Hırslı Acemi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve DoaCan tarafından 28 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. DoaCan

DoaCan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Önceliklerle herkeze merhaba.1 hafta öncesine kadar ben çok düzensiz sadece fastfood vb ürünlerle beslenen biriydim.Bir Sabah Aynaya baktıgımda durumların çirkinleştiğini gördüm ve biran önce birşey yapmam gerektiğini düşündüm.1 haftadır bb yapıyorum ve düzenli besleniyorum.İnanırmısınız o bel ve sırt ağrıları bile tatlı geliyor.:pDüzenli olarak her hafta yeni resimleri eklicem. 17 Yaşındayım Boyum 1.80 kilo:75. Programım:
    1-10dk yürüyüş
    2-15 bisiklet
    3-5dk twixs
    3-3x50 yanbel
    4-2x50 sopa çevirme
    5-mekik 5x20
    6-ters mekik 5x20
    7-benchpres 4x10 -30 kg
    8-polaris 4x10-20 kg
    9-pull down- 12-10-8-6 20kg-25kg-30kg-35kg
    10-shoulderpres 12-10-8-6 15kg-20kg-25kg-30kg
    11-barbel curl 4x10 5kg
    12-push down 4x10 20 kg
    13-leg exs 4x10 25kg
    14-leg curl 4x10 20kg
    15-bilek 2xmax
    Programım doğrumu ilk hafta baya bi ağrılı geçiyo.dumbelllls

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 28 Ağustos 2010
  2. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Bence ilk haftaya göre ağır olmuş... dediklerine göre düzensiz bir yaşantın var . bence ilk hafta carido yoğunluklu bir alışma programı güzel olurdu.

3. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    banada ağır geldi ... özellikle bench press 30 kilo we 1 hafto olmuş . ben ilk başladığım zamanlarda 2 . haftaya kadar bench press girmemiştim giridğimdede 20 le başlamıştım . unutma kaslara aşırı yüklenirsen ters etki payar gelişiceğin yere kasların biter eski halini ararsın . programı hafiflet biraz

4. DoaCan

DoaCan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Uyarıları dikkat'e alıcam.Ben kendimi zorlamadan yapabildiğimi yapıyorum.Benim en büyük sıkıntım vucudum cok yağlı bakalım.Çok azimli ve hırsılıyım zamanla neler olucak.Sırtımda biraz ağrılar oluyor bu ilk haftaya göre normalmi ?

5. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    normal ilk 2-3 hafta çekersin ağrıları sonradan sadece antreman yaptıgın gün yorgun olursun o kadar

6. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Hamlıyorsun :) zamanlar alışırsın

7. DoaCan

DoaCan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benchpres ve pull downda belim ağrıyor bu normalmi 30 kilodan 20 e düşürdüm.

8. bbc95

bbc95 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bence yeni başladıgın içindir bel agrısı. 20 kg ile devam et yavaş yavaş yükseltirsin

9. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bench Press ilk hafta için ağır, arkadaşların da dediği gibi. Hamlama bende ilk gün olmuştu sadece, muhtemelen bilinçsizlikten.. İlk gün oldu derken, sonraki günler de üstüne gittiğim için bir hafta sakat gibi dolanmıştım. Kollarım ve göğsüm o kadar kasılmıştı ki yüzükoyun yatmayı seven biri olarak iki santim felan havada uyuyordum yatakta. :) Gerçekten iyi vücutlu arkadaşlarımla gitmiştim salona ilk gün. Onlar biraz zorlanarak da olsa bench'te 90-100 kilo arasını basıyorlardı. "Lem herhalde sen de 25'er kaldırırsın zırto. Ne var ki elemanların yaptığının yarısı." dediydim kendime. 60 kilonun altına yattım.. Bir.. İki. Tıkandım, zor kurtardılar. 20'şer kilo takıp 50 kiloyu deniyim dedim. Onda bir iki set yapabildim ama her an ağırlığı boynuma düşürüp boynu da kırabilirdim. Çocuklar sağolsunlar, yardımcı oldular. Yoksa üç gün orada kalsam o ağırlığı yerine koyamazdım o tükenmişlikle. Neyse ki sonraki günler aklım başına geldi de yavaştan aldım. İlk hafta 3*8 7,5'ar kilo. İkinci hafta 10'ar.. 11,5.. 12,5 derken bir baktım yirmi gün sonra 15'er kilo, yani toplam 40 kilo kaldırırken zorlanmıyorum. Bir ayı 12,5 - 15 kilo arası bitirdim. Şu an ilk başta zorlandığım 45 - 50 kiloyla set çalışması yapabiliyorum ama çok da rahat değil. O yüzden 40 kiloya devam ediyorum, şimdilik tatmin ediyor o da beni. Sol bileğimde küçüklükten kalma bir sakatlık vardı. Dambıl setlerinde çok zorlanıyordum o yüzden. Salondaki 5 kiloluk dambıl bir anda ortadan yok olunca 7,5'lukla çalışmak mecburiyetinde kalmıştım. Bir buçuk aydan sonra alıştım iyicene 7,5'a. Artık ilk hafta 5 kilolukta zorlandığım kadar 10 kiloda zorlanıyorum. Belki hala bazılarınıza gereksiz fazla gelecektir ağırlıklar. "Madem acı hissediyorsun bileğinde neden zorluyorsun." diyeceksiniz ama inanın bileğim epey düzeldi. Sporu yapmaya devam ettikçe sağlık dolduğunu hissediyor insan. :p Neyse fazla konuştum. Kısaca kiloyu düşürüp sonraki haftalar bu kilolara çıkmaya baktır nacizane tavsiyem. İyi çalışmalar..

Son düzenleme: 1 Eylül 2010
  10. DoaCan

DoaCan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlarınız için teşekkür ederim.Vucudumun cok yağlı oldugunu düşünüyorum.5 Kilo vermeye karar verdim ama bu seferde hacim nasıl kazanıcam kafam karısık.

11. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    kilo verir kas kütlesi olarak hacim artırabilirsin bunun içinde 2 saat de bir yarım tabak yemek ye yeterli olur =) aç bırakma vücudu 3 tam öğünü 6 yarım öğüne bölerek tüket . tekrar ediyorum kilo alarak degil kas kütleni artırarak hacimlen . bu aralar bende çok ğuraşıyorum göğüs 87 ye düştü çocuk gibi duruyorum :D mübarek ramazan bi bitsin fena yüklenicem =)

Sayfayı Paylaş