Hacim Almak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Body_ tarafından 18 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Body_

Body_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle vücut tipim ekto-mezo arası. Ektoya yatkın kemiklerim çok hassas.
    Çabuk yoruluyorum o yüzden setler arası 2dk 2.5dk dinleniyorum.

ama şimdi vücut tiplerine baktım ve bu sporun bana uygun olmadığını gördüm. Çok da seviyorum body sporunu ama hacim de alamıyorum nasıl bir antrenman programı uygulayabilirim evde çalışıyorum:

2. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    hafiften yedire yedire yap birden fazla agırlıkla girme vücut bellı bı sure sonra alısıcak zaten duzenlı beslen ve dınlen .

Body_ bunu beğendi.
  3. Body_

Body_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Bir de beslenmem çok yetersiz iştahım olmuyor. İştah açıcı alsam herhangi bir zararı olur mu vücut açısından? Yağlanma vb gibi.

4. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    bu sporun püf noktası beslenmedir. iyi beslenmeden olmaz. doğal, yan etkisiz işta h açıcılar deneyebilirsin. tabii evde ne kadar doğru çalıştığın da ayrı bir konu...

Body_ bunu beğendi.
  5. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Herkesin görüşüne saygım var.Ancak bu sporda beslenme önemli tabi ancak yedire yedire ağır ağır yapmanı tavsiye etmiyorum bu sadece kası yorar ve laktik asidi biriktirerek kaslarda kısa süreli 2 veya 3 saat daha da az olabilir bir şişkinlik meydana getirir ve laktik asit salgılanması sona erdiğinde bu şişkinlik iner ve kolların eski haline gelir.Hareketleri normal düzeyde yapmanı ne çok hızlı ne de çok yavaş önermiyorum.Öncelikle hacim yapmak için pramit sistem yerine yani mesela bench press hareketinde 1.set 50 2.set 55 3.set 60 gibi arttıra arttıra ya da tam tersi bir yöntem yerine 3 setlik bir çalışma varsa bu 3 sette kaldırabileceğin makismum ağırlığı bulup mesela bench press hareketini yapıyorsan ağırlık sabit 40 kg diyelim bunu 3 set'e yap öyle bir ayarla ki son sette de bu ağırlığı 40 kg'yi kaldırabilesin.Bunun hareketlerde sana önerebileceğim 3 set 10 ya da 3 set 8 olarak yapman umarım anlatabilmişimdir.İkincisi ağır kaldırmaya özen göster çübkü ağır kaldırmadan bu iş pek olmuyor bu işin püf noktası ağır kaldırmak yoksa yedire yedire yapıcam kasa ve yavaş yapacağım dersen olduğun yerde sayarsın çünkü kası yorarsın ve fazla kilo da arttıramazsın egzersizlerde onun için biraz hızlı yapmakta ya da normal şekilde yapmakta yarar var.Ayrıca antremanlardan önce bal tüketirsen bu da ağır kaldırmana yardımcı olacaktır.Gerçekten kas yapılanması istiyorsan yemek yedikten 3'5 saat sonra antremanı yapmanı öneriyorum yalnız tabi dengeli ve iyi tam bir yemek yemişsen.Ayrıca protein tozu kullanmıyorsan antremanlardan önce yemeklerde zeytinyağı kullanmanı öneririm bu da kas onarımı ve kaybını minimum düzeye indirgeyecektir.Kısacası ağır kaldır,hızlı ol,iyi beslen.Başarılar.

Body_ bunu beğendi.
  6. Body_

Body_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Sağolun beklediğim cevap buydu.

7. akinkadi

akinkadi Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28

varya iyi bi hatrlatma yaptn buaralar yedkten 1.5 saat sonra gitmeye baslamstm,sinirm bozuluyordu kaç gündür neden perfonmansım düştü die.ama hatrladm şimdi

8. anatomie

anatomie Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İstanbul
    Yaklaşık 10 gündür ağırlık çalışıyorum amacım hacim almak.Boy 1.85 kilo 81 dışarıdan bakıldığında ince ve uzun bir vücut yapım var.Vücut genişliği çok az, daha çok dolgun ama çok dar.Aslında kilomdan memnunum ama yağ fazlalığı var galiba 93cm bel çevresi var ve aldığım kilolar bel çevresinde toplanmış durumda göbek çıkıntısı var.Şuan salonda 2 aylık ön alıştırma tarzında bir program ile çalışıyorum.Sormak istedim soru şu bu göbek bölgesindeki yağlanmayla ilgilenmem gerekiyormu şimdilik özel olarak cardio falan gerekir mi?Aslında amacım biraz kas kütlemi arttırdıktan sonra 5-6 ay kadar ağırlık çalışıp daha sonra diyet ile yağları atmak.Bu konuda biraz bilgi verebilecek varmı?

Sayfayı Paylaş