Gunluk kolesterol tüketimi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Coyote tarafından 30 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    25-30 yaşları arasındaki bir bireyim maksimum alması gereken kolesterol ne kadar olmalıdır. Örneğin ben 5 tam yumurta yiyorum sabahları. Buda bana 30 gr protein sağliyor ancak bununla beraber yağ ve kolesterolde alıyorum.

merak ettiğim konu bu.

2. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    ben de aynı senin gibi enaz 5 yumurta yiyorum sarısıyla birlikte gçenlerde merak ettim kötü kolesterol en düşük seviyede iyi kolesterol de normal aralıkta çıktı yani bundan sonra endişelenmiycem kolesterolle ilgili eğer idmanlarını iyi yapıyorsan bi de boş mideye sabah kardiyosunu yapıyorsan en az 3 gün endişelenmene gerek yok bence. tabiki en güzeli hastahaneye gidip bi kan sayımı yaptırman benim gibi,zaten anormal bi durum varsa kolesterolde kendini gösterecektir diye düşünüyorum.

3. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    İdmanlarımı hiç aksatmadım ve yumurta tüketimimde haftada 3-4 kartona kadar da çıkarıcam.

Kırmızı et fiyatlarına bütçemiz yetmiyor ve beslenme referansı olarak tam yumurta en sağlam protein kaynağı.

bu durumda su anki hedefim gunluk 10-12 tam yumurtaya kadar çıkarıcam.

korkularım 12 tam yumurta sonucunda neler olabilir.

4. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Yumurtanın sarısını bu kadar fazla tüketmemenizi tavsiye ederim.12 tam yumurta kolestrol için sıkıntı yaratabilir.Günlük max.4-5 tam yumurta, kalanını da sadece beyazı olarak almanız daha sağlıklı olabilir.Ayrıca yumurta sarısının kalorisi yüksek ve yaklaşık 5 gr kadar da yağ var.

5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Ancak şöyle bir durum varki, sarısı ile yumurta inanılmaz kütle arttiriyor. Yağlanıyorsunuz biraz ancak yogun ve çok ağir idmanlarda güçlendiğiniz bariz görülüyor.

ayrıca en ucuza herhalde gunluk protein ihtiyacı ancak bu kadar tamamlanabilir.

ekonomide çok önemli bu sporda sonuçta.

Sayfayı Paylaş