Hızlı kilo verme sonucu deri sarkması, nasıl beslenmeliyim?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Rasyonalist tarafından 9 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Rasyonalist

Rasyonalist Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle Selamün Aleyküm..

Forumda uzun süredir dolaşıyorum fakat aradığım şeyi bulamadım.. Öncelikle benim sorunum

• Çok hızlı kilo verdiğim için alt karın denilen bölümde sarkmalar oldu 2 lob halinde aşağı doğru duruyor..
    • Göğüs bölgesinde hafif şişkinlik ve aşağı doğru sarkması var..

bundan yaklaşık 3 AY önce 82 KG.'idim ..
    3 AYLIK bir sürede yaklaşık 14 KG verdim şu anda 68 KİLOYUM..

Kilomdan çok memnunum fakat şimdide deri sarkması oldu ve bu beni çok rahatsız ediyor istemediğim bir görüntü oluşturuyor..

HER TÜRLÜ İMKANIM VAR BU DURUMDAN NASIL KURTULABİLİRİM VE NASIL BESLENMELİYİM LÜTFEN BANA BİRİSİ YARDIMCI OLSUN ..
    BU OLAYDAN AMELİYATSIZ BİR ŞEKİLDE KURTULMAK İSTİYORUM.

2. yaibo

yaibo Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Aleykum selam bende 110 koloda 69 kg ye inmistm suan 80 kiloyum hala sarkmalarm var bende ayni şeyden muzdaribim tek gercek tedavi zaman

3. Selim Kurt

Selim Kurt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bu konuya cvp yok arkadaşlar bende 136 dan 89 a düştüm deri sarkmları var gögüsde az çoğunluk alt karında ve bacaklarda var doktorada gittim bana ameliyatsız bi sonucun olmadıgını soyledı ama bende ameliyattan yana değilim çünkü bakıyorum insanlar yarışmalara hazırlanırken 120kg lara kadar çıkıp sonra 80 90 kg lara kadar iniyor ve sıfır sarkma sıfır yag ile ben ameliyatın tek çözüm oldugunu sanmıyorum ama kimsede bi fikir vermiyor acıkcası

4. yaibo

yaibo Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Aynen. Hoca da öyle diyor zamanla duzelr diye ama bilmiyorum. Çok clsyrm hala ugrasiyorum .

5. zeze_17

zeze_17 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    hocam bendede aynı problem göbek ne yaptıysam gitmedi ama bunun tek çözümü düzenli kardiyo ve zaman ne kadar araştırdıysam sonuç bu acele etmemek lazım yani kafanıza takmayın diyecem zamanla gider diyecem ama bende takıyorum :)

6. Selim Kurt

Selim Kurt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    klasik body ve ağırlıkla mide calısmanızı tavsiye ederim ben oyle yapıyrm suan bacaklara agırlık verdim on bacak 30x4 arka bacak 30x4 squat boş barla 30x4 hafif agırlık çok tekrar aynı seyi mide calısırkende uygulamanızı tavsiye ederim.

7. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hocama sordum şekeri sıfırla set sayılarını arttır dedi zamanla düzenlersin dedi ama şeker kesinlikle sıfır

8. zeze_17

zeze_17 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    aynen dediğim gibi hocam set sayılarını arttırcaksın bu seferde kiloyu azaltman lazım buda belli bir müddet büyümeni engelleyecek ama buda parçalayacak anlayacağın mutlaka bişeylerden vazgeçecen

9. Aykut7

Aykut7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar herkese iyi akşamlar benim kilolu bir geçmişim var ve 40 kg verdim 110 kg dan 70 kg ye düştüm ve göğüs bölgemde sarkma oluştu bundan cok şikayetciyim 1 senedir body yapıyorum surekli 4x8 olarak yapıyorum idmanlarımı sizce bu sarkma geçer mi yoksa tibbi bir müdahale şart mıdır ?

10. yaibo

yaibo Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Set sayilarni arttr. 12 15 felan

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

11. 3duLa

3duLa Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    O hikaye farklı hocam bi kere senin dediğin adamlar yarışmalara hazırlanırken büyük diyetler yapıyor diyet diyince bildiğimiz diyet olarak anlamayın 12 ayda 8 ay bulk (şişme dönemi, kas hacmini arttırıyorlar hatlar kapanıyor) sonra 4 ay definasyon (parçalama dönemi, karbonhidrat ve protein miktarını azaltıp kardiyo ekliyorlar ve hatlar belirginleşiyor ) yani bulk ile şişirdiği kasları definasyonla dağıtıp parçalıyor estetik görünümü yakalıyor.

Aynı sorun bendede var zaman geçtikçe düzelicektir onun ameliyatsız bir çözümü budur zamandır. 1.81 boyundayım 90 kgya çkmıştım 3 ayda 70 lere düştüm aynı şekil bendede oldu fakat zamanla düzeliyor. Spora devam ettikçe yağlar gidip yerine kas inşa ediliyor. Moralinizi bozmayın beslenmenize + çalışmanıza dikkat edin ve devam edin derim :)

Sayfayı Paylaş