Hızlı gitsem sorun olmaz gibi geliyor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve buura07 tarafından 20 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. buura07

buura07 Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar çok araştırdım çok okudum ama herkesin geni aynı değil arada dağ kadar fark var uzatmadan.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki genetik olarak geniş vücudlu kas yapımına güce elverişli bir aileden geliyorum bunu farkettim ve sorularım bunun üzerinden olacak.

4-5 aydır şınav mekik çekmekteyim.şınav gerçekten işe yaradı göğsümde ve arka kolda güzel gelişmeler yaşadım.e yeter artık dedim bir barfiks aleti birde dambıl aldım.

3 haftadır onlarla çalışıyorum.ilk olarak soruum şu.

Önce programı vereyim

pazartesi
    1.göğüs-biceps antrenmanı
    salı
    2.omuz arka kol antrenmanı.

İşte burda geliyor sorum ben 2.güne geçtiğimde mantıken o gün göğsü ve ön kolu çalıştırmıyorum (elbette diğer hareketlerle çalışıyor ama).
    eğer çarşamba günü tekrar göğüs ön kol yaparsam ne olur ?
    dinlenmiş olmuyor mu sonuç olarak.aşırıda protein tüketen bir insanım ve genetik olarak dediğim gibi güçlü ve kas yapımına elverişli bir vücudum var.
    Bana min dinlenme süreli bir öneri tarzında bir program verir misiniz.?

ha diyeceksiniz bacak sırt karın nerde.bacak kasım gerçekten ele gelir bir biçimde var.sırtı barfiskte.karını ise 2-3günde bir sert bir şekilde çalıştırıyorum.

Sizce bu oyunda anlamadığım yerler hatalı olduğum bölümler nereleri cevaplarınızı bekliyorum...

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Forumda Flexor hocanın evde çalışma programı mevcut. Onu uygularsan daha iyi gelişim sağlarsın. Tüm hareketler ve günler var. Macera aramaya gerek yok bence :)

3. buura07

buura07 Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    macerayla değil bilinçli olmakla ilgili

4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Siz bir Flexor hocanın programına bakın. Emin olun bu forumda bulabileceğiniz en bilgili hocalardan biridir. Ve yazdığı programda gayet bilinçli bir program.

5. buura07

buura07 Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    :( biliyorum gerçekten bilinçli ben sadece bunları şöyle şöyle yaparsam ne olur diyorum mantığını kavramak istiyorum olayın Kauss bey

6. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    O zaman şöyle söylemem lazım. Siz bir bakıma 2 günlük program yapıyorsunuz.

1. Gün => Göğüs, ön kol idmanı yapıyorsunuz
    2. Gün => Omuz ve triceps idmanı yapıyorsunuz.

Bir kere kol kasları ufak olduğu için 3. gün başa döndüğünüzde bir şey olmaz. Göğüs kası için de 24-48 saat dinlenme süresi gerekir.
    Açıkcası bende 2 günlük programda bazen 3. gün tekrar başa dönüyorum dinlenmeden ve pek bir zararını gördüğümü de sanmıyorum. İsterseniz 2 gün gidip 1 gün ara verirsiniz. İsterseniz de gün aşırı gidebilirsiniz. Dinlenme olayını çok kafanıza takıyorsanız.
    Ama şu var 2. gün çalıştırdığınız kas grupları farklı. Yani bir önceki gün ağırlık verdiğiniz kas grupları 2. gün o kadar aktif kullanmıyorsunuz

Sayfayı Paylaş