Hacim Artışı = Kilo Artışı mıdır?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Morifindel tarafından 14 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Morifindel

Morifindel Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ben şimdiye kadar hacim artışının yalnızca kilo artışı ile olabileceğini düşünüyordum. hala yanlış mı doğru mu düşündüğümü de bilmiyorum.
    Fakat kilo almadığım halde ölçülerimin arttığını gördüm.
    kilo artışı olmadan da hacim artışı olabilir mi? yoksa böyle birşey mümkün değil mi?

2. badiufuk

badiufuk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    şöyle düşünelim olayı
    zaten vücudunda yağ var onu dengelediğin taktirde yani kaybetmezsen eğer kilo almasan bile çalıştıktan sonra o Kas a dönüşür.Kas a dönüştükten sonra şişer olur yani.

3. yigitturan

yigitturan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Kilo almada sorun yok önemli olan bel ölçüsünü kontrol altına almak diye düşünüyorum...

4. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    yağlar kasa dönüşmez yağlar yakılır gider
    sanırım sizdede böyle bir durum söz konusu yağ erittiniz kg aldınız ama kas olarak

5. Morifindel

Morifindel Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ewt yağlar kasa dönüşmez.benim demek istediğim kilom aynı kalmasına rağmen ölçülerimde artış olabilir mi?

6. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    geçen günkü ölçümde ilginç bir şey oldu bende
    üst bölgem genişlemiş göğüs ve omuzlar genişlemiş bel bölgemde 2 cm falan incelmiş qama kg aynı son ölçümdede 75 şimdide 75 kg sanırım bel kısmından yağ yakmışım işin garip kısmı ben cardionun k sini yapmadım sadece spora başlamadan önce 3-5 dakka koşu bantı başka bir şey yok nasıl olduysa bel incelmiş hep okuduklarımda cardio yapmadan yağ yakılmaz mekik çekme ile bel incelmez gibi şeylerdi ama nasıl oldu bu beldeki incelme bende anlamadım bu arada bel ölçüm geçen seferde yemekden 3 saat sonra ölçülmüştü bu seferde ikisindede çok birşey yememiştim
    morfindel yani benim üzerimde görülen o ki kg artmadan kaslarda bir artış oldu sendede böyle olabilir

Morifindel bunu beğendi.
  7. josh07

josh07 Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Alanya
    tabiki olabilir,yaklasik olarak 1 birim yag 1 birim kasin kapladigi alanin 2 katini kaplarken agirlik olarak yalnizca yarisina essittir.yani diyelimki seninle ayni boyda ayni kiloda baska bir kisi senden 2 kat fazla kas yapisina sahipse belide senden incedir muhtemelen kollari omuzlari vs de senden daha yapili durur...ayrica biryandan yag yakarken bir yandanda kas yaparsan muhtemelen kilon asagi yukari ayni seyreder ama vucudunda iyi yone dogru gelismeyi gorebilirsin...
    bence asil olan aynada nasil gorundugun tartilara fazla takilma derim...periodik olarak vucut olculerini almaktada fayda var tabikii...

Morifindel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş