Guvercin Göğus Kafesi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve aydinsivet91 tarafından 23 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. aydinsivet91

aydinsivet91 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu 3 gun forumda konu açamamam sayesinde gezdim aradığımı bulmaya çalıştım.Fakat bulamadım.Ben derdimi şöyle izah edeyim..Şimdi benim vucudumun gogus kısmı biras değişik.Biras dışarı doğrı duruyor.Profilden bakıldığında onarmallik oldukça goze çarpıyor olmalıki arkadaşlarım ve yakınlarım bu durumun nedenini soruyor.Bu durum birasda kamburluğa neden oluyor ve omuzlarım dar.Boyum uzun , zayıfım, kemiklerim ince ve dar omuzluyum diyryim.Ben oncelikle omuzlarımı genişeltmek istiyorum.Soru 1 ? Acaba omuzlarımı genişeltirsem bu anrmal goruntu duzelebilr mi ? Böyle bir durumla karşılaşan arkadaşım oldu mu hiç ? Soru 2 ? Goğus kası yapsam goruntuyu duzeltebilr miyim ?Bu arada yaş 17.Yakınlarımda fitness salonu yok.O imkanların olmadığı bir beldede ikamet etmekteyim.Bu yuzden sorualrım size :D

Yakında bir fotoğraf da yollayacağım.O zaman daha kolay çözum bulurus belki..

Ben omuzlarımı genişletmek ve mumkunse bu anormal goruntuden krtulamyı amaçlıyorum.Benim derdimi anlaayn benim durumumla karşılaşan arkadaşlardan cevap bekliyorum..Bunu duzeltmek için de uygun çalışma proğramı onerilerinizi heyecanla bekliyorum.Çunku okuduğuma gore omuz kemikleri 17 18 e kadar gelişme gorsteriyormuş.Anlaşılan acelem var :D:D

Paylaşıldıkça azalmaz..Acil cevaplarınızı bekliyorum.

2. Piasca

Piasca Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Vücut geliştirmenin elbet faydası olacaktır bir şekilde ama vücudun ve duruşunla ilgili bence bir fizik terapistine vs , yani hastaneye gidip bu konu hakkında bilgi al. Kaş yapiyim derken göz çıkarma yani :)

3. aydinsivet91

aydinsivet91 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben fizik tedaviye gittim fakat doktor duzeltmemessin dedi bu kalıtsal birşey dedi fakat dediği başka bişeyde barfiks çek..Bunu dediğine gore en azından bir şekil verme ihtimalim olsa gerek dimi ?

4. Piasca

Piasca Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    O zaman evet , ben şu mantıkla söylemiştim , Vücut gelişme yaparken kaslarımıza , eklemlerimize ve kemiklerimize belli bir ağırlık yüklüyoruz. anatomini çok zorlamayacak şekilde hafif başlayıp sonuçlarına bakarak ilerlemeni tavsiye ederim :)

5. aydinsivet91

aydinsivet91 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki omuz genişletmek için ne çalışmalıyım..Bana bir yol ve yontem gosterebilrmisiniz ?

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  7. aydinsivet91

aydinsivet91 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam hareketlerin yapılışını gostermiyo ? Ben omuz mu geliştirmeliyim sadece ? Benim derdimi tam olarak anlayan guvercin goğus goren arkadaşım yok mu abilr ?

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    forumda güvercin göğsü konuşuldu diye hatırlıyordum ama aradığımda bulamadım..
    eğer omuz geliştirmek istiyorsanız verdiğim link ve aşağıdaki linke bakınız..

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/v-cut-geli-tirme-egzersiz-f28.html

not : güvercin göğsüne sahip birisi için vücut geliştirme egzersizlerinin farklılık gösterebilme ihtimaline karşı araştırmaya ve doktorla görüşmeye ihtiyacınız olabilir..

9. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    kunduracı göğüsünden farklı olarak güvercin göğüsünde ciğerlere bir baskı olmadığı için vücut geliştirmeye bir engel teşkil etmez( tabi rahatsızlığın şiddeti de önemli hafif derecedeki deformasyonu kastediyorum)

kilo alırsan problemin daha az göze batar, eğer kas ağırlıklı kilo almayı başarbilirsen dışardan bakınca belli bile olmaz.. göğüslerin yan taraflarını dolduracak egzersizlere ve sırt bölgesine ekstra önem göstermen gerek duruş bozukluğunu sırt çalışarask azaltabilirsin..! omuz daha ziyade rütuş için..

10. aydinsivet91

aydinsivet91 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet çok da zayıfım ve kas şeklinde kilo almak istiyorum..Kol gogus ve sırt çalışcam.Peki bir ayda gozle gorulur bir değişme yakalayabilirmiyim ?Birde mesela ankamadığım bir nokta.Sitede 3*8 şeklnde çalışın diyo.Bu çalışma gunde sadece bir kere mi?Yoksa sabah oğle akşam gbi 3 ayrı bolumde mi ?

11. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bak şimdi önce gücenme alınma bu tarz sorularına kimse cevap vermez , düşünsene senin gibi günde 15-20 kişi üye olsa bu siteye ve herkes 3*8 ne demek diye sorsa olurmu olmaz , arama butonu nu boşa yapmadılar , istediğin herşeyi orada araya bilirsin.

1 ayda gelişme sağlarmıyım demişsin ; bir düşün herkes yıllarını veriyor güzel bir vücuda sahip olmak için , 1 ayda zaten vucudun antremana alışmaya başlayacaktır , sen hedefini biraz daha yay mesela 2 ay da bir hedef koy önüne , imkanın varsa haftada 3 gün veya 4 gün çalış , 1 gün çalış 1 gün dinlen. 3*8 demek 3 set 8 tekrar demek ,
    (benc pres yapacaksın mesela, önce 8 tekrar yap 1 dk dinlen sonra 8 yap 1 dk dinlen sonra 8 )
    göğsünü çok kafana takma önce genel bir çalışma içine gir , ilerledikçe problemlerinle uğraşırsın.
    önce istikrar , hırs , beslenme , uyku ve antreman. ( birde arama butonu )
    ben senin yerinde olsam hem spor yapar hemde her ay doktor kontrolüne girerdim.

Son düzenleme: 26 Temmuz 2008
    aydinsivet91 bunu beğendi.
  12. aydinsivet91

aydinsivet91 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eywallah gardaşım tavsiyelerin için..Doktor kontrolu çok zor bişey ya oyle bir mkanım yok oss fln :d nese ben bu sporu evde kendi yapabildiim kadr yapacam..Artık universitede bakarıs icabına.. ;) teşşkrler.

edit : kişilere nickleri dışında hitap yasaktır..

Son düzenleyen: Moderatör: 30 Temmuz 2008
  13. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Senin durumun için sana bir tavsiye; kapı arası barfiks demiri al ancak çift taraftan sıkıştıranları tercih et ki en kralının fiyatı 35 liradır.

Beslenmene özen göstererek ilk ay 3x15 geniş aralıklı şınav çek yani ellerinin arası geniş olsun, ve göğsün yere iyice yaklaşsın, ben neredeyse değdirmekten yanayım, kıçını da ne çok kaldır ne de serbest bırakıp göçmesine izin verme. Önce doğru şınav çekmeyi öğren.

Sorunun omuz darlığı olduğu için şınavdan çok barfikse ağırlık ver şınavdan sonra da geniş aralıklı barfiks çek 4*5 başlangıç için iyidir daha sonra arttırırsın. Ayrıca setlerine başlamadan ve set aralarında omuz gerdirmesi yap.Setlerini bitirince de gerdirme yap.

Bu arada barfikslerini serçe tutuşuyla çek. Eğer avuçiçlerin kendine dönük, yani bicepsi hedef alacak şekilde barfiks çekersen göğüsteki baskı artacaktır, sen avuçiçlerin dışa bakacak şekilde çek.

Son düzenleme: 30 Temmuz 2008
    aydinsivet91 bunu beğendi.
  14. erosal

erosal Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    bende de güvercin göğüs problemi var. hatta bu yüzden askeri okullara baş vurmadım eleyebilirler diye. ben de senin gibi kambur duruyordum- zayıftım ve omuzlarım dardı. yaklaşık 1 yıldır düzenli yapamasamda ağırlık salonuna gitmeye çalışıyorum. bu arada 23 yaşındayım. benim göğüs kafesi problemim t-shirt ümü çıkarmadıkça belli olmayacak kadar azdı ama artık nerdeyse hiç belli olmuyor. hatta dışardan göğüs kası gibi duruyor artık :). birazda omuz kası yaptım (özellikle dumbell yana açış yaparak) ve omuzlarım artık daha geniş duruyor. kamburluk konusu ise insanın kendisini alıştırmasıyla alakalı biraz- dik durmaya kendi kendini alıştırman lazım (eğer benim gibi bi kemik problemin yoksa). tabi kanat antremanınında faydası çok. bu arada kilo da aldım. sana tavsiyem kilo almaya çalışman ve evdeki imkanlarınla (barfiks-şınav gibi) spor yapman. bu arada sınava iyi çalış ve sana güzel spor imkanları sağlayan bi üniversite kazanmaya bak... güvercin göğüs konusu canını sıkmasın. kunduracı göğüs gibi kalbe baskı yapmadığı için hiç bir zararını görmeyeceksin. güvercin göğüs sadece bir şekil bozukluğudur (ben askeri doktora danışmıştım)

Ocensers ve aydinsivet91 bunu beğendi.
  15. aydinsivet91

aydinsivet91 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeşlerim çok teşekkur ederim :D:D çok memnun oldum cevaplarınızdan.Tatmin edici :D şınav çekiyordum zatn fakat artk daha bilinçli olacağım.Barfiks kapılara tutunarak yapmaya çalışcam ona da.Birde haftada birkere havuza gtmeye çalışcağım... :D ben de acaba şunu goğus kası şekline donuşturebilirmiyim diye duruyordum cabalarsam olacak demkki :D

16. chgsk

chgsk Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam öncelikle kamburluğun bunla alakası yok yürüşüne oturmana dikkat etmeni öneririm. 18 yaşına kadar ileri vakalarda ameliyatı var ancak hem ağrı hemde 2-3 yıl kadar üzün bir süre kendine dikkat etmen gerekiyor çünkü bir barla yaşıyorsun. Ancak yaşın geç bunun için ortopedik ürünler var böyle göğsünü çevreliyip etkiyi azaltıyor kemiklerin daha yumuşaksa esneyebilir. Bunlar için ama kesinlikle bir göğüs cerrahi veya ortopediye gidip görünmen gerekli artık MR röntgen çekip vakaya bakarlar ama doktorlar bazı vakalara birşey yapmıyor çünkü bir normallik sınırı var. Eğer üstüne çıkıyorsa size öneride bulunuyorlar. Mesela bende çok hafif vardı. Doktora gittim zayıfsın kilo al egzersiz yap dedi. Kilo aldım biraz kapandı sadece çok dar şeyler giydiğimde elimle göğsümü sıvazladığımda 1mmlik bir tümsek hissediyorum. Şimdide spora başlayıp göğüs kası yapacağım ve o kemik kasların arkasında kalacağından hissedilmeyeceğini umuyorum.

Ama sen baya farkediliyo diyosun o yüzden bir gün hastaneden randevu al git göster üşenme derim. Ayrıca egzersizleride doktora sor yanlış birşeyip yapıp dahada riske atma.

Birde yoganın kemikler için daha iyi olduğunu duymuştum.

17. qmaster

qmaster Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Lütfen yardım (Kuş göğüs kafesi hastalığı)

Herkese merhaba. Öncelikle bu sitenin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim çünkü burdan çok şey öğrendim. Benim siz bilgili arkadaş ve abilerime danışmak istediğim bi sorunum var. Ben kuş göğüs olarak bilinen bi hastalığa sahibim. Bünun özelliği göğüs kafesinin dışarıya çıkık olması. Bu rahatsızlık çoğu insanda aşırı şekil bozukluğuna neden olmuş fakat bende sanırım okadar fazla değil. Çoğu gören insanlar bana göğüs kaslarını nasıl yapmayı becerdin nasıl alt göğüs çizdin gibi sorularla geliyolar fakat bende kas falan olmadığından haberleri yok göğüs sadece kemikten ibarek fakat kas gibi duran bi kemik. aşağıda resimleride vereceğim ordan bakıp bilgili arkadaşların sorularıma yanıt vermelerini rica ediyorum çünkü gerçekten kafam çok karışık doğru cevaplara çok ihtiyacım var.

1. öncelikle ben vücut çalışıyorum ve göğüs kası yaptığım zaman zaten kaslı gibi duran göğüs kafesimin yapısında daha kötü değişmeler olabiliceğinden korkuyorum. Bende alt göğüs çizili gibi duruyo daha fazla çalışırsam bozulurmu yoksa daha mı güzel görünür. Göğüs çalışmalımıyım bu durumda yoksa bırakmamalımıyım? Yoksa alt göğüse fazla ağırlık veremden mi çalışmalıyım? ne yapmalıyım bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

2. sorum aşağıdaki önden görünen resimde kırmızıyla işaretlediğim bölgede dikkatli bakılmadıkça anlaşılamayacak çıkıntı fazlalığı var diğer göğüsün o bölgesine göre. Pek fazla belli olmuyo dikkatli bakmadıkça ama tam olarak o çizili bölge diğer göğüse göre kemik yapısından kaynaklanan nedenle daha dışarı çıkık. Diğer göğsü buna eşitleme imkanım varmı? Bunu nasıl ve hangi makinalarla yapabilirim?

3. sorum ise arkadan çekildiğim fotoğrafta çizili olan bölgedeki kemiklerim gerçekten çok kalın ve dışarıya çıkık. Sırtımın ortasıda doğal olarak çok çökmüş görünüyo. Çoğu insanı salonda izliyorum ve sırtlarının orta bölgeleri benim kadar çökük değil. Buda pek farkedilecek bişi değil daha doğrusu bana bunu söleyen olmadı ama son zamanlarda kendi vücuduma olan incelemelerim beni bu sonuca vardırdı. Sırtımın orta ksıımdaki kaslarını geliştirebilme imkanım yani sırtımı düzleştirebilme imkanım varmı? Bu konudaki önerileriniz neler? Hangi aletlerle ve nasıl yapabilirim.

Bilen deneyimli arkadaşlar cevap verirse çok menun olurum çünkü bu benim için ciddi bi sorun haline geldii çok fazla takıyorum. Şöyle güzel abartılı olmayan bi kas yapım olsun istiyorum (Yüzücü kası) gibi ve nasıl çalışacağım neler yapacağım konusunda bu nedenlerle çok kararsız kalıyorum. göğüs çalışırken özellikle. Yrdımlarınızı bekliyorum ilginize teşekkürler.

resimler
    http://img217.imageshack.us/img217/3420/pict0218z.jpg

http://img20.imageshack.us/img20/8439/pict1875.jpg

18. Rumi

Rumi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    İlk fotoğraf açılmıyor. Göğüs hakkında yorum yapamayacağım o yüzden.
    Sırtta da hiçbir anormallik yada sorun yok. Söylediklerin senin kuruntundan ibaret. Dertsiz başına dert arıyorsun bence...

19. qmaster

qmaster Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  20. qmaster

qmaster Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0