hızlı kilo verme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve erkankk tarafından 21 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. erkankk

erkankk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba adım erkan yaş 32 benim sıkıntım göbek ve fazla kilolar boy 1,76 kilo 86 forumda baya dolaştım çok konu okudum ama kafam iyice karıştı o yüzden yeni konu açmak istedim

sabah 1 yumurta ve 1 greyfurt

öğlen et greyfurt

akşam mercimek yemeği 2 dilim diyet ekmek

ek olarak lcarnitin ve cla tüketiyorum

yağ yok şeker yok tuz yok akşam altıdan sonra bişey yemiyorum ve her gün spora gidiyorum

salonda 15dk bisiklet 15dk tempolu yürüyüş

mekik sixpack sonra göğüs omuz sırt kol yapıyorum

2 haftadır yerimde sayıyorum yüksek motivasyonla başladım ama sonuç alamıyorum ve canım sıkılıyor yaza kadar hedefim 70kg olmak

sormak istediğim neyi yanlış yapıyorum yada ilave ne yapmam gerekiyor kız arkadaşıma daha fazla malzeme olmak istemiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. rapperuzi

rapperuzi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    merhabalar erkan bey kardiyoyu çok yanlış yapıorsunuz 15 dakka koşu 15 dakka bisiklet hiç bir işinize yaramcaktır normal olanı 20 dakka koşu 20 dakka eliptik bisiklet 20 dakka normal bisiklet 1 saati tamamlamanız gerekir ilk 15-20 gün alışma dönemidir zaten ondan sonra yine 1 saat kardiyo+mide göğüs haraketleri eklenir. beslenmeye gelicek olursa sabah 3 yumurta akı 2 dilim çavdar ekmeği 50 gr lor peyniri 1 yeşil çay veya ayran olabilir ara öğün 1 muz 1 portakal öğlen karbonhidrat ağırlıklı olsa biraz fena olmaz çünkü antremanda enerjiye ihtiyacınız var lapa pirinç pilavı veya haşlanmış yarım tabak makarna yanonda 1 kase yoğurt 50 gr lor peyniri olabilir ara öğüne 200 ml yağsız süt ve eti form light sıkıştırılabilir akşam yemeği çok önemlidir 7 den önce yenilcek 7 den sonra hiç bir şey yenmemesi gerekir. akşam proteine yüklenmeniz lazım haşlama tavuk göğsü olur balık ızgara olabilir ton balığı olabilir ama yağı süzülmüş 100 gr kurubaklagiller fasulye olur barbunya sadece deneleri. bezelye olabilir yanında 1 tabak yoğurt mutlaka yiyin 1 kase salata günde 3 litre su mutlaka tüketin en az 2.5 litre ve kullandınız l-carnitine liquidmi yoksa kapsülmü ve markası nedir kolay gelsin.

3. erkankk

erkankk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. kullandığım ürünler kapsül markası hardline. şimdi ben bu kadar şeyi yersem kilo almazmıyım birde 20dk koşu 20dk eliptik 20dk bisikletten sonra ne çalışmam gerekli programı buna göre değiştiricem çünkü

4. rapperuzi

rapperuzi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    günlük 1000-1200 kalori alıorsunuz en az hiçbirşey yapmasanız b ile 2200-2800 arası bazal metobolizmanız kalori harcıyor spordada 500 kalori yaktığınızı hesap edersek haftada 2 kilo vermeniz mümkün zaten söylediğim yiycekler protein ağırlıklı olduğu için hiç bir sıkıntı olmaz kapsül almasaydınız keşke kana biraz geç karışıor 1 saatlik kardioyu önce 15 g ün boyunca uygulayın ondan sonra eğitmeninizden bir program isteyin bunu o belirlese daha iyi olur çünkü vücud tipiniz ne bilmiyorum

5. erkankk

erkankk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkür ederim sizin dediklerinizi uygulicam

6. erkankk

erkankk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    aklıma takılan şeyleri burdan devam etmek istiyorum bu ayran, yoğurt ve lor peynirini yağsız olanlarındanmı tüketmek gerekiyor birde eliptik koşu bantı bisiklet çalışırken bunun bir sırası varmı hangisinden başlamam gerekli ?

7. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    tamamıyla yanlış bi bilgi vermişsiniz sizin hesabınıza göre bu adam bu şekilde 1 ay gitsin sonunda hasta olur hastanede yatar okadar diyorum eger konu hakkında bilginiz yok ise sadece mesaj için yazmamanızı tavsiye ederim nerden baksanız 5 6 ayı geçiktir ben bu sitedeyim çogu başlıgı okudum takip ettim bi çok bilgi birikimim var çevremde ki sporcu kişiliklerinde yardımıyla bu spor hakkında bana gerekicek kadar şey ögrendim bunu hakkıyla yapabilirim buradaki yanlışınız arkadaşımız 1200 kalori alıyorsa ve günlük 1900 kalori yaktıgını hesap edersek üstünede 500 kalori kendisi yaksa 1200 kalori eksiye girer ve muhtemelen 1 hafta içince aşırı derece halsizlik baş dönmesi gibi sorunlarla karşılaşır aynı şekilde büyük ölçüde kas kaybı yaşar ondan sonrada kendini toparlaması nerden baksanız 45 50 günü bulur bu süre zarfında kiloda alır aynı şekilde 1 ayda 7 8 kilo verirseniz bırakıtıgınız anda 2 katını alırsınız dogru olan ayda 3 4 kilo civarı vermektir düşük kilolar için suplement kullanmanızı tavsiye etmem kullansanda kullanmasanda vericeksin ha dersin ki ben 180 boyundayım 120 kiloyum ozaman bişey diyemem ama 7 8 kilo için suplement kullanılmamalı çogu kişi suplemente baglı yaşıyor bunlar adı üstünde destek ürünüdür antrenman sonrası öncesi için bakıyorum adam yeni başlamış uyarıılara ragmen kendi bildigini okuyor sabah kalkıyor suplement öglen suplement antrenmanda suplemen yatarken suplement sonra kilo aldım göbek yaptım neden kaslarım şişmiyor tabi şişmez okadar protein ister istemez kocaman bi göbege davetiye çıkarır forumu okumanızı tavsiye ediyorum baştan sonra bi araştırın iyi bi bilgi edindikten sonra tavsiye verirsiniz bu arada beslenme bölümünde gördügüm tek şey çogu kişi bilgi saklama havasında bilgi paylaşılmadıktan sonra hiçbir işe yaramaz

8. erkankk

erkankk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    peki siz ne önerirsiniz benim kafam cidden çok karıştı forumu okudukça işin içinden çıkamaz hale geldim benim omuzlarım geniş bacaklar zayıf kilolar sadece göbek ve bel bölgesinde bu işe kafayı takmamın çok sebebi var hazirana kadar bu göbekten kurtulmam lazım. herşeyi yiyebilirim veya yemiyedebilirim işim gereği günde 12 saat ağır sanayide çalışıyorum üstüne salonda 2 saat spor yapıyorum (2haftadır diyet yapıyorum) sonuç almak istiyorum yoksa bu iş için gerekli motivasyonum sıfıra inicek.

9. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Merhaba Erkan,Kafanin karismasi normal,eger gün icersinde yukarida yazdiklarini tüketiyorsan cok az yiyorsun bir süre sonra vücudun kendini korumaya alicak ve yag yakimini durdurucaktir.
    yukarida yazilanlardan yola cikarak.
    1-Kardio yu agirlik antremanlarinin ardindan yapman
    2-Mevcut kaslarini korumak icin mutlaka agirlik antremani yapman
    3-protein agirlikli düsük karbonhidratli bir beslenme plani hazirlaman
    4-mekik yerine crunc yapman sakatlik acisindan önemli tavsiyedir
    5-forumda arastirarak kendine bir baslangic programi cikarman
    Spor Salonları için 1. ve 2. program resimli (duvara asılan sabit program) | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    6-Motivasyonunu kaybetmemen

Makro basit aslinda ihtiyacindan az kalori alirsan zayiflarsin fazla alirsan kilo alirsin.

Basligindan yola cikarak sunuda hatirlatmak isterimki hizli kilo vermek diye bisey yoktur,ideal olan haftada en fazla 0.5 ila 1 kilo arasinda YAG kaybetmektir,bunu tuturabiliyorsan hizli degil saglikli zayifliyor demektir,bunun üzerindeki miktarlar mevcut kaslarinin kaybi demektirki buda istenmeyen birseydir.

Kolay gelsin

sthammer bunu beğendi.
  10. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Bu crunc denen şey bildiğim kadarıyla halk arasında yarım mekik denen şey.Dizler hafif kırık tam mekik değik sırtın yerden kesilmesiyle tamamlanan hareket.Peki mekik çekmenin verip crunc da mekikten eksik kalan birşey varmı?Crunc un tam olarak faydası nedir?Bir de forum içinde okudum, şişman insanlarda karın kasları geliştikçe yağlar kasların sışında kaldığı için erimesi daha zor olurmuşBu şehir efsanesi mi yoksa karın kısmında kasların gelişip sertleşmesi gerçekten yağları dışarıda bırakıp erimesini zorlaştırır mı?

11. erkankk

erkankk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    üstad ilgin için teşekkür ederim ama sorun benim bu işten hiç anlamamam proteinler karbonhidratlar falan kafam basmıyor pek :)

sabah öğlen ve akşam sence ne yemem gerekiyor, hani kasları koruyup yağları yakmam için ?

12. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    crun
    crunc da bel yerden kesilmedigi icin sakatlik olmaz
    gösterdigi etki aynidir,bikac video seyrederseniz görürsünüz
    karin kaslariyla yaglarin erimesinin hic bir alakasi yoktur yaglarin erimesi tamamen yaptiginiz diyetle alakalidir,sehir efsanesidir.
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Şubat 2014 ---
    Erkan tek bir soru sormussun fakat cevabini inan bana sabah kadar yazsam bitmez,biraz arastir forumda bikac örnek felan bulabilir ona göre assa yukari bir beslenme plani hazirlayip buraya yaz eksik ve fazlalarini burada beraber düzeltiriz,yoksa burda sana kimse sana böyle bir plan cikarmaz,kolay gelsin.

Burak Can bunu beğendi.
  13. erkankk

erkankk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkür ederim

14. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Biraz konuyla alakalı biraz da değil.175 boy 115 kiloyum şu anda.Diyet yapıyorum, ama işten güçten ne kadar özen gösterebilirsem.Spor yapıyorum tam takvimli bir spor olmuyor tamamen amatör.Spor salonuna gidemiyorum çok uzak ve saatlerim uymuyor 7 de işten çıkıyorum.Yanlız evime çok yakın yerde devletin spor salonu var ve şu herkers için spor kapsamında sporla ilgili çeşitli uygulamaları varmış.Birisi bana tam tarif edemese de fitnes türü bir uygulamaları varmış, pazartesi uğrayıp soracağım.Fitnes diye google de araştırdığınızda fitnes in tanımı yağ yakıp kilo vermek ve vucudu sıkılaştırmak olarak geçiyor.BB ile fitnes arasındaki farkı da fitnes tanımının yanına aradaki fark bb kas geliştirip kilo vermektir olarak yazıyor.

Tam olarak amacım kilo vermek.Kilo verdikten sonra orta seviye bir vucut yapısı.Yani mesomorph gibi falan.Çok kalın kaslı biri olmak değil.Amacım doğrultusunda bir tavsiye verecek olsanız, ilk başta fitnes mi yoksa BB mi olurdu?

Ek olarak: L carnitin kullanıyorum 500 mg lık, bcaa ve cla ısmarladım yarın elimde olacak.Bunları da kullanacağım.

15. burak biçer

burak biçer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    boy 1 77 kılo 98 sporda yarın ılk gunum olacak . hayrlısı:)

16. rapperuzi

rapperuzi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    142 kilo olarak baş
    142 kilo olarak başladım ve şuan 95 kiloyum arkadaşım diyetisyene gittim ve o diyetisyen hiç birşey yapmasan sadece uyusan bile bazal metobolizman 2500-3000 arası kalori harcar dediği bu bir gerçek ama abinin yaşını boyunu kilosunu bilmediğim için 2000-3000 arası bir raka verdim ki buda zaten normalidir ve üstte yazdığım gibi beslendim ben forumda konularıma bakarsan görürsün verilen kilo okadar kolay alınmıyor zaten ilk ay 7-8 kilo su atılır vücuttan ondan sonra yağ yakmaya başlarsın ki verilen yağları almak okadar kolay bir iş değil öyle olsaydı emin ol ben geri alırdım ayrıca carnitine kullanmasanın herhangibir zararıda kesinlikle yoktur ben spora başladığımda aldım ve 3 ay boyunca kullandım gerek enerji bakımından gerek yağ yakımı konusunda bana iyi bir dost oldu bilmiyorum hiç carnitine kullandınmı adı üstünde supplement bunlardan steroid gibi bahsetmişsin tabiki heröğün supplement kullanılmaz elbette zarardır benim verdiğim beslenme listesine gelicek olursak oldukçada sağlıklı sabah 3 yumrta akı 2 dilim tam çavdar ekmeği 1 adet domates 1 adet yeşil çay 50 gr lor peyniri ara öğün 1 portakal 1 muz öğlen yemeği lapa pirinç pilavı yanında bezelye konserve veya barbunya makarnada olabilir 1 tas yoğurt veya ayran 50 gr lor peyniri ara öğün 200 ml süt lif+protein+karbonhidrat bakımından oldukça zengin eti form light akşam yemeği ızgara balık veya haşlama tavuk göğsü 1 tabak yoğurt 1 kase salata öğün işi biter ek olarakta sabah 1 ölçek whey protein antremandan sonrada 1 ölçek whey protein supplement desteği olabilir sonuçta hardbody yapmıor nerde yanlış söyledim anlamıyorum iyi günler.
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Şubat 2014 ---
    ama şöyle birşeyde var bunu böyle kısıtlandırmak yanlış kilosu 110 üstü olan bir insanın ayda 3.5 4 kilo vermesi ne kadar doğru tartışılır bence ayda normal bir insan için 5 ila 7 kg arası sınırdır tabiki herkezin görüşüne saygı duyarım ama ben ayda 13 kilo verdiğimi bilirim herhangibir sağlık sorunu olsun kas kaybı olsun yaşamadım 142 kilodan ilk ay 12 kilo bunun 11 kilosu suydu ertesi ay 13 kilo 100 gr kas kaybı yaşadım ve her ay düzenli olarak 8 ile 9 kg arası vererek 95 kg ye kadar düştüm şimdi dediğiniz gibi bu saatten sonra vg başladığım için artık yağ oranımı düşürüp kas kütlemi arttırıcam o yüzden haftada max 1 kg vermeyi planlıyorum

Son düzenleme: 21 Şubat 2014
  17. erkankk

erkankk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    rapperuzi daha demin bir siteden hesapladım bazal metabolizmam 1887.4 kcal gibi bir rakam çıktı

18. rapperuzi

rapperuzi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    abi senin en a 2000 dir bazal metobolizma hızın sitelerde doğru çıkmıor ona bakarsak bende hesapladığımda 2350 çıkıordu tahlillerde 3000 çıktı beslenme düzenim budur abi benim bunu bizzat 20 yıldır salon işleten bir hocam verdi bu beslenme listesinide yeni başlayanlar için gayet güzel bir beslenme programıdır illa bunu uygula demiyorum ama ben bu programa uyarak 42 kilo verdim ve iyikide bu programa uymuşum sadece ek olarak sabah 8 kaşık yulaf ezmesi yiyorum antremana gimedende 4 kaşık yiyorum enerji için. sana kalmış ben iyi niyetimle yardımcı olmak istedim sadece.

19. sansar54

sansar54 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakaya
  20. erkankk

erkankk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    senin beslenme programın kafama yattı uygulamak istiyorum. beyaz prinç ve makarna için kötü karbonhidrat diyorlar bunların yerine bulgur ve esmer makarna yesem sıkıntı olurmu birde bir ölçek whey ? protein tozumu bu.

Sayfayı Paylaş