Guillotine Press

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve DEXONİA tarafından 10 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Arkadaşlar bu hareketi deneyen var mı?Normal bench press yaparken barı meme uçlarımınız üzerine değilde daha çok boğaz altına yakın kısma indiriyoruz.Üst göğüs için çok etkili bir hareket olduğunu söylüyorlar şahsen incline benchte 70-80 küsür kglerle çalışmama rağmen halen dolduramadım:(Bir sonraki göğüs antrenmanmda denemeyi düşünüyorum.

2. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Yukarı .

3. serpico

serpico Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Elimde bar yada sehba olmadan yaptığım deneylere göre(Koltukda dik otur kollarını bench press yapıyormuşcasına öne arkaya hareket ettir)Göğüşün üst tarafına ve sırta vuruyor ancak boğazının üstünde yapacağın için tehlikeli olabilir

4. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Bu hareketin sirtla bir alakasi yok.Denemek gerek ama ust gogus icin cable fly oneririm inclineden daha iyi pump yakaliyorsunuz ust gogusde..

DEXONİA bunu beğendi.
  5. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    kimse denememis ben bu hafta deneyip sonuclari yazacam olmessem tabi

6. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    üst göğüs için reverse bench press deneyin niami yapılırsa 4 haftada sonuç alırsınız

draft bunu beğendi.
  7. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Selam,

Ben farkinda olmadan boyle yapiyorum ve arkadaslarim siklikla uyariyorlar beni salonda. Bari bademciklere indiriyorsun abi, asagiya indir az daha diyerek. :)

Ancak ust gogus eksigimin fazlasiyla mevcut oldugu goz onunde bulundurulursa, en azindan bu hareket benim ust gogus icin pek etkili olamamis. :)

Incline dumbell press'i, tam olarak ortada bir egimle degil de, daha asagiya dogru yatiriyorum ben. 160 derece falan sanirim. Oylelikle verim almaya basladim. Diger turlu on omuza vuruyor daha cok. Incline fly'i da ihmal etme. Upward Cable Cross bir de.

Goz at istersen bunlara.

DEXONİA bunu beğendi.
  8. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Çoğu kişide üst göğüs sıkıntısının nedeni inclinedeki eğim diye düşünüyorum, ben de bu sebeple uzun zaman verim alamadım, khephnes'in dediği gibi eğim yüksek olunca ön omza vuruyor ve göğsün en üst kısımlarına vuruyor ki bazı salonlarda eğim son derece yüksek omuz çalışıyoruz resmen,eğim derecesini bilmiyorum ama üst göğüse tam ve ön omza çok az vuracak şekilde ayarlayınca üst göğüs verimli bir şekilde çalışıyor,

Üst göğsün dolu gözükmemesinin bir diğer sebebi de hep barla çalışmak,barı çok dar tutarsak bu sefer tricepslere vuruyor, geniş tutarsak dışa vuruyor, normal tutarsak üst göğsün geneline vurmakla beraber iç kısımlara çok az vuruyor,üst göğüs dolu olsa bile iç kısımlar boş olduğu zaman üst göğüs şişkin durmuyor, incline dumbbell press eğim de düzgün ayarlanırsa net bir şekilde üst-iç göğüse vurur üst göğsün ortasını çizebiliyoruz bu şekilde.

Bu guillotine press yerine incline dumbbell pressi öneririm yani.

Ayrıca hazır guillotine konusu açılmışken söyleyeyim, biceps için de Guillotine Curl var.

Değişik ve zor bir hareket, farklı açıdan vurmak için ara sıra uygulanabilir.

[YOUTUBE]eAfilDLPoGE[/YOUTUBE]

Son düzenleme: 11 Eylül 2012
    Kocyumurtası, DEXONİA ve khephnes bunu beğendi.
  9. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Benim üst göğüsler antrenmanda ne yaptıysam pump olmuyor alt göğüsler iyi şişiyor ama üst göğüs hiç yok 0 bu hafta bu guillotineyi deneyip üstüne normal incline hareketini girecem.Gene verim alamassam haftaya sehpayı 20 dereceye düşürüp smith machinede yapmayı deneyecem gene olmassa zamana bırakmaktan başka yapacak bişey yok:(

10. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Smith machine ust gogus icin kotu bir tercih olabilir DEXONİA. En azindan kendi deneyimlerime dayanarak bunu soyleyebilirim.

Incline dumbell press, hedef bolge icin en iyi secim. Ancak soyledigim gibi aciyi iyi ayarlamali.
    Mesela incline'da sehpa tam ortalanacak sekilde ayarlanir ya, daha acik soyleyeyim, eger bench'te 11 adet delik varsa, bunlardan 6. sina, yani tam ortada olacak bir sekilde sehpa yatirilarak incline dumbell press gerceklestirilir ya, sen bunu daha alt bir konuma, dikkat uste dogru degil, baslangictan sayacak olursak 8. deligi falan tercih et, yani daha yatay bir pozisyon. Ortadan daha fazla yukseltmeyi ise bence deneme, ust gogusten cok on omuz calisiyor, hic on omuz calismamama ragmen on omuzlarim yaptigim su hatalardan dolayi epey onde gidiyor ve bu yuzden ust gogus-on omuz arasinda bosluk var fazlasiyla. Cunku ust gogusum dolu degil.

Ancak son 1-2 ayda bu sekilde yapiyorum ve daha once hissetmedigim ust gogus agrilarini hissetmeye basladim ve farki yavas yavas gozlemleyebiliyorum.

Bir dene istersen.

StormBlast ve DEXONİA bunu beğendi.
  11. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    üst göğüsün dolması öyle kolay bir iş değildir
    zaman tanımak lazım
    hala olmuyorsa destekleyici hareketler yapılabilir
    -inc bench press sehpa 35-36 derece olması tavsiye edilir
    -inc. kelebek
    -arnold press gibi hareketler üst gögüsü destekler(üst göğüs hareketi değildir ama destekler)

düşüncelerim tecrübi bilgilerimdir sorumluluk kabul etmiyorum
    dediklerim yanlış olabilir

StormBlast ve DEXONİA bunu beğendi.
  12. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Dediğin gibi açıyı düşürüp dambıl ile deneyeceim inşallah etki alırım:(

13. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    incline press sehpası yokmu sizde beyler,normal benchin incline olanı,bizde var ama oda sanki üst göğüse vurmuyor gibide :d

14. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Var bizdede ama üst göğüs pump olmuyor benim barla incline bench presste

15. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    bir sırt çantası al içine kendi kuvvetine göre ağırlık koy. ama bence dikkat etmen gereken çantayı sabit tutabilmek veya evde küçük kardeşin varsa sırtına al sonra yatak, sahpe gibi hafif yüksek bir şeye ayaklarını koyup şınav çek. buda evde bile yapabileceğin bir alternatiftir.

DEXONİA bunu beğendi.
  16. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Evet bu pazartesi denemiştim ve istediğim etkiyi malesef alamadım gene istediğim gibi pump olmadı üst göğüsüm:(

17. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    üst göğüs programım

2 haftadır uyguluyorum hem ağrı hemde pump yönünden dorukları yaşadım :)

önce üst göğüs fly
    sonra üst göğüs cable ve her set arasında ayaklar yukarıda şınav tükenene kadar
    son hareket de normal üst göğüs bench press

18. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Bu dediğini bugün deniyecem ama cableden verim alamıyorum onun yerine fly aralarında üst göğüs şınav çekecem sonrada press:)

19. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    incline fly egzersizi ben de omuz kapsülünü çok zorluyor, sakatlık çıkarabilir düşüncesiyle bıraktım ve daha yapmamayı düşünüyorum.

bench fly da dumbelleri normalde göğüsün üstünde toplarız. ama ben alnımın bile daha ötesinde belki saçlarımın hizasında birleştiriyorum. Ve bileklerimi içeri çeviriyorum. Üst göğüsleri çok iyi sıkıştırabiliyorum böylece. Hareketi bitirip doğrulurken karşılaştığım aynada üst göğüs bölgemde gördüğüm damarlar da bunun bir ispatı sanırım.

aynı şeyi incline press için de öneririm. arkadaşların dediği gibi dumbell kullanmayı öneririm ben de.. Ve dumbellerı yine daha yukarıda toplamanızı öneririm. bir de dirsekleri vücudunuza yaklaştırmayın. dirsekler tarafları işaret etsin. omuz başlarını sakatlamamak için bu dengeyi iyi kurmalısınız ancak. omuz başları kontrolünüz altında olarak bunu yapın.

açı iki set 30 , iki set 45 derece olacak şekilde çalışabilirsiniz.

DEXONİA bunu beğendi.
  20. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Bunuda haftaya deniyecem bu haftada verim alamadım göğüsün o en üst kısmı hariç her bölgesi pump oluyor ora olmuyor anlamadım gitti.

Kışın 1 ay falan incline bench ile başlamıştım antrenmanlara sonra değişiklik olsun şaşırtıyim diye düz bench başlayıp incline 2. olarak girmiştim o gün nedenini bilmiyorum ama inanılmaz pump olmuştu ve üst göğüs dolmuştu o antrenmanda bunu sadece 1 antrenmanda yaşadım dahada hiç olmadı:(

Sayfayı Paylaş