Hızlı karın kası geliştirmek için antreman programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Aslann tarafından 27 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Lazım arkadaşlar bildiginiz programları yazarmısınız 3 4 ay civarı yapmıştım geçen yıl sadece mekik tek seferde 100 200 civarı yapıp bırakıyordum her akşam 1 yıldır ugraşmadım yeni başladım ama eskisi gibi degilim en fazla 40 yapıyorum ondada karnım agrıyor demire tutunarak dönmeye ugraşıyordum o yüzden diyafram fazla agrıyor liflerde zedelenme varmı bilmiyorum o yüzden zorlamak isteiyorum yardım edin ?

2. Herogaki

Herogaki Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Tek seferde 200 mekik çekmek bel fıtığından başka hiçbişey oluşturmaz.
    Karın kası istiyorsan önce bel ve mide üzerindeki yağları günde 300-400 kalori yakarak eriticeksn bunun en iyi yolu ip atlamak ve koşmak.
    İdeal bi yağ oranına geldiğinde karın kasların ortaya çıkıcak bundan sonra sana düşen şey haftada 2-3 gün abs hareketleri abartmadan yapmak olcak şimdiden kolay gelsin :)

Aslann bunu beğendi.
  3. canberkdinc

canberkdinc Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    kardesım ıstersen 1651651615651651651651 tane mekık yap diyet ve cardio yapmadıktan sonra bır ıse yaramaz

4. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bu forumda adma gibi bilgisi olan yokmu bi türlü anlamadım gittim karın kaslarını sanki güçlendiremecez mekikle kilo verip aptal aptal ugraşıcagıma şimdiden başlacam en azından şimdiden güçlendirip kilo verince çıkarmış olurum 1.80 boy 73 kg yum yaş 18

5. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Bunu okusaydım deminki mesajına cevap vemezdim.
    Forumda sana verilen tavsiyeleri dinlemiceksen soru sormayıp kendi bildiğin gibi yapabilirsin.

Hızlı karın kaslarını guclendirmek ne demek acaba?
    senin sorunun cevabı su olabilir. hızla karın kaslarını guclendirmek icin hızla mekik cekip hızla karın kaslarını guclendir ki hızla karın kasların guclensin.
    Sen kaslanmak istiyosan sana 3 temel ilkeyi soyliyim duzenli yemek yemek uyku spor. Spor icinde de cardio sart. Ama en onemlisi SABIR.
    bence biraz arastırıp oyle soru sor. Karın kasları en hızlı sekilde buyumez.yavas yavasa buyur her kas gibi .

Aslann bunu beğendi.
  6. Erkan90

Erkan90 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    kardiyo ve ip atlamak gerçekten önemli yoksa özellikle alt kısımdaki yağlar ne kadar mekik çekilse de gitmiyor. karın kasları öyle çok zor çıkan türden birşey değil bence yağ oranınızı yeterli seviyeye indirdiğinizde tabiki. havalar biraz soğusa da kardiyoya geri dönebilsem..

Aslann bunu beğendi.
  7. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    sana adam gibi bi bilgi veriyor öyle sadece mekikle boyun fıtığı olma riskin bile var tabi nasıl yaptığınada bağlı kas yaptıktan sonra yağ yakmaya başlıcam diye kardiyo yapıp beslenmene dikkat etmezsen olan kaslarıda yakarsın

8. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba
    hızla karın kaslarını guclendirmek icin hızla mekik cekip hızla karın kaslarını guclendir ki hızla karın kasların guclensin derken espri diye dedim ciddiye alınmasın:):):)

Aslann bunu beğendi.
  9. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Çok ilginç. Aynı konuyu açmıştın ve sana içinde bir yığın karın programı olan bir link göndermiştim. Oradaki programların nesini beğenmedin?

Aslında bu üsluba cevap verilmez ama bildiğim kadarını biraz daha ayrıntılı yazayım. Karın kasları en kolay gelişen kaslardandır, hiçbir zorluğu yoktur. Roket fiziğinden bahsetmiyoruz. Sade mekik bile yeter, iyice ayrıntılı olsun istiyorsan bir alt karın bir de oblik hareketi koyarsın, biter gider. Karın kasları altta gelişir, yağ oranın %10-12 civarına gelince de gözükmeye başlar. Eğer bu hareketleri ağırlık kullanarak ve düzgün beslenerek yaparsan %15 yağ oranında bile gözükmeye başlar. Bazı insanlar belleri ince olsun ister, bazıları kalın, tercihe göre ağırlık kullanarak veya kullanmadan çalışırsın, sonra da yağ oranın yeterince düşünce istediğin görüntüye ulaşırsın. Diğerlerinden çok daha üstün mucizevi programlar yok. Bütün dengeli programlar düşük yağ oranın olursa seni six pack sahibi yapar. Birçok kişi direkt karın hareketi bile yapmadan deadlift ve squatla six pack sahibi oluyor. Tabi 50-60 kilolarla çalışmayan, güçlü adamlardan bahsediyorum. İlla yoğun antrenman yapayım istiyorsan youtube'da 8 minutes abs programını arat, adamların yaptıklarının aynısını yap.

Şunu da ekleyeyim, burada herkes bildiği kadarıyla cevap yazıyor. Tamamen profesyonel olan hocalar da var, benim gibi meraklı amatörler de var. Bu insanların ortak noktası senin "adam gibi" diyerek nitelediğin şekilde sana cevap yetiştirme gibi bir zorunluluklarının olmaması. Buradan gerekli cevapları bulamıyorsan koskoca google var önünde, oradan bakarsın. Bu arada sana yolladığım sayfadaki programların nesini beğenmediğini ve yeni konu açma gereği duyduğunu öylesine sormadım, gerçekten merak ettim.

Aslann bunu beğendi.
  10. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    uyku o kadar önemli mi

Aslann bunu beğendi.
  11. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bi dk bi dk daha benim demek istedigimi anlamışsınız yada ben anlatamadım nasıl desem dips yaparken kaslar gelişir dimi bi ara bunun içinde başlık açtınız dispmi yoksa benc dipsmi benimde anlatmak istedigim bu mekikten daha fazla gelişme saglayan hareketler varmı onu ögrenmeye çalışıyorum ama bi arkadşaımızın cevabı bilmem kaç milyontane çeksende cardio olmadan olmaz ben size demiyorum ki yaglar varken belli olsun sadece şimdi geliştirip salona gidip kilo vermeye başladıgımda yaglar gidince adam gibi bişey görünsün istiyorum yani cardio yapmaya başladıgımda yapacagıma o zamana kadar geliştire bildigim kadar geliştirmek istiyorum cardiolar birlikte 3 aylık karın kası olacagına 5 ayda oluştucagım bişey olsun işte ben bunu istiyorum iyi bişey olsun ama çogu kişi forumda kimseyi takmıyor hıı arka kol kası için şeyediyor bu neyse salla gitsin adam açtıgı başlıga bakıyor ama bilgi yok yazı yok kimse yardım etmiyor birisi gelip der kardeşim şu şu şekilde yaparsan daha iyi olur bu programı yaparsan tabi bu sadece örnek adamı görmeden program önermek olmaz o şekilde yardım edilmesi gerekirken kimse yazmıyr işte bende buna sinir oluyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:17 ----------

Sözüm sana degil dostum sinir oluyorum gerçekten alay eder gibi yazıyolar forumdan sogutuyorlar yukarıdaki arkadaş bi işe yaramaz demiş tamam ozaman çogu sporcu roniel colerman flan zaten zayıfladı ondan sonra başladılar spora yag varken olmuyor dimi adam resmen bunu demek istemiş benim sizden istedigim ise mekikten daha iyi olan hareketler varmı ondan daha iyi geliştiricen hızlı yazmamın sebebi ise buydu forumda okudugum kadarayıla örnek vermem gerekirse dips yerine benc dips yaparak daha iyi geliştire biliyormuşuz arka kol kaslarını bende bu mantıkta bişey istemiştim sagol sen yardım ettin tamam zorunluluk yok ister cevap verir ister vermez ama kimsenin dalga geçmeye hakkı yok geçemezlerde zaten size yapılmasını istemediginiz şeyleri başkasına yaparsanız bu gerçekten saçma olur eskiden açtgım başlıklar vardı kuralları okumadan açtım şimdi okudum dikkat ederek açıyorum silinmeseydiler görürdünüz orada genetige baglı oldugunu bilmiyordum gelişimin sordugum soru bu vucuda ne kadar zamanda sahip olunur adam bana orada genetigi açıklamak yerine 2 yıl 4 yıl yazmış birisi gelmiş oha okadar sürmez 2 ay 3 ay abi böyle saçmaladıgınız için gerçekten forumdan sogudum evet o yazımı okuyanlar üstüne alınmış kusura bakmayın ama gerçekler bir çogunuz yardım yerine dalgaya baş vuruyosunuz evet şimdi böyle davrandıgınız birisinin size nasıl davranmasını istiyorsunuz söyleyin merak ettim

Son düzenleme: 29 Ağustos 2013
  12. deniz1989

deniz1989 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    karın kası programı

KARIN KASI ANTREMANIM

HANGİNG LEG RAİSE (Alt Karın) 6 x 20

Dizler kırık bir şekilde bacaklar göğüsle arada 75 derece kalacak şekilde yukarı çekilir.

CABLE OBLIQUE CRUNCH (Yan Karın) 3x20

Sağ omzunuz kablolu istasyona dönük halde ayakta dururken makineye bağlı bir D-tutacağını sağ elinizle tutun. Kolunuzun duruş şekli biceps curl yaparkenki şeklin en üst noktasındaki gibi olmalıdır; belden yana doğru eğilirken bu duruşu koruyun.
    Başlama noktasına dönmeden önce hareketin alt noktasında bir saniye kadar durun.

ROPE CRUNCH (Üst Karın) 3x20

Triceps istasyonundaki halat dizler yerde ve gövde hafifçe öne eğikken iki el ile kavranır ve ağırlıklar halat yardımıyla kontrollü ve yavaşça öne dizlerin istikametine doğru çekilir.

PLANK (Merkez) 3 x 1 dakika

Yere yan şekilde uzanın. Ön kolunuzdan destek alarak vücudunuzu yerden kesin. Sırtınızı düz tutabilmek için merkez bölgenizi kasın.Belirlenen süre boyunca bu şekilde durun.

mekik ile karın kası bir noktadan sonra yapılmaz. nasılki kol çalışırken 1 yıllık bir bodycinin eline 5 kiloluk dumbell ı alıp biceps çalışması faydasız ise 6 ay sıkı bir karın kası idmanı yapmış birisi mekik ile sadece boşa kürek sallar. Bu programı oluşturmak için baya uğraştım ve bayada sonuç aldım denemi öneririm. piramit şeklinde ağırlığı artırarak karın çalış rope crunch hareketinde.

Aslann bunu beğendi.
  13. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum teşekkür ederim gerçekten işime çok yaracak bi bilgi attın sagol işte bahs ettigim bu şekilde herkes böyle davransa bende size saygılı olurum nasıl doxux ve bu arkadaşımıda iyi davranıyorsam sizede öyle davranırım ama çogu kişi bu şekilde davranılmasını istemiyor sanırım o yüzdendee acemi birisinle makara yapıyolar bu arada çok çabuk sinirlenen birisiyim eger kalbinizi kırdıysam kusura bakmayın anlatmak istedigimi anlattıgımı umuyorum.

14. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba Evet Uyku önemli.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 07:48 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 07:28 ----------

Evet sen demek istedğini anlatamamıssın. Karın kaslarını herzaman çalıstırabilirsin.
    yukarıda guze tavsiyeler verilmis ek olarak youtube da karın kası egzersizleri var. Kolaydan zora dogru yapılıslarını gorebilirsin. Hatta smartphone icin cok iyi applicationlar var. indirip hareketin nasıl yapıldğına bakabilirsin.

Burada senin konuma tarzın biraz problem yarattı. Burada herkres bildiğini deneyimini söyluyor ve yardımcı olmaya çalısıyor. Kimse cevap vemeyebilirde boyle bir zorunluluk yok sanırım.

Sonuc: Karın kaslarını calıstıran hareketler yap tabi faydası var ama benim gorusum cardio yapıp kilo veririsen hem hareketleri daha rahat yaparsın hemde karın kasların gelistikce gozlemleyebilirisin. Mostivasyonun artar. Simdi sadece karın calısıp gelisimin gormezsen motivasyonun dusup bu ise yaramıyor diye bilirsin. Sanırım yukarıda sana bu denilmek istemis.

Aslann bunu beğendi.
  15. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Sonunda anlata bildim yardımınız için teşşekürler.

16. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Yani şimdi kısacası .karın kası için en önemli olay kardiyo+doğru beslenmemi.

Kaslardan gitmesin sonra

17. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum benim bildigim kadarıyla antreman sonrası kas grubunu dinlendirmek baya önem azr ediyor dinlenirken gelişiyormuş kaslar yani biz salonda 2 saat çalışsakta dogru düzgün dinlenmeyince büyük bi sonuç olmazmış o yüzden dinlenme önemli bide kasların gelişmesi için protein ve karbonhidrat alımı lazım fazla bilgim yok kusura bakma sadece bu kadarını biliyorum konuyla ilgili

18. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Selam
    Dogru beslenirsen ve dogru antreman yaparsan kasların bir yere gitmez.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:33 ----------

Selam

Burada kasları dinlendirmek denen durum kasları antreman sonrası dinlendirmek yani off gun. Birde off gunde de kasları iyi beslemek .Bir karısıklık olmasın.:)

Aslann bunu beğendi.
  19. TheSavasist

TheSavasist Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    bulgaristan
    benim de göbegimin ön bölgesinde ve yanlarda ki yaglar erimiyor diye cok sikayetci oluyordum bana tek söyledikleri sey cardio :)

Aslann bunu beğendi.
  20. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum benimde göbek hafiften var yeni yeni koşuya başladım her akşam koşuyorum artık ilk koştugumda nefes darlıgı yaşadımda dün akşam 10 dk yı geçik koştuk arkadaşlar nefes sorunu olmadı sanırım kondisyonum çok düşük :)

Sayfayı Paylaş