Gurbuz1 Beslenme Günlüğü - Clean bulking

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve gurbuz1 tarafından 3 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    O zaman sırtta tamamen compound çalış.Mesela 2 bar row 2 pull varyasyonu 4-5 er set.Kesinlikle verim alırsın

2. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    pull derken pull up yani barfiks varyasyonlarını kastediyorsun sanırım. Barfiks de kapının üstündeki o kısmı kırdım, daha da almam heralde barfiks demiri :D

3. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    Pull up,pulldown,pullover çeşitleri demek istedim.Benim favorim lying cable pullover ve reverse pulldown.Pull hareketlerini dorian yates gibi yapmaya çalışırsan daha etkili oluyor yani kendine doğru çektiğinde bekleyerek squeeze denen olay

4. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    evde çalışıyorum kısmını atlamışsın o zaman :D Evde yapabileceğim pull varyasyonları olarak bir tek bent arm barbell pullover var ondan da tam verim alamıyorum açıkcası.

5. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    Atlamadım ama cable istasyonu vardır diye düşündüm :D Ondan bende hiç verim alamıyorum ama pull up ve pulldown imkanın yoksa en azından 1 pullover çeşidini yapmalısın.Yoksa sadece row yaparsan lats kanatlar hemen hemen hiç çalışmamış olur

Blonde ve requ. bunu beğendi.
  6. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    cable istasyonunu bırak, daha squat rackı 3 gün önce yaptırdık, o da kapıdan sığmadı zaten tekrar keseceğiz, biçeceğiz vb. :D Benim de sıkıntım o zaten kanatlara vuran hareketim yok, ama pulloverı biraz daha hissederek yapmaya çalışacağım, rowlarda da geniş tutuş yapıyorum ne kadar vursa kârdır :D

gurbuz1 bunu beğendi.
  7. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    Bugün omuz-triceps vardı.Salona gittim ve salonda 1-1,5 saat kalmama rağmen 3-4 set yalandan neck press ve db lateral yapıp eve döndüm.Nedense hiç çalışasım yoktu ,çok halsiz ve moralsizdim.Kendime çok sinirlendim tabi ama inanılmaz bir halsizlik ve isteksizlik vardı iyi beslenmeme,preworkout karışımımı içmeme ve son 4 gündür sadece dün idman yapmış olmama rağmen.Geçen haftada aynısı olmuştu ve 4 gün ara vermiştim sonrasında dünkü bacak idmanı çok iyi geçmişti ama bugün yeniden aynısı oldu inşallah yarında olmaz..Gerçekten çok sinirlendim kendime plakaları sağa sola fırlatasım geldi..Her neyse beslenmeyi yazayım.Bu arada biraz daha değiştirdim beslenmemi karb miktarını arttırıyorum 300 gr tükettiğim öğünlerde 350 gr tüketeceğim artık

Öğün 1
    350 gr Bulgur
    110 gr dana kıyma
    5 10 gr zeytinyağı

Öğün 2
    350 gr Bulgur
    100 gr dana kıyma
    5 10 gr zeytinyağı
    1 çk kekik balı ve biraz polen

Öğün 3
    600 gr Bulgur
    3 yumurta
    10 15 gr yer fıstığı

Kalan öğünleri daha sonra yazarım.Gerçi bu antremandan sonra pek iştahım kalmadı ama yinede yemeye çalışacam..

8. Erkan90

Erkan90 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    günde 1.5 kg bulguru nasıl yiyorsun ya :) aldıgın kalori miktarı günlük 6000 den asagı degil :)

9. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    kardeşim kucuk 2-3 tane çivi al ince o usttekı tahta kısıma çak bayağı sağlam oluyor o tahta hiç oynamıyor barfiks evde calısıyorsan bulunmaz nımet hareketlerden mahrum kalma derim

10. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    oyle oyle de yapacak bir şey yok. Zaten peder bey kabullenemiyo evde bir odayı ayırmamı, kırdık bir daha aldırmaz.

11. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    Beyler pazartesi günü artık ara vermiyorum demiştim ama o günden beri antreman yapmadım diyette.Sebebi el bileğimdeki sakatlık,hiçbir şekilde baskıya gelemiyor yani şınav pozisyonunda bile duramıyorum.O yüzden bu günde bacak çalıştım.Yarın ağrı azalmış olursa Sırt çalışırım geçmediyse bir gün daha dinlenip yeniden bacak..Arka bacak çalışmadım bugün çünkü arka bacaklarımda hala pazartesi yaptığım antremandan kalan ağrı vardı.Bu arada bir saat kadar önce öğün 3 ü yedim.

Öğün 1
    4 tam yumurta
    350 gr Bulgur

Öğün 2
    110 gr Kırmızı et
    600 gr Bulgur
    20 gr yer fıstığı

Öğün 3
    400 gr haşlanmış patates ( pişmemiş ağırlık 400 gr )
    300 gr Bulgur
    130 gr kırmızı et

Öğün 4
    300 gr Bulgur
    4 tam yumurta
    Karpuz

Öğün 5
    4 tam yumurta
    metformin+magnezinc

Bacak
    Front Squat 7
    Barbell lunge 5
    Leg ext 4
    SM calf raise 4
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Ağustos 2014 ---
    Sen konudaki ilk mesajı okumamışsın :) Bulguru pişmiş ağırlık olarak veriyorum 1.5 kg pişmiş bulgur ortalama 500 gr kuru ağırlık bulgura denk geliyor.Günlük aldığım kalori 4500 civarı ama son bir haftadır 2 gün hariç günlük 2000-2500 kalori belki tüketmişimdir..

requ. ve egemennn bunu beğendi.
  12. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    biz 250-300 gram karbonhidratta ne hallere düşüyoruz. Ektomorf olmak bence avantaj, tabi sana bir laf etmek istemedim yanlış anlaşılmasın. Sadece yediklerin beni böyle bir şey yazmaya mecbur bıraktı gibi bir şey oldu :D

13. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    Ektomorf,endomorf olayları hikaye bence.Milletin öğrenilmiş çaresizliğinden başka birşey değil.Genetik farklılıklar elbet var ama insanları 3 farklı sınıfa ayırabilecek kadar katı değil.Özellikle ülkemizde endomorfum yağ yakamam ektomorfum hacim kazanamam muhabbeti var.Örneğin bak ben kasım 2013 te çektiğim bir fotoğrafımı atayım birde temmuz 2014.İlk fotoğrafta skinny fat denen türdenken ikincide mezomorf oluyorum çok saçma bence

egemennn bunu beğendi.
  14. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    ektomorf derken, bende inanmıyorum ekto-endo hikayesine. Ama hormonal açıdan mesela bizim ailede genetik tiroit hastalığı var ve metobolizma yavaş ailecek. Bunu kastetmeye çalışmıştım :)

15. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    O degilde ne degismissin ama :)

gurbuz1 bunu beğendi.
  16. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    Orası aynen öyle tiroid,GH,testosteron,myosatin,prolaktin bunlar gelişimde belirleyici rol oynayan hormonlardan sadece birkaçı..

requ. bunu beğendi.
  17. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    yüksek yağ hiç bir etki yapmaz vücuduma yani ketojen tarzı diyetler, ama clean bulk gibi karb. ağırlıklı diyetler de vücut mahvoluyor, yağ bağlıyor direk. Euthyrox kullanıyordum tiroit ilacı, ama heralde alıştı vücut dozaj artırma konusunda da doktor sakıncalı diyor. Biz de alternatif diyetler arıyoruz.

18. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    Tiroid değerlerin nasıl TSH,T4,T3.Karbonhidratlara bence çok önyargılı yaklaşıyorsun şuanda uyguladığın diyet sonrası 400 gr civarına çıkmayı bir dene bence

19. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    inan denedim, yani karbonhidratı artırmayı, vücudum çok ters tepki veriyor, sadece ben de olsa neyse annem de de öyle. Ama 1 ayın sonunda deneyeceğim yine de sagolasın, tabi 400 gr. civarına çıkmam direk, 250-300 civarlarında bir sıkıntı görmezsem o seviyelere çıkabilirim ancak :D

20. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    Çokta yüksek karb a bencede gerek yok yüksek kalori tüketildikçe.Bende kalori arttırımına gidersem yağ ile olur.Mesela senin için 300 karb 200 protein(bitkiseller dahil tabi) 130 yağ fena olmaz 3170 kalori yapar

Sayfayı Paylaş