hııt kardiyo + ağır antreman kas kaybına

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mavzer95 tarafından 19 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. mavzer95

mavzer95 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    neden oluyorsa hııt kardiyo + hafif ağıırlıklı antreman doğru olabılır mı yağ yakımı için

2. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    yeterli beslenirsen kütle kazanırken yağ kaybedebilirsin

3. baris4114

baris4114 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    dediğinizin imkansız olduğunu düşünüyorum bi kaynak varsa bu düşünce hakında göstereblrmsnz ?

4. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    bu forum başlı başına bir kaynak :D örnek olarak göstereyim

yani yorumlarsak Hitt kardiyo günlerini haftada 2 gün yap o gün başla bir antreman yapma ağırlık antremanı günleri 2 şekilde yorumlanır:
    amaçlarına göre değişir
    1)mesela kütle kazanma isteğin>yağ yakma isteğin ise bugün ekstra kardiyo eklemeyeceksin
    2)Yağ yakma isteğin>kütle kazanma isteğin ise antremanı biraz hafif tutup antremandan sonra kardiyo ekliyeceksin

Özel bi not belirtmek isterim amacın ne olursa olsun bacak çalış hem yağ yakımnına etki eder hem üst vücut gelişimine vücudundaki kasların çoğu bacakta ve bacak günü ne olursa olsun kardiyo yapma haa bacak antremanını hakkıyla yapman gerekir acı eşiğini aşman squat bitince soyunma odasına küçük adımlarla yürüyecek kadar sağlam antreman yapmalısın

çörekotu bunu beğendi.
  5. baris4114

baris4114 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    yanlız hiçbir yerde kütle kazanarak yağ yakıllır demiyor kas kütlesi kazınılabilir dio yani 85 kg iken % 20 yağ 100 kg iken %10 yağ olmaz kilo alınrak yağ yakılmaz. ama kas kütlen artıp yağ kütlen azalabilir ama ne olrsa olsun kilo vermek zorundasn yağ yakarken.

6. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım direk öyle demez zaten ama gördüğün gibi yağ yakarken kas kazanımınızı sağlayabilrsiniz ima ediyor. bunun içinde 3 gün ağırlık 2 gün kardiyo yukarıdaki yazdıklarımı okumadınmı
    altını çizdiğim yerde adam gibi yapılırsa kas kazanmınızı EN AZINDANkas kaybetmenizi engellemeyi yani kas kaybetmek en kötü ihtimal kas kazanırken yağ neden yakılmasın oku 5 6 kez anlarsın zaten

Son düzenleme: 26 Haziran 2012
  7. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Bana göre yağ yakarken aynı zamanda kas kütlesini artırmak çok çok çok zor(ki herkes bunda hemfikir) hatta imkansız denebilir. Çünkü şimdi bir düşünecek olursak bulkta diyelim kg başına 1,5 - 2 gr protein alıyoruz yaklaşık 3,5-4 veya 5 tam emin değilim bu oranlarda da karbo alıyoruz. sonuç olarak düzgün beslenme ile en az yağlanarak kas kütlemizi artırdık diyelim. ardından definasyona giriyoruz o zaman da 2 gr belki 2,5 gr kadar protein alıyoruz karboyu minimuma çekiyoruz. antrenmanları hafifletiyoruz(hafifletiyoruz derken işte az ağırlık çok tekrar,süper setler,drop setler vs.) yanında kardiyo da yapıyoruz. buradaki amaç en az kas kaybı ile yağları yakmak. hiç kas kaybı yaşamadan definasyonu bitirmek imkansız zaten öyle bir şey yok maalesef. kısaca diyeceğim o ki, hem yağ yakıp hem kas kütlesi artırmak için nasıl bir program veya ne oranlarda hangi besinlerin alınacağı ile ilgili tam bir netlik yok. bu nedenle öyle bir şey ya çok zor olur yada hiç olmaz.(genetiğin de burda rol aldığını düşünebiliriz). uzun lafın kısası en mantıklı yöntem yine önce bulk olup sonra definasyona girmek bu şekilde bence daha kısa sürede ve daha uygun/rahat bir şekilde istenen hedefe ulaşılır.

8. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Yağ yakarkende mevcut kütle üzerine adele konulabilir, ancak bu bulk dönemdeki kadar fazla olmayacaktır.

9. infazure

infazure Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara

Yanlış biliyorsam düzeltin,
    Yıkıma uğrayan kaslarda gerekli olan onarımı sağlayan protein bazlı gıdalardır.
    Yani kas oluşturmak için karbo, yağ yada diğerlerine pek ihtiyaç yoktur. Yağ oluşturmadan gerekli dengede protein bazlı gıdalar ile beslenirken ağırlık antrenmanları + interval cardio ile bu mümkün.
    Hiç denediniz mi bilmiyorum ama ben şu an bunu yapıyorum.

3 haftada 5 kilo aldım, vücut ölçülerim özellikle omuz kısmım genişledi. Bel ölçüm küçüldü.
    Haftanın 2 günü interval cardio yapıyorum, 5 günü ağırlık çalışıyorum, ayrıca ağırlık çalıştığım 2 gün için antrenman öncesinde 15 dakikalık cardio yapıyorum.
    Bu eğer genetikle alakalı birşeyse bilemem ama sizin söylediğiniz gibi yani "imkansız" değil, ben bu durumu şu anda yaşıyorum gözle görülür şekilde.

Sayfayı Paylaş