hız seviyem

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve hugocuk tarafından 9 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba arkadaşlar hepiciğinize bol sporlu günler dilerim bench_O şimdi 7 aydır diyetisyene gidiyorum 83 kilodan 65 kiloya düştüm.
    boyum 170
    fatmass:%22.5
    kas oranım:%45.5
    kardiyo ve pilates yapıyorum birgün kardiyo birgün pilates. koşu bandında 4.7 ile 5.1 arasında çalıştım 7 ay toplam 14 kilo yağ verdim. kas kaybım çok az oldu.
    şimdi 7 ay aynı seviyede çalıştımya artık alıştım tabee yağ vermeyii hızlandırmak için ağırlık kullanıyorum en son 8 kilo ağırlık kullanıyorum. değişik miktarlarda ağırlıkla çalışıyorum alışmasın vücut diye. bazen 3 bazen 5 bazen 8.
    şimdi ağırlığa ara versem onun yerine seviyeyi yükseltsem biraz olurmu sizce ne dersiniz. mesela 5 ile 5.5 arasında çalışsam değişik seviyelerde en az 45 en fazla 1 saat olurmu ne dersiniz. devamlı cam açık bol oksijenle spor yaparım.
    birde ben hergün 2 bardak yarım yağlı süt hakkımı kkefir olarak içiyorum kendim mayalıyorum faydalı diye sizce olurmu
    birde göğüs çalışıyorum 3x15 ile başladım göğüs egzersizlerine. evde dumbelle çalışıyorum 3 kilo dumbellerim. geçmiştede çalışmıştım ama 7 ay ihmal ettim :D
    şimdi her hafta 1 sayı arttırarak çalışsam olurmu. bu hafta 3x15 idi. haftaya 3x16 olsa böyle ilerlesem olurmu. bench_O bu sitede evde dumbelle kol göğüs egzersizleri var onları yapıyorum çok fayda gördüm çok. ayy azcuk ayva göbişim kaldı o da giderse süper oluciim inşallah da gidecek. yağım yüzde 20 ye bi düşşe süper olur demi.

2. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    tecrübeli arkadaşların fikirlerini bekliyorum. memnun olurum

3. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    hızı artırmanızda bir sakınca yok . hareketlerde ise 3x15 den 3x20 ye sonra 4x10 a 4x20 diye gidin ama 5 seti geçmesin . ağırlık düşünceniz iyi farklı kilolarda devam . göğüs idmanlarında ise yaşınıza metabolizmanıza bağlı olarak vücudunuz şekil alır . ben şahsen 3 sene aynı kiloyu koruyabilmiş biri olarak yağ oranını %20 nin altına düşürmenin çok zor olmadıgına inanıyorum ( bu arada benim yağ oranı %16) az ağırlık çok tekrar ile ayva göbegine el sallayabilirsiniz

4. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkürler cevap için. haftada 2 gün çalıştırıyorum göğüs. diğer günler kardiyo artı karın için pilates yapıyorum. arka kolda çalışıyorum.
    karnımdaki yağda gidince süper olacak. selülitlerde gitti sayılır. uzun zaman düzenli sporla sağlıklı beslenme ile gidiyo selülitler ama sabır ve düzenli spor gerekiyomuş
    yağ oranınız çok iyi. bayansınız sanırım öyle ise süper bir oran. bende yüzde 18 filan istiyorum ama bebek düşünüyorum hamile kalabilirim o yüzden şimdilik %20 olsa doğumdan sonra düşürürüm nasılsa. sigaram yok alkol kullanmam. sabah 6 da kalkarım. akşam en geç 11 de yatarım. düzenli besleniyorum yaşım 28 ama daha genç gözüktüğümü söylüyorlar. sizde bilrisiniz sporla geç oluşuyo vücüut zaman alıyo dert kilo vermek değil yağ vermek geç oluyo ama bidahada bozulmuyo
    tabee ben sporu bırakmayı hiç düşünmüyorum. ev işelri yemek filan ama muhakkak biyerlere sıkıştırıyorum.
    sporu çok seviyorum. faydası çok çünkü bana. ve spor yapabilmek için çalışmıyorum diyebilrim. işe girsem hem ev işi hem spor hem çocuk filan bunları ayarlayamam diye korkuyorum çalışımıyorum :D gerçi yapanlar çoktur ama ben yapamam diye risk almıyorum diyeyim :D
    şimdi diyetime devam ediyorum yağ verdikçe sanırım karın gidecek. yüzde 20 ye düşse yağ daha iyi olur
    yağda vermem lazım pilatesede devam etmem lazım weightlifter sarkmalar olmasın diye ağırlıkla göğüste çalışmam lazım. yumuşayan arka kol çalışmam lazım
    lazımda lazım anlaşılan :D
    şidilik ağırlıkla kardiyoyu bıraktım hamilelik riskim var diye ama bu sefer seviyeyi yükselttim ve aralara koşular koyuyorum 3-5 dakika

5. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    gayet güzel programınız ayrıcada bayan degilim :) eger gerçekten isterseniz ve çabalarsanız karşılıgını alıyorsunuz . bebek konusunda şimdiden kolay gelsin allah bağışlasın diyorum ve pilates i düzgün yapmak bebegin gelişimi açısındanda faydalı olur . atalarımız ne demiş sağlam kafa sağlam vücutta bulunur ;) kolay gelsin biz burlardayız sorunuz olursa önce forumda arayıp yoksa başlık açarsınız .

6. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    çok teşekkür ederim. bende siteyii düzenli girmeye çalışıyorum. özellikle evde dumbelle yapılabilecek egzersizleri çok işime yarıyo bu sayede kas kaybetmediğim gibi kas miktarımdada artış oluyo. yorumları falan okuyorum spor hayat boyu olacağı için bilgileri geliştirmekte fayda var diye düşünüyorum. yavaş yavaş artırıcam tempoyu gidebildiği yere kadar seneler içinde hedefim bu. gittiği yere gidebildiğim seviyeye kadar devamlı geliştirmek.
    yani fazlalaıklar gitsin tamam artık spora gerek yok veya artık azaltırım veya kilo koruma için spor yapıyorum değil yani devamlı geliştirmek olarak düşünüyorum sporu. 20 yaşıma göre fiziğim daha güzel şimdi belki 40 yaşında bundan daha güze olur bellimi olur. fit ince değilde kaslı şekilli sporcu fiziği olsun. bacaklarım oluştu ama diyetten sonra koşacağım o yüzden dahada gelişir. boyumda iyi kas kütlesi artabilri sorun değil severim. birde karnımdaki yağlar gittikten sonra baklava kası yaptımmı süper olurum hyper_ çalışmaya devam bench_O

Trapez~ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş