hırslıyım yardım istiyorum,istekliyim ama eksiğim, bilgim zayıf

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve provokatriks tarafından 22 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. provokatriks

provokatriks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    izmir
    1 aydır asla ama asla şeker tüketmedim. Asla ama asla biraz zeytinyağı ve balığın kendi yağı haricinde yağ da tüketmedim.

Sabah kahvaltısında iki tane yumurta yiyorum. 100 gram yağsız lor peyniri yiyorum domates salatalık biber ve bir dilim tam buğday ekmeği ile kahvaltımı geçiriyorum doymazsam üzerine bir kase yulaf ezmesi ve süt karışımını tüketiyorum.

sabah ve öğle arası muz, yoğurt vb şeyler tüketiyorum.

öğlen mutlaka makarna yiyorum kepekli makarna ya da tam tahıllı makarnadan bir kase alıyorum üzerine sebzelerle harmanlanmış bir tavuk göğsü ya da bir kutu light ton balığı koyuyorum. İçecek olarak taze sıkılmış sebze meyve suyu tercih ediyorum genelde ıspanak limon domates havuç vb şeyler oluyor.

öğle ve akşam arası yine muz ya da yulaf karışımı yiyorum.

akşam yemeğinde mutlaka ızgara bütün balık ya da ızgara 400 gram civarı hamsi, bütün göğüs, ciğer vb şeyler yiyorum. Deniz ürünlerine hayranım 365 gün üç öğün balık ve diğer deniz ürünlerini yesem sıkılmam. Kızartma asla yemiyorum. Kırmızı et tüketimim yok dana ciğeri haricinde ve yemeyi de düşünmüyorum. Yemeğin yanında büyükçe bir kase zeytinyağlı bol limonlu yeşil salata yiyorum. Bazen sebzeli mercimek çorbası yapıyorum vaktim varsa.

yatana dek acıkırsam bir yumurta haşlıyorum çünkü gerçekten tok tutuyor. Ya da laktozsuz süt içiyorum ceviz fındık vb şeyler yiyorum birazcık. Laktoza karşı biraz duyarlıyım zaten. Yeşil elma da yediğim oluyor.

Eskiden günde iki öğün kızartma ağırlıklı fastfood tüketirdim. 1 ay içindeki değişim ise şu yönde oldu. Kansızlığım adeta kayboldu gitti. Eklemlerimde oluşan kasılmalar kayboldu. Migren nöbetlerim ayda bire düştü. Göz altlarımdaki yorgun ifade ve yüzümdeki sarılık da kayboldu. Daha dinç bir hale geldim. Uyku düzenim mükemmel değişti 12de yatıp 7de kalkıyorum artık kendiliğimden. Kalkar kalkmaz da kahvaltımı yapıyorum.

2 haftadır da amatör olarak ama kontrollü düzenli şekilde spor yapıyor ve ağırlık çalışıyorum. Her gün farklı bir kas grubunu hedef alıyorum.

Boyum 158 başlamadan önce kilom 43tü şimdi 46 kiloya ulaştım 1 ayda. 2 haftada bir ölçüm yapıyorum.

sporun ani etkisiyle olsa gerek bicepslerim egzersiz öncesi 24 cmden 26ya çıktı hedefim 30 olması ama birkaç ayımı alacak elbette. Bel çevrem yeme düzenimden itibaren 2 cm inceldi yani bir ayda. Popom 2 cm büyüdü. Üst bacağım inceldi. Kalf bölgem sabit kaldı ama gözle görülür şekilde şekillendi. Bel bölgem suan 65 cm.

şuan tek eksiğim koşu çünkü göbek bölgemde yağlanma var zayıf olmama rağmen,onu eritmeliyim. Kas kaybımın olmasından korktugum için sabahları koşmuyorum. Acaba koşmalı mıyım.

bu arada eskiden günde bir litre su içerdim artık 2.5 litre içiyorum.

hedefim cılız görüntüden uzak kaslı bir vücut. Ama kadınsı hatlarını kaybetmemiş kaslı kuvvetli bir vücut. Daha iri ve güçlü görünmek hatta güçlü olmak istiyorum ama erkeksi görünmek istemiyorum. Gerçekten kendimi buna adadım.

Bu durumda yanlışım var mı varsa nerede var? Koşu konusunda lütfen yardımcı olun sizce ne yapmalıyım?

Sayfayı Paylaş