Hızlı Saç uzatma "solgar biotin 5000 mcg"

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve efekan tarafından 30 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Solgar Biotin 5000 mcg nasıl bilirsiniz ?

1. gayet etkili kullanabilirsin.

oy sayısı 9
    39,1%
  2. hiçbir işe yaramaz zararlı tavsiye etmiyorum.

oy sayısı 14
    60,9%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. efekan

efekan Üye

Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    bu aralar tarz değiştirip saç uzatmaya karar verdim abartılı olmayacak şekilde düşündüğüm modeller:

asıl konumuza gelirsek internette saç uzatımı hakkında geniş çaplı bir araştırma yürütüyordum ve karşıma "solgar biotin 5000 mcg" çıktı bir kaç yerde bahsi geçiyor. 1000mg dan tutun 10000 mg a kadar dozları mevcut ama en az ayda 3-4 cm uzama elde etmek için 5000mg ın gerektiği söyleniyor. bir kutusunun içerisinde 50 adet var ve fiyatı 30-40 tl civarı.

yan etkilerini araştırdım genelde hiçbir soruna yol açmadığı belirtilmiş yani saçtan başka her hangi diğer tüylerinizi uzatıp rahatsızlığa yol açmıyormuş.

ne kadarda araştırsam ne kadar da soruştursam BFTR kadar verimli ve kaliteli olmaz dedim ve sorumu sizlere iletiyorum.sizce nasıl olur bu ürünü kullansam veya aranızda kullananlar varmı. yan etkileri ve faydaları hakkında tam bir bilgilendirme yaparsanız minnettar olurum. değerli vaktinizi bana ayırdığınız ve yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim iyi forumlar :)

Son düzenleme: 30 Ocak 2013
  2. 45_Burak

45_Burak Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    bende uzatmak istiyorum araştırmıştım biraz. ayda ortalama 1 cm uzuyormuş ben senin istediğin kadar uzatmayacam ama biraz uzamasını istiyrum bende tarz değişikliği yapmak istedim :) hep subay falan oluyordum yeni uzatmaya başladım sıkılıyor insan bir yere kadar :D doğal yolları yok mu ya? beklemekte biraz zor oluyor.

2157 ve efekan bunu beğendi.
  3. dht

dht Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    tam şimdi başlık açmayı düşünüyordum konuyu açman çok çok iyi oldu... :) bende saç uzatmayı düşünüyorum ama benim problemim saçlarım normal bir hızda bile uzamıyor bunu 3-4 tane arkadaşımda farkedip söyledi bana benden saçı kısa olan olan arkadaşlar şuan beni geçti... saçlarımın çok yavaş uzaduığını söylediler... sorum şu bu ürün bioxin gibi dht öneleyici bir etkisi var mıdır... varsa ben kullananmam :) dht oranımı azaltmak istemem benim için önemli üyelik ismimdende belli :) eğer öyle bir etkisi yoksa yarın ilk işim bu ürünü almak olacak :)

efekan bunu beğendi.
  4. efekan

efekan Üye

Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    işte sizin sorularınızı bende soruyorum foruma ama pek verim alamayacağız , ayda 2-3 cm olarak verilmiş uzama oranı ama 5000mgnda zaten 1000 falan işe yaramıyor merak ediyordum diğer bölgelerde rahatsız edici kıllarıda uzatırmı diye 10000 mg kullananlarda bile böyle birşey görülmemiş ama yinede danışmakta fayda var sonra orangutan gibi gezmeyelim tarz yapacağım derken :D

5. dht

dht Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    ya aylık 2 cm uzatsa bile iyi yaza kadar 10 cm yapar :) ama ben sanmıyorum ya diğer bölgelerde kıllanma yapacağını

6. efekan

efekan Üye

Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    5 ay 30 günden 150 tablet üç kutu yapar :D oda 100 tl civarı hatta daha fazla adamın içi yanıyor içi :D :D

7. coder

coder Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    Saç için "Solgar formula snh" ürününü arat.

8. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bende saçımı yazın sıfıra vurdum baştan uzatıyım eşit olsun diye yazdan bu yana 3 kere traş oldum arakadaş belli seviyeden sonra şekle girmiyo sinirleniyorum bakıyorum şekle girmiyo hemen berbere gidiyorum abi az ucundan al diyorum adam köküne kadar kısaltıyo kendime söz veriyorum kestirmicem diye hergün şekle giriyo birgün şekle girmesin o gün hemen berbere gidiyorum sonra çok pişman oluyorum sabır işi sabıııırr :D
    bende bu tarz yapmayı düşünüyorumda sabır şart :)
    bide benim bildigim saç ayda en fazla 2 cm uzar fazla uzamaz bence imkansız gibi bu benim görüşüm sen kullan işe yararsa banada söle özelden :D

45_Burak bunu beğendi.
  9. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Biotinin tek yan etkisi bazı kullanıcılarda vücut kıllarını ve kaşları kalınlaştırıp çoğaldıgı görülmüştür.Ben nerdeyse 1 yıldır 5 mg kullanıyorum bende böyle bir sorun olmadı solgar biotinde ama sizde olabilir denemeden bilemezsiniz.Devita Matriks diye 1 mg biotinlik bir ürün kullanmıştım 2 defa ilk kullanmamda çok az olan karın bölgemdeki tüyleri kıla çevirdi kalınlaştırdı ve fazlalaştırdı.2.kullanışım da ise ayva tüyü olan gögüs kıllarımı biraz kalınlaştırdı ve arttırdı.Kıl düzeyine getirmedi ama yinede daha fazla belirginleşti.Bu sıralar da kaşlarımın ortası kıllanmaya başladı biotinden mi ergenlikten mi çözemedigim için bir şey söyleyemicem.

Solgar Biotin muadillerine göre biraz pahalı.HP Biotin var 5 mg 100 tablet yaklaşık 28-30 lira.MedobioHtin var 60 tablet 5 mg 35 lira.Bunlar tablet oldugundan dolayı ikiye bölüp sabah akşam da kullanılabilir.Ben MedobioHtin kullanıyordum bir yan etkisini görmedim vücut kıllarında kalınlaşma gibi.Saçın uzama hızın arttırdığı doğru.HP biotine geçmek istiyorum ama vücut kıllarımı kalınlaştırır diye korkuyorum param boşuna gitmesin diye.Yani sonuç olarak denemeden bilemezsiniz.

2157 bunu beğendi.
  10. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    peki ayda ne kadar uzama farkettin acaba?

11. efekan

efekan Üye

Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    o zaman büyük risk bizler vücuduna önem veren insanlarız kaş yapayım derken bu ilaçlar gözü rahatlıkla çıkarabilir. :|

12. snpdgg

snpdgg Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    13
    Biotin yani Vitamin H kullansan tüm vücut kıllarına etki eder. Sıkıntılı bir durum yani. Hme o fotoğraflardaki uzunluk için çok çok beklemene gerek yok. Birkaç ayda o seviyeye gelir saçlar. Bende öyle olmuştu en azından.

13. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Pek farkedemedim bir şey çünkü biotin kullanırken saçlarım da dökülüp seyreliyordu.Saçlarım baya yıpranmıştı.Eğer dökülme ve seyrelme olmasaydı daha iyi gözlemleyebilirdim.Saçlarım çok döküldüğü için daha 16 yaşımda saçımın uzama hızı o kadar yavaşlamıştı ki nerdeyse uzamıyordu.Milletin 1 ayda uzadığı saç benim 3-4 ayda anca uzuyordu.Biotin genetik dökülmeye etki etmediği için bir gözlem yapamadım ama saçın uzama hızını ve tellerı kalınlaştırdığı doğru pek gözlemleyebilmiş olmasam da.

2157 bunu beğendi.
  14. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    241
    Ödül Puanları:
    53
    biotin saç dökülmesini duruduyor... ama güzel kıllanma yapıyor...

15. sewinch_87

sewinch_87 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Saçlarımızı olması gerektiğinden daha hızlı uzatmak için değil ama saç sağlığı için iyi bir vitamin biotin(vitamin H) saç dökülmesi problemleri içinde kullanılabilir ancak folikülleri beslediği için tüm kıllara etki edicektir. Aşırı alkol kullananan ve saçları dökülen kişilere önerilir ayrıca yediğimiz bir çok gıdada mevcut örn:yumurta fazlası sivilce sorununa sebep verebilir.
    Solgar snh( skin,nail,hair-cilt,tırnak,saç) bu vitamin kombinesi belirttiğim gibi 3konumlu destek olarak kullanılabilir içerisindeki msm(metilsülfonilmetan) sülfür kaynağıdır ve kıkırdaklarada iyi gelir.
    Özellikle saç için bir vitamin tavsiye etmiyorum vücut sağlığı için kombine olanlarından kullanılmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum eğer istersen bitkisel saç bakım yağlarından deneyebilirsin hem saçların parlaklaşır hemde yağlar diplerinden etki ederek çoğalır aktar ve baharatçılardan edinilebilir.

1 kişi bunu beğeniyor.
  16. ashketchum

ashketchum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    hacettepe ingilizce mütercimlik hazırlık
    Yer:
    ankara
    bende biotin kullandım sadece saça etki ediyor keratinli yerlere saç ve tırnak gibi valla 3 numaraya vurdurdum 1 ayda 3 cm uzadı şuan 4 ayım deli gibi oldu önceden 4 ayı bırak 10 ay bekledim anca bu ldr uzamıştı ve cildim manyak oldu sivilceler geçti Nature biotin aldım abd menşeilidir

17. BugraCavkaytar

BugraCavkaytar Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Boş iş bunların hepsi.Sinemaki otu kürü diye arayın.Ben kullandım sadece 1 ayda 3.5-4 cm saçım uzadı.Kullanmamın nedeni de saçımı 3 e vurmak zorunda kalmamdı.

Sayfayı Paylaş