gym ve yüzme ,bi de fitness nasıl olur?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve tolquito tarafından 30 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. tolquito

tolquito Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, ben bi spor salonuna kaydoldum..İçinde havuz,fitness vede gym var..Öle bi program yapmak istiyorum ki içinde 3 ü de olabilsin..Acaba dengeli olur mu?Antrenör gym den sonra 15 dklık yüzmenin mükemmel olduğunu söledi ama tam emin değilim..Siz ne dersiniz??
    Programım 1 gün gym ve 15-20 dkka yüzme ertesi gün 1.5-2 saatlik fitness(Box-aero,bodywork,bodyshape)..Sizce doğru mu yapıyorum bu programla??
    aç karnına yüzme faydalımıdır?
    Gym de 2. ayımı bitirdim...program yapacak kimseyi bulamadığım için kendi araştırmalarım sonucu bi program yaptım..

her hareket 3x10
    gögüs ,üst gögüs,omuz(iki farklı hareket),kanat(iki farklı hareket),kol,arka kol,bilek,bacak..
    ne dersiniz? değiştirmeli miyim?

Ve son olarak size protein tozunun kullanımını sormak istiyorum..normalde sabah aç karnına bi bardak bir de antremandan sonra bi bardak alıyorum..vede hergün et yiyorum mutlaka en az 1 öğün..Fazla proteinin dışarı atıldıp,atılırkende böbreklere zararı dokunduğunu duydum..acaba azaltmalımıyım..

Bu konularda beni aydınlatırsanız çok sevinirim..
    şimdiden teşekkür ederim..

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Yüzmede vucut ısısı yükselmediğinden ve terleme olmadığından toksinleri atamıyorsun tamamlayıcı olarak fitness yaparak yüzmedeki eksiği giderebilirsin

3. cagdas_tunca

cagdas_tunca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bir Sutopcu olarak sana sunu diyebiilirimki En fazla Su kaybi yuzmede oluyor . Eger hakkini verirsen yuzmenin havuzdan ciktigin zaman hemen anlarsin vucud isinin ne kadar da yuksek oldugunun. Kafani sudan cikarir cikarmaz hemen farki anlarsin ...

4. arnold_junior_

arnold_junior_ Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ancak yüzmek gercekten terletmiyor
    haliyle saglam bi body antrenmanından sonra yüzme yapsak bi zararı olmaz
    bence düşünüdüren yüzerken ters kasları calıstırmak sakatlık yaratırmı geri atarmı_?

5. samsung

samsung Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende fitness antremanımdan sonra yarım saat yüzüyorum. yararlı mı zararlı mı olduğunu öğrenmek istiyorum

Sayfayı Paylaş