Gym e başlangıç ve FULL FORCE supplement hakkında yardım!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve pengineer tarafından 12 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. pengineer

pengineer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba, ben gym e yeni başladım. 59 kiloda 158 boyunda bir bayanım 9 kilo fazlam var hem onlardan kurtulmak hem de sıkılaşmak için gym e başladım. İlk günlerde sadece kardiyo yaptım ve bu hafta kol göğüs karın bacak ve kalça çalışmaya başladım. Ordaki vucüt yapmış bayanlardan biri bana Full force Full blast yağ yakıcı food supplement önerdi. Gym e gideceğim günler hem sabah hem de gym den yarım saat önce almamı söyledi. Kendisi herhangi bir zararının olmadığını söyledi. Fakat bilenleriniz varsa bu hap hakkında burda da sormak istedim.

Ben günde 3 kahve içsem çarpıntı yapıyor kalbim fena hızlı atıyor yerinden çıkacak gibi. Oyuzden ben gunde bi tane almayı dusunuyorum bu haptan o da sadece gym oncesi. Düşündümki gym e akşamları yerine sabahları gitsem ve günde bi hap içsem benim için daha iyi olabilir.Siz ne düşünüyorsunuz? Lütfen bilirkişiler gym de nasıl bi program izlemeliyim? 30 dk kardiyo ve sonra vücut geliştirme ekipmanlarıyla çalışıyorum doğru mu ve bu hap hakkında önerileriniz nelerdir?

Şimdiden teşekkürler.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.788
    Ödül Puanları:
    123
    Hayır. Yağ yakmak için supplemente ihtiyacınız yok. Paranız cebinizde kalsın.

Eresbos bunu beğendi.
  3. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    546
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    spordan 30dk once kahve veya yesil cay icin yeterli olacaktir. agirlik antremani yapin,sonrasinda 30dk kardio yapin. hem sıkılasıp hemde kilo verirsiniz.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.788
    Ödül Puanları:
    123
    İçeriğine baktım, işe yaramaz birkaç bitki ekstraktı ve kafein var. Çarpıntı problemi de varsa zaten hiç kullanmayın.

5. pengineer

pengineer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hepinize çok teşekkür ederim. Hapı zaten almıştım kızın önerdiği gün. Bugün sabah kahvaltıdan biraz zaman sonra içtim sonrasında tabiki kalp atışlarım biraz tuhaflaştı hissettim etkisini ama çok uzun sürmedi geçti. Sonrasında gym e gittim. 25 dk bisiklet sonrasında ağırlık çalıştım tüm vucüdüm için (sırt hariç) . En sonra 20 dakikalık intervalli koşu ile bitirdim. Umarım iyi bir programdır. Ağırlıklara gelince 15-20 kiloyu geçmiyorum çünkü hem eritmek hem de sıkılaşmak istiyorum. 3x20 ya da 4x25 setler halinde yapıyorum. Aslında benim problemim belim yani sırt bölgem yanlarım ve göbeğim. 10 kilo alınca tüm aldıklarım sanki o bölgeme yayıldı simit gibi. Onun dışında bacaklarım gayet iyi selülitim yok kaslı da biraz, kollarım da çok az yağlanma var ama genel olarak karın ve bel bölgesi. O bölgeye çok yoğunlaşıyorum ama tavsiyeleriniz varsa lütfen yazın, diyet konusunda da önerilerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim hepinize.

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.788
    Ödül Puanları:
    123
    Sadece günlük kalori ihtiyacınızdan düşük beslenin (muhtemelen yaşam tarzınıza göre 1300-1500 kalori civarı) , 90gr civarı protein alın (daha çok da olabilir, protein tok tutar) ve sabırlı olun. Sonuçlar gelecektir. Madem aldınız, kahveyle birlikte kullanmamaya dikkat edin. Kalp atışlarınızın tuhaflığı nedir bilmiyorum ama bir rahatsızlığınız varsa çöpe atın gitsin. Sağlıktan değerli değil. İçindeki maddelerin çoğunluğu hiçbir işe yaramadığı ispatlanmış maddeler. Ağırlıkları arttırabilirsiniz de, illa 20-25 tekrarlı setler yapmanız gerekmez. Zaten yağ yakımında olduğunuz için kas kütlesinde fazla artış olmayacaktır ve yüksek ağırlık-düşük tekrar kas kaybını engellemek için daha verimli olur.

Karında yağ birikiyor diye karın hareketi yapmayın, vücudun her yerini eşit çalışın. Egzersizler yağ yaktırmaz, sadece yağın altındaki kasları şekillendirir ve kas kaybını engeller. O yüzden tüm vücudu çalıştırın. Erkeklerin uyguladığı programlardan farklı bir program uygulamanıza gerek yok. Forumun yeni başlayanlar bölümünden herhangi bir başlangıç programını alıp uygulayabilirsiniz.

Bizim salonlarda kadınlara 1 saat kardiyo yaptırmaya bayılırlar. Günde 15-20 dakika, haftada 2-3 gün kardiyodan fazlasına ihtiyacınız yok, bu da yağ yakımından ziyade kalp sağlığınız için. Yağ yakımı sırasında kas kaybetmemek için ağırlık çalışmak mecburi ve ne kadar ağır çalışırsanız o kadar iyidir, kardiyo ise tercih meselesidir. Hiç kardiyo yapmadan da yağ yakabilirsiniz.

pengineer bunu beğendi.
  7. pengineer

pengineer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Çok teşekkür ederim doxux ! :) O zaman ben programıma devam edip ağırlıkları biraz yükselticem hepsi bu. Hapı bir hafta denemek istiyorum, ve ogünlerde asla kahve içmicem eğer kilo vermemde çok fark yaratmaz ise erkek arkadaşıma vericem hapı. O da Kick boks a gidiyor, onun kalp sorunu yok dolayısıyla onun için kullanması daha kolay o da denemiş olur. Çok teşekkürler bilgiler için !

doxux bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş