncelikle sabredip surekli calisman gerekir ve vuxut yag oranin dusuk olmasi gerekir. Beslenme kaliteli olmalı. Foto atarsan bi yorum yaparim
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Aralık 2014 ---
    Bu resimdeki şahsın en az 2-3 yillık oldugunu da hatirlatayim

6. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Yeniyim demişsin ama programin orta seviye gibi,agir gelmiyo mu sana?bence kollardaki birer hareket olmasa da olur hocan iyice kasmış.attigin fotograftaki adamin yag orani tahminimce %8-10 arasi yani makul bir seviyede,bunun daha yagsizi daha iyi tabi,karin kaslari net gozukmuyor.yag oranin kac bilmiyorum ama 10 un altina inmeye bak.bir de fotografini atsan daha iyi olur

7. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    kardeşim o kalın ve şekilsiz kolları elde etmek okadar zorki anlatamam önce onları elde et daha sonra definasyonla şekil verirsin ama önce burun kıvırdıgın kalın ve şekilsiz kolları yapmalısın
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Aralık 2014 ---
    ve en sinir oldugum nokta boddyde şişmek nedir ya kullanmayın şu kelimeyi lütfen başkaların aldıgı hacimi küçümser sanki çok kolay bir eylemmiş gibi tabir eden bir kelime sanki pompa takıp şişiyolar o hacimin her cmsinde alın teri var çok fazla alın teri lütfen saygı duyalım

fRaNtiCBjK, Savino89, elite35 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. Mustang1967

Mustang1967 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dostum birincisi ortada fotoğrafın yok ikincisi attığın resimdeki gibi olmak istiyorsan en az 2 seneni bu spora DÜZENLİ olarak vermen lazım fittnessin yazı kışı var... Sana tavsiyem hocanın verdiği programla başla ve fitness hakkında her gün yeni bişeyler öğrenmeye çalış internet alemi çok geniş bi alem... zamanlada birsürü şey öğreniceksin beslenmene dikkat et ve hata yapmaktan korkma böylece istediğin hedefe her türlü ulaşırsın

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. Mustang1967

Mustang1967 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ve unutma kış ayı hacim almanın tam zamanı demek hemen başla araştırmalarına başarılar

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    [​IMG][​IMG][​IMG]

bunlar fotolarım 6. haftam bitti yağ oranım yaklaşık kaçtır

11. warmengelbb

warmengelbb Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    şu sporu şöyle saçma sapan inanışlardan kurtarsanız daha iyi olacak yok az tekrar çok ağırlık bilmemne yaparmış yok çok tekrar az ağırlıkla şu olurmuşsun yaw antrenman sistemleri vardır ve beslenme vardır senin temel kas yapın olmadığı sürece al eline 4kg dambıl 20 tekrar yap şekilleneceğinimi sanıyorsun. !!! öncelikle elde edilmesi gereken bicepstir tricepstir sonra beslenme ile yağ oranını düşürür kolunu zaten şekilli hale getirirsin!!!!!: onun haricinde temel disiplinde çalıştığın zaman ağırlığa çok takılma zaten kas GELİŞİMİ için GELİŞME için periyodik olarak ağırlıkları artırmalısın. bunun haricinde clean bulk ile istediğin görüntüye kavuşabilirsin definisyon döneminde. bunların haricindekiler safsata insanı spordan soğutacak şeyler!!
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Ocak 2015 ---
    @ahmet ocak size katıldığımıda söylemek istiyorum aynı şeyleri söylemişiz zaten aşağı yukarı. Arnolda sormuşlar bu sporu icra etmek istiyorum ama senin gibi olmak istemiyorum diye o da cevap vermiş " Dont worry you will never be " endişelenme hiçbir zaman olamayacaksın!! senin bahsettiğin şişmek mevzusu kas gelişimini ivmelendirmiş insanların beslenmelerini artırmaları ile beraber (bulk dönemde) elde ettiği su tutmuş ve karbonhidrat yüklü adeledir. definisyon dönemi başarılı geçerse dediğin görüntüyü elde edebilir zaten o "ŞİŞMİŞ" insanlar !!!

Savino89 bunu beğendi.
  12. mehmet güneş

mehmet güneş Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    kardeşim senin daha 40 fırın tavuk yemen gerek :)

13. alimanavoglu79

alimanavoglu79 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    3
    Sen bu forumun antreman ve beslenme kismini iyice oku.sonra yapabildigin kadar agir calis.yag oranini dusurmek kolay.zor olan kas yapmak

14. Evren232

Evren232 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Clean bulk yapmani tavsiye ederim bu isin buyuk bir kismi beslenmeden geciyor ardindan definasyona girersin boyle boyle 2 adim gidip bir adim geri gelerek ilerleyeceksin ki bahsettigin fotograftaki hale donusebilesin ama bastan soylemek istiyorum bu yolda ihtiyacin olan en buyuk sey sabirdir.Bu bulk donemlerde oyle 1-2 aylik bisey degil ornegin kis boyu bulk yaparlar yazin ise definasyon zamanidir o bulk donemini her ne kadar dikkat ederek gecirsende yaglanman olucaktir ama dert degil o yaglarin arkasinda seni bekleyen kas ordusunun oldugunu bilmelisin ve sıkı bir definasyonla onlari ortaya cikaribilirsin gercekten uzun soluklu isler ama dedigim gibi her seyden once sabir ve beslenme.

15. SGoktug

SGoktug Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    2 isi birden yapamazsin yag oranini dusurup hacim alamassin o yuzden clean bulkla hacimlen senin tabir ile şişir sonra definasyona girerek istefigin define vucuda sahip ol ama ilk olarak hacimlen ve hacimlenmekten korkma zaten kolay bir is degildir kas kutlesi alabildigin kadar al (bu donemde yaglancaksin korkma ama clean bulk ve bulktan sonra definadyon ile is tamam olucak) hadi kolay gelsin

Go HARD or go HOME

16. ozaner

ozaner Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    İstediğin görüntü define bir görüntü ama bunun için yağ oranjnin düşük olmasj yetmez yağ yaktiginda ortaya cikacak kaslarıda inşaa etmiş olman gerek kjs aylari hacim aylaridir bu dönemi iyi geçir güzel ye kilo al yaza doğru diyete girer ortaya güzel bi görüntü cikarabilirsin ama önce iş sonra aş

ahmet ocak bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş