Gunluk

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve proteincik tarafından 26 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. proteincik

proteincik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Intermitten fasting yaşam tarzım açısından cok zor :( uygulamada zorlanıyorum bagirsak sorunum ne yazik ki var
    Paleo beslenmeden tahıllar yok diye duymuştum ? Bir de bu kadar protein almak icin gunluk olarak neler tuketiyorsunuz ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:19 ----------

Yorum ve önerileriniz icin cook tskler öncelikle.
    Boyum 1.62 ve yeme bozukluğundan muzdarip senelerdir blumia arkasından anoreksiya ile bogusmus biri olarak çabalıyorum ve beslenmemle ilgili eziyet kısmına hak veriyorum

çabalıyorum mental olarak da cok ciddi yoruldum spor salonunda henuz bir program verilmedi kardiyo çalışıyorum her gün 1 saatlik bunun dışında evde ayrıca ağırlık çalışıyorum

Zumba yapıyorum ayrıca
    Sanirim diyeyim kadar saçma bi egzersiz programım var
    Önerilerinizi uygulamaya başlayacağım
    Tsk ederimmmm

2. olea

olea Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    proteini bildiğimiz peynir tavuk kıyma yoğurt yiyerek alıyorum. 8 saat içinde 3 öğün yapıyorum. ben ketojenik diyet de yaptım en iyi yağ yakımını böyle sağladım. açıkçası çok az karb alınca doymak zor ve enerjim hiç olmuyor kaloriyi de azaltırsam daha da vahim. yağ yakımı yerine de su kaybıyla gelen tartıda eksiklikten başka bir katkısını da görmedim.
    evet paleoda tahıl yok ben ağırlık çalıştığım için antreman öncesi ufak bir miktar alıyorum. siz patates ve meyve yiyerek de yapabilirsiniz.yalnız adet olamamanız çok ciddi bir sorun, aslında bana düşmez ama yeme bozukluklarıyla ilgilenen bir psikoloğa gitseniz sonra kendinize bir düzen oluştursanız daha iyi gibi.

3. proteincik

proteincik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Gunaydin
    Dünden notlar :

Sabah : ( saat 6 : 30 ofise gitmeden evde yapılan kahvaltı )
    2 yumurta
    Domates Salatalik zeytin ve küp parmesan serpistirilerek yapilan salata
    Not: öğle yemeği ve atistirmaliklar hazırlarken bir iki lokma ağzı atılan elma parçacıkları :( cravings iste ....)
    1 kupa filtre kahve

Ofiste sabah kahvesi filtre sade süt ve şeker asla yok

Ogle oncesi aclik sinyalleri diilimlenmis 1 orta boy elma

Öğle yemegi 12:30
    Sabahki salatanın aynısı
    1 paket ton baligi

Saat 4 te aclik sinyalleri
    Suzme peynir ve keten tohumu
    Yaninda kahve

Iş çıkışı halsizlik zumba oncesi
    2 dilim cedar peyniri

1 saat zumba
    45 dk dışarda hafif yürüyüş

Aksam eve gelince

1 elma
    Visne
    2 ceviz rondodan gecilir tatlı niyetineeee

2 yumurta
    Parmesan ile omlet yaninda dusuk karb süzme peynir
    Filtre kahve

Tanrım nasil da abartmisimmmmm

Calori hesabı yapmak istemiyorum ama böyle yag yakmam pek mümkün görünmüyor

4. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba

neden bu kadar cok peynir var dietinde? spor oncesine elma ve kahve yapabilirsin. ben galba senin amacını anlamadım ama benim turkce anlamam biraz zor ondan galba. Kilo vermek istiyorsan bu kadar peynirle olabilir mi? kas yapmak istiyorsan bu kadar az proteinle olabilir mi?
    Burada bir karar vermen lazım.

5. proteincik

proteincik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Selam

Peyniri sut proteini ve sut yağı ve biraz da cravings yani aserme gibi cok canim istediğinden yiyorum
    Proteinin az olması ne yazık ki ofis ortamında kokan şeyler yiyemedigimden :( ve her gün yanima getireceklerini hazırlamak inanilmaz zor
    Protein tozu kullanmak istemiyorum kullanamiyorum da zaten veya yanlış kullaniyor olabilirim kilo almaktan ciddi endişe duyuyorum

Öneriler ve eleştirilerle beslenme duzenimi oturtabilirim umarım
    Onerin var miii
    Kahve ve meyve

6. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba

Zaten protein tozu bu beslenmeyle kullanma. Amacın kaslanmaksa zaten bu diet le olmaz. Kilonu korumak ve saglıklı spo yapmak için yapılabilecek bir yemek programı saslıksız bsin yok ama biraz karbonhidrat ekleyebilirsin. Aksam omlet yiyiorsan peyniri lor peynir olarak değistirebilirsin. ben kahveyi spordan one kafien almıs olmak icin alıyordum ( simdi baska birsey kullanıyorum) elma da aclıgı bastırıyor. Kafein cok iyi bir enerji kaynağı.

7. proteincik

proteincik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Amacım yag kaybetmek oncelikle ve bedenimdeki ciddi deformasyonlari azaltmak
    Sporu ve dogru beslenmeyi hayat tarzı haline getirmek
    Yeme bozuklugu sorunumdan tamamen kurtulmak
    Kendime güvenmek ve mutlu hissetmeeeek artık bunaldim çünkü

Peyniri lor peynirine ceviricem cook tskler

8. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    proteincik

bence bu dietle yag kayberdersin ama kasda kaybedersin. ancak istediğin formu yakaladıktan sonra porfesyonel bir yardımla kas alabilirslin. Portein tozundan cok cekinme kaslanmak icin ek besin olarak kullanabilirsin. Bende kullanıyorum hatta baska suplementler de kullanıyorum. Sporu yasam bicimi yaptıgın an zaten bilincin algın farklı olacak. Yemek yeme sistemin değişecek. Bizim kızlar yemege cıktıgımzda bana hep uzaylı gibi bakarlar. Ben mutlaka ızgara yerim yagını sosunu alın yanından derim. Ama bunu gercekten severek yapıyorum cunku ben yemek sisitemimi saglıklı olacak sekilde ayarladım lezzetli olması icin değil ( cocuklugumdan beri belli bir disiplinde yedim mecburen) . Umarım sende basarırısın. Ozel sormak istedigin birsey olursa direk mesaj at istedigin zaman.

9. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Palameo diyeti nasil bir diyettir hic bir fikrim yok,ama yaptiginiz diyet cok yag alinmasi gereken Katojen diyeti gibi birseymi?Yukardaki yazdiklariniza bakarak garbagenin dediklerine tamamen katiliyorum.Bu yediklerinle ne yapmak istiyorsun belli degil gercekten bence böyle yiyorsan en azindan vücuduna ve kendine iskence etme ve aklina ne gelirse ye yani bu eziyet niye?hem yediklerinden zevk almiyorsun hemde hemde zevk alarak yiyebilecegin yiceklerden daha cok kalori aliyorsun.Yazdiklarinda gözüme carpan bikac seyi paylasmak istiyorum.

-Gün icersinde asiri yag aliyorsun vücuduna.Yani o yedigin elmayi ve azcik KH ida cikarsan diyetin otomatik olarak katojen diyeti olucak yani sadece protein ve yag alimi yapilan diyet.
    -Yag diyorum günde 4 yumurta,cok fazla tam olarak yiyorsan asiri yag ihtiva eder sadece bir tam yumurta 3 tanede sadece beyazini yemeni tavsiye ederim ayrica kolesterol icinde her kafadan bir ses cikmasina ragmen iyi olmadigi söylenitr.
    -¨Gün icersinde asiri peynir aliyorsun ne kadar diyet yagsizda yesen peynir bu sonucta yagli bir ürün.
    -Protein tozu kullanmana zaten gerek yok dogal yoldan 100 gr protein almak cokda zor degil.
    -ton baligi yiyormususun diger ögüne 150 gr tavuk gögsü eklemen protein ihtiyacinin cogunu karsilicaktir.
    -Peynir Aut-Tavuk gögsü in
    -Bu yediklerinin kalori hesabini yapsan ayni kalorinin cok altinda kendine harika bir gün menüsü cikarabilirsin.
    -Sebze cok az!lif nerde lif??
    -Tek yönlü beslendigin icin vitamin eksikligi yasaman gayet dogal
    -Bu elestirilerin ardindan tövbe edip bidaha yazmayabilirsin ama pes etmek yok devam:):)
    Kolay gelsin!!

10. proteincik

proteincik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul

11. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Ben yumurtayı zaten sadece beyazı diye dusunmustum ve peynir fazla demistim :) sarısıyla mı yiyiordun? cok korkunc.. Ama bekci iyi yazmıs. biraz sebze lazım tavuk yanında haslanmıs havuc brokoli karnıbahar olabilir. sen bu denilenleri uygula 2 ay sonra cok farklı olacaktır. Sporu bırakmadan tabi.

proteincik ve Bekci bunu beğendi.
  12. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU

proteincik bunu beğendi.
  13. proteincik

proteincik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    O zaman bu durumda yumurta beyazı
    Tavuk
    Brokoli havuc karnabahari deneyeyim
    Spora zaten devam
    Tskler

14. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Sana birde iyi haberim olucak,yukarda yediklerine bakinca aslinca cokda az bir kalori aldigini söyleyemesemde bu zayiflama olayini kafana cok takmissin gibi görünüyor.Bu yukarda dediklerini aynen uygula bir hafta iki hafta kadar daha sonra eger kilo eksilmiyorsa az kalori alimindan vücudun kendini korumaya almis olabilir iyi haberse vücudunu sasirtman gerektigi bunuda kendine bir gün ayirarak istedigin herseyi ye,cikolata ye dondurma ye tika basa ye vücudun neye ugradigini sasirsin,pirinc ye bulgur ye pilav ye makarna ye hatta ve hatta baklava tulumba felan götürrrr:)saka degil ve cok ciddiyim bu konuda sadece bir gün oda muhtemelen bir hafta sonu olsun.Hem piskolojik olarak düzeliceksin hemde rahatlicaksin.Burdaki amac vücuduna disardan yeterli besin geliyor gerekirse yaglarida enerji kaynagi olarak kullanabilirim sinyalini verebilmek.Sasiran vücut metabolizman hizlanicak ve tekrardan yag yakimina kaldigi yerden devam edicektir.Bu sayede sende piskolojik olarak resetlenmis olucak ve diyetine sanki dün baslamis kadar hevesli olucaksin.inanki o yedigin bi sürü seyi vücut yag olarak depolamicak.
    Kolay Gelsin.

proteincik bunu beğendi.
  15. proteincik

proteincik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Ahaa isteee en korktugum seyy o benim de zaten durduramayip kilo almak ama bir denemeninzarari olmaz
    Önce su önerdiğiniz beslenme şeklini organize ediyim
    Bir de bir sorum daha var ödem hissediyorum kendimde nasıl atabilirim biol su ve yesil cay demeyin zaten denedimm

16. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bpl brockeli ve lif li yicekler yer,yukarda bahsettiğiniz bayanlara özel rahatsızlığınız düzene girince vücudunuzdaki bu şişkinlik yadavsizin tabirinizle ödem de geçicektir.Lif lif lif herşeyin ilacı.

17. proteincik

proteincik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Temmuzdan beri bocalamaya devam ederek bir arpa boyu yol alamamis bozuk psikoloji ile yine geri dondum kilo 53.1 yag 15.3 adet olamama devam ediyor meyve asermeleri geceleri tikanircasina yeme sorunu ve azicik da olsa duzenli yapilan spordan da vazgecildi
    Resmen psikolojik savas halindeyim is ortamında asla rahat beslenemiyorum ogleden sonra asiri ac geciyor eve zor atiyorum kendimi ve yeme krizi başlıyor oyle ki gece bile uyanip nasil cozerim diye dertlenip ozellikle yabanci kaynaklari arastiriyorum

Haftada 1 gunu meyve serbest olarak gecirme kalan gunler protein agirlikli beslenmeye odaklandigimin 3. Gunu dehset bi meyve krizi sardi whey protein tozu aldim sonra da onu tuketmekten endise edip birakmaya karar verdim herbalife mi kullansam diye düşünüyorum zerocarb isimli bi protein tozu varmis onu mu alsam diye düşünürken bir yanim da paleo mantiginda ya da clean eating mantiginda islenmis hersey yanlisken icim el vermiyor
    Yanima poset ton baliklarindan aliyorum acil durumlarda kurtaricim oluyor sebzeye agirluk veremiyorum zaman acisindan hizla haslayacak bir çözüm lazim ve evde kokunca ailen in diger fertleri rahatsiz oluyor
    Onun disinda yumurta sabahları vazgeçilmezim 2 tam kalani beyaz olmak uzere tukeriyorum sanılan in aksine saridaki yag kesinlik le saglikli yag sari tüketmek ten endise duymuyorum
    Peynir sorunu ayri bir dert benim icin lor disinda tüketmem dogru degil halbuki
    Kompleks karb alimindan korkuyorum yani bakliyat bulgur yulaf vs hic yok beslenmemde ki paleo yaklasimda zaten dogru degil gerekli sayilmaz

ÖğlenLeri yemekhanede kocaman salata tavuk veya ton baligi yeterli doygunlugu sağlıyor
    Sadece 2 veya 3 işlenmemis ceviz tuketiyorum kuruyemis kismini abartamam omega 6 fazladan almak istemiyorum
    Tavuk eklendi hayatıma yine de abartmak istem iyorum omega 6 yine fazla oldugundan

Bogusmalardayim ama yine geri dondum cunku disarda bunlar la asla ilgisi olmayan insanlarin oldugu derdimi asla anlayamayacak bir dunya var ve o dunya icinde oluo bunlari anlatamamak anlasilamamak tek basina mucadele etmek ruhen cok yorucu en azindan burada anlasildigimi dertlestigimi hissediyorum
    Amacima ulasmadan bana rahat uyku yok
    Yabanci tabirle skinny fat dolasmaktan bıktım

18. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Hosgeldin,nasilsa artik yaz bitti bukadar kafana takma derim bidahaki yaza kadarda daha vaktimiz var diyorum ne dersin?

19. proteincik

proteincik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Hosbuldum tesekkur ederim moral benim icin cok ciddi onemli basaramamaktan cok korkuyorum destek icin tesekkur ederim

Sabah yolda dusundum ilk amacim ne olmalı
    Yeni bir beden yeni bir hayat tarzi istiyorum buyuk resme bakarsam
    Oncelikle minik adimlar atmam gerek
    Ilk once aksam yeme krizlerini kesmem lazim
    Bunun icin insanlar arasında yemeyi hic sevmesem de daha cok gune bolusturmem gerek beslenmemi
    Bugun yanima brokolimi tavugumu protein tozumu aldim :p:)
    Ama dehset gerginim
    Yeme Bozuklukları ndan muzdarip kişiler var midir acaba forumda belki biraz ses verseler super olur

Tekrar destek icin tesekkurler
    Her adimimi dusuncemi paylaşacağım

20. proteincik

proteincik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Sabah 6.30
    1 tam 2 yumurta beyazi yarim olcek whey vanilyali protein tozu ile pancake
    Kalan yarim olcek protein tozu 100 ml laktozsuz sut yarim lt su ile protein shake

Saat 11 .00 civari protein tozu su karisimi
    12.30 tavuklu salata

15.30 brokoli tavuk yarim porsiyon

18.30
    Lor peyniri domates 2 adet ceviz
    1 porsiyon tavuk brokoli havuc

3 yemek kasigi suzme yogurt
    Yarim olcek protein tozu karisimi
    1 kucuk elma kahve

Gun boyu 1.5 lt su

Aksam meyve krizi yasanmadi
    Veee inanilmaz bisey aylardir olmadigim reglim basladi