Haşlama tavuk ve Pilav nasıl yapılır ??

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve stoica tarafından 25 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle herkese merhaba

Bu haşlama tavuk ve pilav nasıl yapılır öğrenmek istiyorum malum ögrencilik bu ikisinin tarifini bilen varsa söyleyebilir mi??

2. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Günaydın

Bildiğimiz haşlama tavuk & pilavı mı soruyorsun ?

Eğer öyleyse, tavuk göğsünü alıyorsun, hafif bir sudan geçiriyorsun. Kaynamış suyla doldurduğun tencereye tavukları atıyorsun, biraz tuz ve birkaç damla limon ekliyorsun, kaynatıyorsun. Tencerenin ağzını kapatmıyorsun tabii ki :) Tavukların haşlanıp haşlanmadığını anlamak için çatal batırabilirsin. Tavuklar haşlandıktan sonra ise onları tencerene bir tabağa çıkarıp soğuduktan sonra el yordamıyla didikliyorsun :D

Pilava gelince; tavaya azıcık yağ koyuyorsun, azıcık tel ya da arpa şehriye ilave ediyorsun, şehriyeler hafif pembeleşinceye kadar kavuruyorsun. Bir kenarda azıcık tuzlu kaynamış suya ıslatılmış pirinçleri süzüyorsun, tavaya ilave ediyorsun. İki karıştırıp suyu ilave ediyorsun, eğer haşlanmış havuç, mısır, bezelye eklemek istersen de suyu ilave etmeden bunları eklemelisin. Sonra tavanın kapağını kapatıp pişiriyorsun.

Pilavın lezzetini ve tane tane olmasının öndemini kavramak gerekirse ölçü olarak 1 su bardağı pirince 1 su bardağı su öneririm.

Pilav piştikten sonra, didiklediğin tavukları pilava ekliyor ve harmanlıyorsun, karabiber ve pul biber ekleyebilirsin.

Umarım yardım olabilmişimdir

jkdo ve stoica bunu beğendi.
  3. rsxer

rsxer Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    ben tavuğu haşlıyorum , liğme liğme edip lapa pilavın içine koyuyorum, sonrada üstüne bi güzel çırpılmış bol naneli pul biberli ve karabiberli yoğurtu koyup, bi güzel yiyorum denemende fayda var

stoica ve zigbog bunu beğendi.
  4. l30n66

l30n66 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    ben tawugu cok az zeytin yagi ile tawada pisiriyorum isin puf notkasi goguslerin uzerine bicakla cizik atmak
    Pilava gelince bulyon kullaniyorum su hic bi katki maddesi icermeyenlerden..

stoica bunu beğendi.
  5. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Aslında ayrı ayrı tariflerini sormuştum Setenay arkadaşım açıklamış...

Setenay bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş