Hükümet Kadın

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve mr_dblue tarafından 4 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    HÜKÜMET KADIN

Yapım :2012-Türkiye (BKM Film)

Tür :Komedi
    Süre :97 Dakika
    Senaryo :Sermiyan Midyat
    Yönetmen :Sermiyan Midyat
    Oyuncular : Demet Akbağ,Sermiyan Midyat,Cezmi Baskın,Bülent Çolak,Ercan Kesal,Mahir İpek,Ayberk Atilla,Rıza Akın....

Konu :Midyat'ta yaşayan, 8 çocuk annesi Xate okuma yazması olmayan bir kadındır. Fakat çevresindekilerden tek farkı kocasının Midyat Belediye Başkanı olmasıdır. Bir gün, hiç beklenmedik biçimde kendisini Midyat'ın Belediye Başkanı olarak bulur! Ev kadını olarak ne kadar işinde iyiyse, çocuklarına rağmen Başkanlığı da o kadar iyi götürmeye niyetlidir.
    Kısa zamanda 'Hökümet' gibi kadın olduğunu kanıtlayan Xate, her türlü problemi de kendi kadınca yöntemleriyle çözmenin yolunu bulur.Artık sadece Midyat halkı için değil, ülkedeki diğer insanlar için bile hayat eskisi gibi olmayacaktır.
    Sermiyan Midyat'ın yazıp yönettiği komedi filmi Güneydoğu'da yaşayan ve görev yapan ilk kadın belediye başkanının, sekiz çocuklu Xate'nin hikayesini beyazperdeye aktarıyor.Filmin çekimleri Mardin/Midyat İlçesi'nde tamamlanmıştır.

[YOUTUBE]vNt4GuFFs0Y[/YOUTUBE]

Yorum:Arkadaşlar filmi izledim zaten genelde filmleri izledikten sonra sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.Açıkcası filmi izlemeden önce beklentim yüksekti.Demet Akbağ'ı oyuncu olarak gördüğümde açıkcası bir vizontele beklentisi oluştu ancak kişisel fikrim ne oyuncu performansı ne de senaryo olarak bu filmin vizontele 'ye yaklaşamayacak olmasıdır.Açıkça söyleyeyim beğenmedim.Ancak vakit kaybı olarak ta görmüyorum.Filmi izlemeyi düşünüyorsanız beklentilerinizi asgari düzeyde tutun.
    Notum:10 üzerinden 5

İYİ SEYİRLER!!!!!

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Şubat 2013
    mehmetk07, HUMOR, rockybalboa7 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. sthammer

sthammer Guest

film hakkındaki yorumun işime yarayacak, bir arkadaşım bu filmden bahsediyordu 2 hafta önce, gitmeyi düşünüyordu thums:

mr_dblue bunu beğendi.
  3. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Dr sinema salonu acayip sıcaktı hamam gibi,görevliye söyledim havalandırma çalışmıyor bayılacağız diye o da havalandırmanın çalıştığını söyledi,belki bu bunaltıcı ortam da film hakkındaki düşüncemi etkilemiştir:) Zira ter içinde izledim filmi..

sthammer bunu beğendi.
  4. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    tam ben açacaktım konuyu benden önce davranmışsın:) caddebostan kültür merkezinde seyrettim dün Demet Akbağ başrolde olunca beklentim oldukça yüksekti samimi bir film bekliyordum ve kaliteli espri birde dram ile birleştirilmiştir diye düşünmüştüm vizyontele tadında ama maalesef kötü espriler mevcut hiç gülmedim açıkcası oyunculukları hiç başarılı bulmadım sıkıcı bir filmdi bence Demet Akbağ maalesef son zamanlarda kötü dizi ve filmlerde yer almaya başladı tıpkı Haluk Bilginer ve Metin Akpınar gibi filme puanım 4.0/10 oda Demet Akbağın hatrı için

mr_dblue bunu beğendi.
  5. sthammer

sthammer Guest

:) bende 1 haftadır ter içindeyim, atlatamadık gribi, salgın var
    bu yorumunu da ileteceğim kendisine, dış etkenler :D
    rock'ın yorumu da tamamlayıcı oldu, tamamdır :)

rockybalboa7 ve mr_dblue bunu beğendi.
  6. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    rocky söylediklerine katılıyorum ancak şunu da belirteyim,

Bir kere senaryo kötü,diyaloglar kötü,sanki acele hazırlanmış gibi şahsi fikrim bu senaryoyu hiçbir oyuncunun kurtaramayacağı.
    Bence Sermiyan Midyat artık bıraksın bu işi,sadece oyunculuğa dönsün,ikinci denemesi ikisini de beğenmedim.Biraz sert bir yorum oldu ancak tabi ki kişisel fikrimdir.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  7. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    açıkçası fragmanından anlaşılıyor filmin başarısızlığı

8. alaska06

alaska06 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Bana gayet vizontele tadında bir film gibi geldi ve çok eğlendim çokta tavsiye ederim herkesın zevki farklı bişey diyemem ama vizontele çıksa tvde bi akşam bayıla bayıla izlerim buda öyle bi his yarattı. Bir gün televizyonda bir kanalda karşıma çıksa zevkle izlerim :)

9. mehmetk07

mehmetk07 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Demet Akbagi cok severim onun icinde yer aldigi filmi kacirmak istemedim. Demet Akbag oyunculugunun hakkini verdi mi dersen verdi yani bu senaryoya ancak bu kadar. Gercekten senaryo daha iyi olabilirdi, yani hic mi gulmedim, guldum yer yer :) Midyat'a gelince ben ilk filmini begenmistim bu ikincide cuvallamis. Vakit kaybi diyemem vizyonda isinize gelen baska bir sey yoksa izlenir.

mr_dblue bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş