Haşlanmış yumurta beyazını yeme tavsiyeniz nedir?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve thekinger tarafından 15 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. cesgin

cesgin Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    protein ihtiyacını öğrenmek için sormuşdum.....

- yumurtayla beraber lor da aldığını belirtmiş..
    alınan lor, yumurta emilimim hızınıda epeyli düşürerek onunda kazein etkisini göstermesini destekler.

öneriler gibi, yumurta yerine kazein ağırlıklı yiyecekler deniyebilirsin...

genelde sevmedim tarzda yiyecekleri alet yardımıyla küçücük parçalara ayırırım o şekilde tüketirim benim için çok faydalı oluyordu yanındada sevdiğin birşeyle yiyince küçük parçaların tadını neredeyse alamıyordum, yanında tükettiğin gıdanın tadının daha keskin olmasıylada.

mikrodalga fırının yokmu..))

Son düzenleme: 16 Ekim 2012
  2. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Kurduğun cümleden hiç bişey anlamadım, daha anlaşılır yazarsan belki anlarım.

3. mata

mata Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    yumurtada whey protein vardır buda kana çabuk karışan proteindir o yüzden yumurtayı sabah yemek mantıklıdır uyumadan önce casein proteini tüketilmelidir çünkü casein uzun sürede karışır süt casein proteinine örnektir gece yatmadan pembe sütlerden içebilirsin yumurta yerine

4. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Yumurta sindirimi hızlı besinlerden biri ama whey protein yoktur.

5. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Konu oldukca dagilmis, ben konuyu acan uyemizin sorusuna cevap vereyim. Kesinlikle portakal ile tuketmeyi dene. Yumurta tadini almayacaksin bile.

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Dostum yoğurdu al bir kaseye haşlanmış yumurtaları yan yana koy ufacık ufacık kes bunları al eline bu kasenin üstüne koy ve karıştır , sonra azıcık lor peyniri al üstüne hafif karıştır sonra yavaş yavaş ye yoğurt zaten çoğu kişi önermiş tadını alıyor yanında lor olunca tamamen yumurtanın tadı gelmiyicek sana.Ben bu karışımı yapıyorum.

Değerli Üyemiz;
    Lütfen üyelere kullanıcı adları dışında kelimeler kullanarak hitap etmeyiniz. (kardeş, usta, abi, dostum vb. )
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

7. Sameths

Sameths Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Karabiber veya kırmızı biber diğer turlu cidden yenmıyo bide her sabah yiğince insan tad alamamaya başlıyo benim tavsiyem baharat

8. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Zaten aynen tarif ettiğin gibi yiyorum ama yinede o kokuyu ve tadı alıyorum:S Hatta yoğurt ve lor karışında lorun tadıda kötüleşiyor.

---------- Post added at 14:21 ---------- Previous post was at 14:18 ----------

Portakalla nasıl yiyorsun karıştırıyomusun anlamadım?

9. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Haşlanmış yumurta devamlı tüketilince insan yumurtadan tiksinir hale geliyor. Farklı farklı lezzetler yapıyorum bende hergün. Zamanında günde 5-8 arasi haşlanmış yumurta beyazı yerken, bugünlerde sadece menemene 1 tane kırıyorum veya yumurtalı ekmek v.s yapıyorum. 2. öğünümde 50 gram fazla tavuk yerim olur biter. Çokta takılmaya gerek yok bence :)

10. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
  11. hasanmurat

hasanmurat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah ve öğleden sonra olmak üzere 8 x 2 toplamda günde 16 yumurta yiyorum. Haşlandıktan sonra soğumadan sıcak sıcak tüketmeye çalışıyorum. Soğuk olunca tadı bir şey benzemiyor :) Yenilmiyor... yaklaşık iki aydır düzenli tüketmeye çalışıyorum. vücudum gayet toplandı. yumurtada çok yüksek oranda amino asit bulunmakta ve tamamı %100 sindirilmektedir. Sıcak yemeni tavsiye ediyorum.

12. b.kivrakdal

b.kivrakdal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yumurta beyazi yulaf lor peyniri bir cay kasigi zeytin yah tefloda pisir afiyetle gotur kardesim.pretein kombo:)

Sayfayı Paylaş