Hacim Dönemi Supplement Seçimi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Vasiliy tarafından 11 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Vasiliy

Vasiliy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar.

Hacim dönemine gireceğim ve supplement seçiminde kararsız kaldım. Bir arkadaşımın ve bir hocamın yardımıyla şöyle bir kür oluşturdum ama size de danışmak, bilgi ve öneri almak istedim.

Kür:
    Ultimate Prostar %100 Whey
    Ultimate Creatine Monohydrate
    Ultimate Glutapure Powder
    Ultimate BCAA Powder 12000

Bütçem 450 TL civarında olacak.

Ayrıca bir sorum daha var. Alerjik astım hastasıyım. L-Arginin kullanmam problem yaratır mı?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Protein Tozu Ve Creatine Çıkar bence
    Bol bol karbonhidratlı yigecekler ye
    Makarna - bulgur - haşlanmış patates - lapa prinç bunları yemeye gayret et hacim kazanmak istiyorsan tozlarla pek medet umma
    Bunları yersen enerjiye ihtiyacın kalmayacak saten
    Eger protein olarak günlük tavuk yumurta et yiyorsan toza gerek yok ton balık al ye daha hesaplı olur hem .

3. Ati Nefer

Ati Nefer Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Eskişehir
    Protein tozuna bişey diyememde bu kullandiklarin arasında en cok creatin fayda sağlar bunu söyleyebilirim. Ton baligi pahalıya geliyo. Yumurta ve et daha hesaplı. Birde ne zamandır VG ile uğraştığıni ve beslenme düzenini yazarsan üyeler daha iyi yardimci olabilir

Vasiliy bunu beğendi.
  4. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    ton balıgımı pahalıya geliyor ? bimde derya to balıgı var 22 gr protein tanesi 2 liraya geliyor

Vasiliy bunu beğendi.
  5. Ati Nefer

Ati Nefer Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Eskişehir
    1.si yumurtanın tanesi 25 kuruş. 5 yumurta 28 gr protein ediyor ve 1.25 lira yapar. 100 gr tavuk eti 1.10 lira denk geliyor. Bunlara oranla pahalı.

2.si 1 ölçek pro tozu 2.70 lira. Ben tonbaligini tanesi 2.40 kuruşa alıyorum. Ve bana bu ikisini karşılaştırmak mantıksız geldi.

3.su ton balığının içindeki cıva olayı var ona hiç girmiyorum

Vasiliy bunu beğendi.
  6. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Bcaa glutamin ayri alacagna xtend alabilirsin.creatin disinda sartlandirma kendini supp.almak icin.

Alerjik astimsan temel supplementin balikyagi b vitamin complexi olmali.bunlari tepeye ekle,sonra creatin. Whey ,bcaa,glutaminde iyi dusun derim.

Vasiliy bunu beğendi.
  7. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Sadece Ton balığında civa var sanıyorsun ? denizde yaşayan bütün hayvanlarda var o zaman hic balık yemiyelim ?
    emin ol sen şuan o soludugun havada eğer çeşme suyu iciyorsan onda bile civa var o fabrika atıkları sadece denize karışmıor

Vasiliy bunu beğendi.
  8. Ati Nefer

Ati Nefer Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Eskişehir
    Daha fazla off topic yapmayalım.Yukarda görüşümü belirttim. Herkes Özgür. Ben haftada 2 kutuyu geçmiyorum oda bazen yemek yeme imkanım olmuyo o zaman imdadima yetişiyor. Uyenin konusu dagilmasin

Vasiliy bunu beğendi.
  9. Vasiliy

Vasiliy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum cevaplarınız için.

Beslenme alışkanlığımı ne kadar düzene oturtmaya denediysem de öğrenci olduğum için bazen sapabiliyor.
    Ama şimdi tavuk ve kırmızı et ürünlerine yöneleceğim için kendime dumansız elektrikli bir ızgara aldım. Sanırım eskisinden daha iyi bir beslenme düzenim olacak.

Bölüm bölüm, ara vere vere toplamda 1-1,5 yıl kadar vg yaptım. Daha önce de supplement kullandım.
    Yaklaşık 1 yıldır tam anlamıyla yapamıyorum.

Ne kadar etrafımdakiler görünüşten vücutçu olduğumu düşünse de ben kilo fazlamın olduğuna inanıyorum. En azından 5-6 kilo vermem gerektiğini düşünüyorum. 180 boyundayım ve 86 kiloyum.

Şu an diyet yapmaktayım. Biraz kilo fazlam var, ama biraz. Yaklaşık 2 hafta kadar sonra diyetim bitecek. Daha sonra yaklaşık 2-3 hafta kadar da spora tekrar alışmak, disipline girmek ve ağırlaklarla özlem gidermek adına hamlık atacağım.
    Daha sonrasında supplementleri kullanmaya başlayacağım.

Bir sorum daha var, L-Arginin hakkında ne diyorsunuz? Ben astım hastalarının kullanmaması gerektiğini okudum fakat ilk mesajda da belirttiğim gibi, astım değil alerjik astımım. (Yani alerjim olan şeylere karşı astım belirtileri gösteriyorum.)
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Ekim 2014 ---
    Ekleme için üzgünüm fakat mesajımı editleyemiyorum. Şimdi öğrendiğim kadarıyla dozajı aşılmadıkça problem olmuyormuş.

İlk mesajımda saydığım supplementlerin üstüne L-Arginin eklesem acaba vücuduma çok yüklenmiş olur muyum? Problem yaratır mı?

Son düzenleme: 14 Ekim 2014

Sayfayı Paylaş